Baras, svaiginantis ne gėrimais, o... augalais
Įkelta:
2021-10-09
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Samanta ir Skirmantė. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos

Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 

Karantino planas

Floristikos nestudijavusi, baigusi burnos higienos studijas ir kurį laiką pagal specialybę dirbusi Samanta, paklausta, kodėl ryžosi keisti veiklos kryptį, sako:

– Mano darbas man patiko, dirbau jį su malonumu, tačiau, kita vertus, esu jauna, taigi nieko nuostabaus, kad ieškau kitokios veiklos, svajoju ir bandau rasti savo vietą gyvenime. Turbūt atėjo momentas, kai norėjosi kažką keisti. Aš už tai, kad kol dar gali ir nori, viską reikia išmėginti. Tačiau nesakau, kad niekada negrįšiu dirbti pagal specialybę – niekada negali žinoti...

Paklausta, kodėl pasirinko kurti būtent floristikos saloną, Samanta svarsto:

– Manau, visos moterys mėgsta gėles. Visos jomis džiaugiasi. Namuose daug gėlių, mama augina, mėgsta kurti grožį, eksperimentuoti. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

Savo verslą Samanta pradėjo pačiu netinkamiausiu metu – per patį karantino įkarštį, kai viskas buvo uždaryta, žmonės niekur nevaikščiojo. Pasak jos, aplinkiniai, išgirdę apie sumanymą pradėti savo verslą, sukiojo pirštą ties smilkiniu.

– Daug kas pavadintų absurdiškiausia idėja – atidaryti parduotuvę krizės metu, kai viskas uždaryta, švenčių nėra, sveikinimų nėra – nieko nėra... – pritaria mums kalbantis į saloną užsukusi Samantos draugo mama Skirmantė, kuriai ir priklauso šios patalpos. – Laukėme, kol bus leidžiama dirbti, ir kovo 8-ąją atsidarėme tyliai, be jokios pompastikos...

Viskas savomis jėgomis

Samanta sako, kad kol kas „Gėlių baro“ verslu net nepavadintų – kol kas tai tiesiog graži idėja. Apie pelną ar sugrįžtančias investicijas kalbėti, pasak jos, dar gerokai per anksti. Vis dėlto ji sako entuziazmo dar nepraradusi. Idėjų ir naujų minčių ji nestokoja, tik prisipažįsta bijanti naujo karantino – jei tektų vėl užsidaryti, nežinia, ar pavyktų išgyventi... 

Nors investicijų verslui pradėti prireikė nemažai, jaunoji verslininkė jokios paramos negavo – sako domėjusis Užimtumo tarnyboje, tačiau neatitikusi reikalavimų. Sako, po metų galės pretenduoti gauti paramą, galbūt tada pavyks. 

Įrengti saloną jai labai padėjo artimieji – kartu su draugu, abiejų tėvais viską darė savomis rankomis – rinko ir dažė baldus, atnaujino kai kuriuos senus.    

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

Daugiau natūralumo ir ekologijos

– Norėjosi ką nors įdomiau, daugiau natūralumo ir ekologijos, – sako Samanta. – Kai kurie lankytojai nusivilia čia neradę plastikinių gėlių, tačiau mūsų koncepcija kitokia. Norime būti kuo arčiau gamtos, kuo mažiau ją teršti. Todėl ir plastikinių gėlių čia nerasite. 

Pasak jos, kur kas daugiau džiaugsmo teikia natūralūs augalai, juo labiau, kad ir džiugina jie kur kas ilgesnį laiką – ne kelias dienas, kaip skintų gėlių puokštė, o bent jau kelis mėnesius, o gal ir metus. 

– O kai dovana išliks ilgiau – ilgiau prisiminsime ir tą žmogų, kuris ją padovanojo, ar ne? – įsitikinusi jaunoji floristė.  

