Baras, svaiginantis ne gėrimais, o... augalais
Įkelta:
2021-10-09
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Samanta ir Skirmantė. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos

Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 

Karantino planas

Floristikos nestudijavusi, baigusi burnos higienos studijas ir kurį laiką pagal specialybę dirbusi Samanta, paklausta, kodėl ryžosi keisti veiklos kryptį, sako:

– Mano darbas man patiko, dirbau jį su malonumu, tačiau, kita vertus, esu jauna, taigi nieko nuostabaus, kad ieškau kitokios veiklos, svajoju ir bandau rasti savo vietą gyvenime. Turbūt atėjo momentas, kai norėjosi kažką keisti. Aš už tai, kad kol dar gali ir nori, viską reikia išmėginti. Tačiau nesakau, kad niekada negrįšiu dirbti pagal specialybę – niekada negali žinoti...

Paklausta, kodėl pasirinko kurti būtent floristikos saloną, Samanta svarsto:

– Manau, visos moterys mėgsta gėles. Visos jomis džiaugiasi. Namuose daug gėlių, mama augina, mėgsta kurti grožį, eksperimentuoti. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

Savo verslą Samanta pradėjo pačiu netinkamiausiu metu – per patį karantino įkarštį, kai viskas buvo uždaryta, žmonės niekur nevaikščiojo. Pasak jos, aplinkiniai, išgirdę apie sumanymą pradėti savo verslą, sukiojo pirštą ties smilkiniu.

– Daug kas pavadintų absurdiškiausia idėja – atidaryti parduotuvę krizės metu, kai viskas uždaryta, švenčių nėra, sveikinimų nėra – nieko nėra... – pritaria mums kalbantis į saloną užsukusi Samantos draugo mama Skirmantė, kuriai ir priklauso šios patalpos. – Laukėme, kol bus leidžiama dirbti, ir kovo 8-ąją atsidarėme tyliai, be jokios pompastikos...

Viskas savomis jėgomis

Samanta sako, kad kol kas „Gėlių baro“ verslu net nepavadintų – kol kas tai tiesiog graži idėja. Apie pelną ar sugrįžtančias investicijas kalbėti, pasak jos, dar gerokai per anksti. Vis dėlto ji sako entuziazmo dar nepraradusi. Idėjų ir naujų minčių ji nestokoja, tik prisipažįsta bijanti naujo karantino – jei tektų vėl užsidaryti, nežinia, ar pavyktų išgyventi... 

Nors investicijų verslui pradėti prireikė nemažai, jaunoji verslininkė jokios paramos negavo – sako domėjusis Užimtumo tarnyboje, tačiau neatitikusi reikalavimų. Sako, po metų galės pretenduoti gauti paramą, galbūt tada pavyks. 

Įrengti saloną jai labai padėjo artimieji – kartu su draugu, abiejų tėvais viską darė savomis rankomis – rinko ir dažė baldus, atnaujino kai kuriuos senus.    

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

Daugiau natūralumo ir ekologijos

– Norėjosi ką nors įdomiau, daugiau natūralumo ir ekologijos, – sako Samanta. – Kai kurie lankytojai nusivilia čia neradę plastikinių gėlių, tačiau mūsų koncepcija kitokia. Norime būti kuo arčiau gamtos, kuo mažiau ją teršti. Todėl ir plastikinių gėlių čia nerasite. 

Pasak jos, kur kas daugiau džiaugsmo teikia natūralūs augalai, juo labiau, kad ir džiugina jie kur kas ilgesnį laiką – ne kelias dienas, kaip skintų gėlių puokštė, o bent jau kelis mėnesius, o gal ir metus. 

– O kai dovana išliks ilgiau – ilgiau prisiminsime ir tą žmogų, kuris ją padovanojo, ar ne? – įsitikinusi jaunoji floristė.  

