COVID-19 sirgęs vyriškis po kelionės į miestą neliko nepastebėtas
Įkelta:
2022-05-05
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi freepik.com nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismas kovo 21-ąją paskelbė nuosprendį neteistam vyriškiui, įkliuvusiam dėl saviizoliacijos nesilaikymo. COVID-19 sirgęs vyras laiką turėjo leisti namuose, tačiau išvyko  į darbą pasirašyti dokumentų. Tai pamatę liudytojai informavo teisėsaugą. Tiesa, nors nusikaltimą vyriškis padarė, nuo baudžiamosios atsakomybės jis išsisuko.

Bylos duomenimis, A. D., medicinos įstaigos informuotas, kad 2021 m. rugsėjo 3 d. jam nustatyta COVID-19 infekcija, ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, pažeidė epidemiologinį režimą ir rugsėjo 9 d., apie 8.30 val., išėjo iš namų, apie 11 val. lankėsi Šilutės mieste, Parko gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, po to prie pastato, esančio Lietuvininkų g. 8, bei kitose ikiteisminio tyrimo metu nenustatytose vietose. Taip, skelbiama, vyras sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga.

Kaip teisme pasakojo vienas liudytojų, rugsėjo 9-ąją, apie 11 val., automobiliu su žmona nuvyko į vakcinacijos centrą. Vyras pasistatė automobilį stovėjimo aikštelėje ir pastebėjo, kaip į ją įvažiavo jo pažįstamas A. D., kuris išlipęs patraukė Kultūros namų link. Vyras teigė žinojęs, kad kaltinamasis sirgo COVID-19 ir dėl šios ligos gulėjo Šilutės ligoninėje. Liudininkas sakė, kad jam buvo keista, kodėl A. D. nesilaiko izoliacijos. 

Po kelių dienų liudytojas pasakojo iš žmonos sužinojęs, jog A. D. privalo laikytis saviizoliacijos, todėl apie įvykį pranešė skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112.

Pareigūnai patikrino kaltinamojo telefono buvimo vietą. Pagal telefono išklotinių analizę nustatyta, jog A. D. rugsėjo 9-ąją, 8.42 val., jau buvo išvykęs iš namų, jo telefonas prisijungė prie kito ryšio bokšto. Surinkti duomenys parodė, kad kaltinamasis vyko link Šilutės rajono Laučių kaimo, o apie 10.55 val., kaip rodė prisijungimų prie bokštų duomenys, A. D. jau buvo grįžęs į Šilutės miestą.

Pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis iki 5 minučių bendravo su kitu asmeniu, kadangi reikėjo pasirašyti dokumentus. Tiesa, jis laikėsi atstumo. Bendravimas ilgai netruko ir nebuvo itin artimas. 

Kaip teisme kalbėjo kaltinamasis, jis išvyko iš namų pasirašyti darbo dokumentų, dėl to atvyko į automobilių stovėjimo aikštelę Parko gatvėje, pasistatė automobilį ir nuėjo link Šilutės kultūros namų. Kitas žmogus jam atnešė dokumentą ir kaltinamasis lauke jį pasirašė. Anot jo, tai galėjo trukti apie 2 minutes. Teisme kaltinamasis teigė supratęs ir žinojęs, kad turi izoliuotis ir negali išvykti iš izoliacijos vietos. Teisme vyras teigė, kad gailisi, kad taip pasielgė, tikino daugiau taip nesielgsiąs, prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, laiduotoja paskiriant jo žmoną.

„Kaltinamojo kaltė įrodyta byloje surinktais ir paminėtais įrodymais. Kaltinamasis prisipažino saviizoliacijos laikotarpiu neteisėtai išvykęs iš namų, nurodė, kur ir kokiu tikslu lankėsi. Tas aplinkybes patvirtino liudytojai, taip pat kaltinamojo mobiliojo ryšio telefono analizė. Tokiu būdu jis sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga“, – nuosprendyje konstatavo teisėjas Vaclovas Jurjonas. 

Tačiau kartu nuosprendyje pažymėta, jog A. D. padarė nesunkų nusikaltimą, anksčiau nebuvo teistas, nebaustas ir administracine tvarka, teigiamai charakterizuojamas darbdavio. 

Prokuroras sutiko su kaltinamojo prašymu atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės. „Kaltinamojo prašymas perduoti jį žmonai <...> pagal laidavimą ir bylą nutraukti, tenkintinas. Tokia išvada darytina atsižvelgiant į kaltinamojo teigiamą charakteristiką, kad anksčiau nėra nusikaltęs, nebaustas ir yra visos įstatyme numatytos sąlygos. Laiduotoja sutinka būti jo žmona <...>. Ji teigiamai charakterizuojama darbdavio, neteista, bausta vieną kartą. Įvertinant visas aptartas aplinkybes, nustatytinas 1 metų terminas be užstato ir byla nutrauktina“, – nusprendė teisėjas. 

A. D. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, byla nutraukta. Nuspręsta neskirti ir jokios  kardomosios priemonės.

 

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.