Užtat į jos saloną dažniau užsuka vazoninių, o ne skintų gėlių ieškantys žmonės – jau žino, kad čia ras didesnį ir įvairesnį jų asortimentą. Yra čia ir originalių, išskirtinių vazonų, ir kiemui ar terasai puošti skirtų lauko augalų. Tarp jų – unikalūs iš sukulentinių augalų sukurti rutuliai, šią vasarą pelnę itin daug pagyrų. Jų, pasak Samantos, daug iškeliavo ir į kitus miestus. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

– Samanta – gamtos vaikas, – pasakoja Skirmantė, – beje, ji net ir medžiotoja. Grįždama iš miško ji būtinai parsiveža ar kokią įdomesnę šaką, augalą ar sutrūnijusią medžio nuolaužą. Ir kuria iš jų. 

Paėmusi dalelę gamtos, pridėjusi augalų, ji kuria nuostabias kompozicijas.

„Gėlių bare“ galima pamatyti tokių iš medžio nuolaužų ir augalų sukurtų kompozicijų, ir jos išties traukia akį.

Puokštės – pagal užsakymus

Žinoma, Samanta kuria ir puokštes, tačiau tik pagal užsakymą. Skintų gėlių ji sako užsisakanti minimaliai – bandanti pratinti klientus prie išankstinių užsakymų. Tada gėlės būna tikrai šviežios, be to, jai svarbu iš anksto aptarti su klientu, kokios būtent puokštės jis nori, kad netektų nusivilti. Ji sako išsiklausinėjanti, kas žmogui svarbu – ar spalva, ar apimtis, ar kad ilgiau laikytųsi.  

– Iš pradžių buvo visko – užsisakydavome kokių retesnių, įdomesnių gėlių, pasitaikydavo, kad puokštėms jų neprireikdavo. Taigi per patirtį, tyrinėdama rinką, supratau, kad racionaliausia kurti puokštes pagal individualius užsakymus, – svarsto ji.

Vis dėlto, pasak jos, puokštės jai labiau svarbios kaip saviraiška, kūryba. 

Artėjant lapkričio 1-ajai, mirusiųjų pagerbimo dienai, į saloną dažnai užsuka kapų papuošimui skirtų kompozicijų ieškantys žmonės.

– Kartais jie nustemba, kad pas mus nėra plastikinių gėlių, vainikų, – pasakoja Samanta, – tada bandom aiškinti, kad kapus papuošti galima ir kitaip, natūraliau. Bet jaučiasi, kad kapų „mados“ pamažu keičiasi. Ir į laidotuves žmonės nebeneša didelių vainikų ar krepšelių, o tik vieną ar kelias rožes ar kitas gėles. Juk baisu, kas po lapkričio 1-osios kapinėse darosi – prie konteinerių – stiklo, plastiko šiukšlių kalnai...

Kyla ir gėlių kainos

Dabar visi dejuoja dėl į kosmines aukštumas kylančių kainų. Samanta irgi turi ką pasakyti – per neilgą savo salono gyvavimą ji jau sako pajutusi gana drastišką kainų kilimą. 

– Pavyzdžiui, žmogus pirko palmę, o po kurio laiko atėjo dar vienos tokios pat. Deja, už tą pačią kainą gauti jos jau nebepavyko – pas didmenininkus ji kainavo net 8 eurais brangiau, – pasakoja mergina.

Ji pasakoja, kad neretai klientai, kainas gėlių salone lygindami su prekybos centrų kainomis, pastebi, kad ten kur kas pigiau. 

– Todėl stengiamės net neturėti tokių pat augalų kaip didžiuosiuose prekybos centruose, – sako ji. – Visų pirma, jie jau būna nusibodę, tokių pilna visur, o kitas dalykas – dėl kainos su jais mes nepakonkuruosim, jie perka visai kitomis kainomis. Jų galimybių derėtis perkant dideliais kiekiais nepalyginsi su mūsų galimybėmis...

Vis dėlto, jei verslas seksis, Samanta prisipažįsta pasvajojanti ir apie plėtrą – ši sritis plati, galima dar daug ko imtis – ir puošybos, namų dekoravimo šventėms, kūrybos. Galima būtų prekiauti ir žvakėmis, namų kvapais, interjero detalėmis. Ta linkme, beje, jai jau teko išbandyti jėgas – gyvais augalais dekoruota viena kavinukė, būta ir daugiau panašių užsakymų.

 

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.