Užtat į jos saloną dažniau užsuka vazoninių, o ne skintų gėlių ieškantys žmonės – jau žino, kad čia ras didesnį ir įvairesnį jų asortimentą. Yra čia ir originalių, išskirtinių vazonų, ir kiemui ar terasai puošti skirtų lauko augalų. Tarp jų – unikalūs iš sukulentinių augalų sukurti rutuliai, šią vasarą pelnę itin daug pagyrų. Jų, pasak Samantos, daug iškeliavo ir į kitus miestus. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Autorės nuotraukos

– Samanta – gamtos vaikas, – pasakoja Skirmantė, – beje, ji net ir medžiotoja. Grįždama iš miško ji būtinai parsiveža ar kokią įdomesnę šaką, augalą ar sutrūnijusią medžio nuolaužą. Ir kuria iš jų. 

Paėmusi dalelę gamtos, pridėjusi augalų, ji kuria nuostabias kompozicijas.

„Gėlių bare“ galima pamatyti tokių iš medžio nuolaužų ir augalų sukurtų kompozicijų, ir jos išties traukia akį.

Puokštės – pagal užsakymus

Žinoma, Samanta kuria ir puokštes, tačiau tik pagal užsakymą. Skintų gėlių ji sako užsisakanti minimaliai – bandanti pratinti klientus prie išankstinių užsakymų. Tada gėlės būna tikrai šviežios, be to, jai svarbu iš anksto aptarti su klientu, kokios būtent puokštės jis nori, kad netektų nusivilti. Ji sako išsiklausinėjanti, kas žmogui svarbu – ar spalva, ar apimtis, ar kad ilgiau laikytųsi.  

– Iš pradžių buvo visko – užsisakydavome kokių retesnių, įdomesnių gėlių, pasitaikydavo, kad puokštėms jų neprireikdavo. Taigi per patirtį, tyrinėdama rinką, supratau, kad racionaliausia kurti puokštes pagal individualius užsakymus, – svarsto ji.

Vis dėlto, pasak jos, puokštės jai labiau svarbios kaip saviraiška, kūryba. 

Artėjant lapkričio 1-ajai, mirusiųjų pagerbimo dienai, į saloną dažnai užsuka kapų papuošimui skirtų kompozicijų ieškantys žmonės.

– Kartais jie nustemba, kad pas mus nėra plastikinių gėlių, vainikų, – pasakoja Samanta, – tada bandom aiškinti, kad kapus papuošti galima ir kitaip, natūraliau. Bet jaučiasi, kad kapų „mados“ pamažu keičiasi. Ir į laidotuves žmonės nebeneša didelių vainikų ar krepšelių, o tik vieną ar kelias rožes ar kitas gėles. Juk baisu, kas po lapkričio 1-osios kapinėse darosi – prie konteinerių – stiklo, plastiko šiukšlių kalnai...

Kyla ir gėlių kainos

Dabar visi dejuoja dėl į kosmines aukštumas kylančių kainų. Samanta irgi turi ką pasakyti – per neilgą savo salono gyvavimą ji jau sako pajutusi gana drastišką kainų kilimą. 

– Pavyzdžiui, žmogus pirko palmę, o po kurio laiko atėjo dar vienos tokios pat. Deja, už tą pačią kainą gauti jos jau nebepavyko – pas didmenininkus ji kainavo net 8 eurais brangiau, – pasakoja mergina.

Ji pasakoja, kad neretai klientai, kainas gėlių salone lygindami su prekybos centrų kainomis, pastebi, kad ten kur kas pigiau. 

– Todėl stengiamės net neturėti tokių pat augalų kaip didžiuosiuose prekybos centruose, – sako ji. – Visų pirma, jie jau būna nusibodę, tokių pilna visur, o kitas dalykas – dėl kainos su jais mes nepakonkuruosim, jie perka visai kitomis kainomis. Jų galimybių derėtis perkant dideliais kiekiais nepalyginsi su mūsų galimybėmis...

Vis dėlto, jei verslas seksis, Samanta prisipažįsta pasvajojanti ir apie plėtrą – ši sritis plati, galima dar daug ko imtis – ir puošybos, namų dekoravimo šventėms, kūrybos. Galima būtų prekiauti ir žvakėmis, namų kvapais, interjero detalėmis. Ta linkme, beje, jai jau teko išbandyti jėgas – gyvais augalais dekoruota viena kavinukė, būta ir daugiau panašių užsakymų.

 

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.