Su taksi vairuotoju susikibusiam vyriškiui skirta laisvės atėmimo bausmė 
Įkelta:
2023-04-02
Nuotrauka
Asociatyvi autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Dėl muštynių su taksi vairuotoju girtam keleiviui buvo iškviesta policija. Asociatyvi autoriaus nuotrauka

 

Itin pasipiktinęs, kad teks susimokėti už kelionę, girtas taksi keleivis S. L. pamėgino pasišalinti, o nepavykus ėmė muštis su taksi vairuotoju. Vasario 20-ąją Tauragės apylinkės teisme anksčiau jau 13 kartų teistas mušeika išgirdo nuosprendį – jam teks atlikti realią laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, praėjusių metų rugsėjo 2-ąją, maždaug 22.50 val. būdamas viešoje vietoje (automobilių stovėjimo aikštelėje Tauragėje) apsvaigęs nuo alkoholio, S. L. tyčia spyrė į automobilio „Ford Grand C-Max“ priekines dešinės pusės dureles, jas apgadino, sudavė vieną smūgį kumščiu nukentėjusiajam R. M., taip jam sukeldamas fizinį skausmą. Teismo vertinimu, S. L. demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. 

Kelionės metu elgėsi normaliai

Teisme nukentėjusysis R. M. teigė, kad tą dieną, važinėdamas automobiliu „Ford Grand C-Max“, gavo pranešimą, kad reikia nuvykti į vieną automobilių stovėjimo aikštelę. Ten nuvažiavus netrukus priėjo akivaizdžiai neblaivus vyriškis, kuris pasakė, kad jį reikia nuvežti į Daržų gatvę.

Kaip teigė vairuotojas, kelionės metu keleivis elgėsi normaliai, bendravo draugiškai. Daržų gatvėje sustojus prie namo vyriškis išlipo, pasakė, kad taksi jo palauktų, nes jis greitai sugrįš. Užtrukęs apie 10 minučių keleivis grįžo nešinas maišeliu. R. M. nematė, kas jame buvo, bet įtarė, kad alkoholiniai gėrimai. 

Spyrė į dureles

Keleivis pasakė, kad jį reikia parvežti atgal. Taksi vairuotojas sustojo automobilių stovėjimo aikštelės viduryje ir pasakė, kad už pavežimą reikia sumokėti 7 eurus. Tuomet ir prasidėjo konfliktas, mat, pasak vairuotojo, vyriškis atsakė, kad nemokės, ir pasiėmęs maišelį išlipo iš automobilio. R. M. irgi išlipo, priėjo prie automobilio galo ir užstojo keleiviui kelią. Taksi vairuotojas keleivio dar kartą pareikalavo, kad šis sumokėtų už kelionę, tačiau vyriškis atsisakė mokėti. 

R. M. kalbėjo, kad tuo metu jis iš vyriškio atėmė maišelį ir padėjo jį į savo automobilį bei pagrasino iškviesti policiją. Kaip prisiminė nukentėjusysis, vyriškis atsakė, kad nebijo jokios policijos, ir artėjo prie R. M. sakydamas, kad šis atiduotų alų. Vairuotojo tikinimu, agresyvus keleivis vieną kartą spyrė į taksi automobilio dureles. 

Prasidėjo muštynės

R. M. dar kartą pasakė vyriškiui, kad šis sumokėtų pinigus už pavežimą. Tada vyriškis pasakė, kad R. M. atiduotų alų, ir jis esą sumokės. 

Keleivis išsitraukė 20 eurų ir jais pamojavo taksistui parodydamas, kad turi pinigų. R. M. vyriškiui padavė maišelį su alumi, tačiau jis vėl atsisakė mokėti. Jie pradėjo vienas kitą tampyti ir keleivis, taksi vairuotojo teigimu, ranka trenkė jam į veidą. 

R. M. pajuto skausmą, todėl vyriškiui irgi sudavė kumščiu. Tuo momentu į automobilių stovėjimo aikštelę įvažiavo automobilis BMW. Vairuotojo teigimu, išlipo vienas jaunuolis, iš kažkur atsirado dar du vaikinai, kurie su vyriškiu pakalbėjo, kad šis susimokėtų. 

Pasirodę policijos pareigūnai sulaikė agresyvų vyriškį. Jam nustatytas 1,98 prom. girtumas.

Pažadėjo atlyginti žalą ir dingo

Teisme R. M. sakė, kad apžiūrėjęs automobilį pamatė, kad yra įlenktos automobilio durelės, į kurias keleivis spyrė. Anot taksi vairuotojo, jam buvo padaryta 70 Eurų turtinė žala. 

Nukentėjusysis teigė, kad jam irgi buvo padaryta fizinė žala, kadangi vyriškis sudavė smūgį į veidą ir sukėlė skausmą. 

R. M. nurodė, kad  vyriškis buvo su juo susisiekęs telefonu spalio viduryje, jie buvo susitikę, pasikalbėjo. Jis vyriškiui pasakė, kokia žala jam padaryta, o šis pažadėjo ją atlyginti, tačiau vėliau su juo nebesusisiekė. 

Skirta laisvės atėmimo bausmė

Teisme S. L. kaltu prisipažino visiškai, bet sumą, kurią turėjo sumokėti, prisiminė kitą. Kaltinamasis nurodė, kad esą taksistas paprašė duoti 10 eurų, o jis nesutiko, manė, kad turi mokėti tik 7 eurus už kelionę, nors prieš tai nebuvo susitarę dėl vežimo kainos. 

Vyriškis teigė, kad „viskas per alkoholį“ – jei nebūtų buvęs išgėręs, nebūtų taip pasielgęs.

Savo veiksmus jis sakė vertinantis blogai, besigailintis, pripažįstantis, kad dėl jo veiksmų kilo konfliktas. Vyras pažadėjo daugiau nusikaltimų nedaryti, prašė skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Tačiau 13 kartų teistam S. L. Tauragės apylinkės teismas buvo negailestingas.

„Tai nėra atsitiktinė S. L. nusikalstama veika, o jis nusikalto dėl susiformavusios neigiamos jo vertybių orientacijos, jo padaryta nusikalstama veika yra dėsningas jo elgesio padarinys dėl visuotinai priimtinų elgesio normų nepaisymo ir nenoro laikytis įstatymų reikalavimų. Toks jo elgesys rodo nenorą keisti savo gyvenimo būdą, jis yra linkęs nusikalsti ir yra socialiai pavojingas, todėl teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskiriant S. L. <...> laisvės atėmimą ir izoliuojant jį nuo visuomenės“, – rašoma teisėjos  Jurgitos Vaitkevičienės pasirašytame nuosprendyje, kuriuo S. L. paskirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nukentėjusiajam teismas priteisė iš S. L. 70 eurų turtinės ir 300 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

 

Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.