Dūmų detektoriai gali išsaugoti gyvybes – tai supranta ne visi
Įkelta:
2023-06-23
Nuotrauka
dumu detektorius
Nuotraukos autorius:
pagd.lrv.lt nuotrauka
Aprašymas

Svarbu, kad dūmų detektorius būtų pritvirtintas tinkamai

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Dūmų detektorius turi ir jų naudą supranta toli gražu ne visi. Nors ugniagesiai dažnai primena, kaip svarbu juos turėti, tą akcentuoja ir lankydami gyventojus, tačiau gaisrų statistika rodo, kad beveik pusė Tauragės rajone nuo gaisrų nukentėjusių gyventojų neturėjo susimontavę dūmų detektorių. 

Kaip informavo Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Renata Ambrazevičienė, šiemet iki birželio 1 d. pareigūnai vykdydami prevencines akcijas „Padėk artimui“ ir „Saugūs namai“ Tauragės rajono savivaldybėje aplankė 165 gyvenamuosius būstus, juose sumontavo 20 dūmų detektorių. 

„Klaipėdos PGV Tauragės PGT pareigūnai jau 5 metus vykdo prevencinę akciją, kurios metu lanko gyvenamuosius būstus, konsultuoja gyventojus ir teikia jiems praktinius patarimus saugaus būsto klausimais. Daugelyje aplankytų gyvenamųjų būstų rasti sumontuoti, veikiantys dūmų detektoriai. Pasitaikė būstų, kuriuose buvo sumontuoti autonominiai dūmų detektoriai, tačiau keičiamuosius maitinimo elementus gyventojai pamiršo pasikeisti. Tokiu atveju, kilus gaisrui, ar patalpoje atsiradus dūmų, toks dūmų detektorius savo funkcijos neatliks. Aišku, dar yra dalis būstų, kur dėl įvairių priežasčių gyventojai sąmoningai ar nesąmoningai neįsirengia autonominių dūmų detektorių, todėl primename, kad gyvenamosios paskirties pastatuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose, turi būti įrengti techniškai tvarkingi ir veikiantys autonominiai dūmų detektoriai. Šis reikalavimas įsigaliojo nuo 2018 m. gegužės 1 d. ir yra numatytas Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse (88.5 p.)“, – informavo ugniagesių atstovė.

Pasak jos, šiais metais, iki birželio 1 d. Tauragės rajone kilo 62 gaisrai, iš jų 29 gyvenamuosiuose būstuose, dūmų detektorius nebuvo sumontuotas. 

R. Ambrazevičienė akcentuoja, kad įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose. Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių. Detektoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais, arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (5 ar 10 metų). Detektoriai, su keičiamais maitinimo elementais, yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros, kasmet reikės pakeisti maitinimo elementus. Tad dūmų detektorius galite rinktis pagal savo poreikius ir galimybes. Patirtis rodo, kad autonominiai dūmų detektoriai patalpose turi būti, nes gaisro metu išgelbėjo ne vieną gyvybę ir padėjo išvengti didelių nuostolių, kurie neišvengiami, kai ugnis išplinta. 

Gyventojų prašoma nelikti abejingiems sau, savo artimui ar kaimynui – savo namuose įsirengti, o artimųjų ar kaimynų paklausti, pasidomėti, gal reikalinga pagalba padėti sumontuoti dūmų detektorių jų namuose. 

 

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
silutes teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.
Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
2023-12-04
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.