Ar Lietuvai nepritrūks „įpurškimo“?
Įkelta:
2012-03-27
Nuotrauka
Aprašymas
Vygaudas Ušackas ir kunigas Egidijus Arnašius. Ernesto Slivinsko nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Dublino lietuvių bendruomenės svečias Vygaudas Ušackas apjuostas šilališkio tautodailininko Alberto Vaičiaus austa juosta, po šv. Mišių su lietuvių bendruomene. Ernesto Slivinsko nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Šį interviu rubrikai „Mes – tauragiškiai“, tiksliau, pokalbį, su buvusiu Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje, šiuo metu einančiu Europos Sąjungos specialiojo įgaliotinio Afganistane pareigas Vygaudu Ušacku, ne kartą tapusiu oficialiu gražios Anglijos lietuvių akcijos, skirtos daugiavaikėms Tauragės apskrities šeimoms remti, „Tauragės žinių“ redakcijai ir mūsų laikraščio skaitytojams pasiūlė Airijoje gyvenantis ir dirbantis tauragiškis, kunigas Egidijus Arnašius. Šioje lietuvių Mekoje E. Arnašius subūrė tikinčius lietuvius, vienoje bažnyčių Dublino centre aukoja mišias lietuvių kalba, suteikia Santuokos, Krikšto, kitus šventuosius sakramentus, keliaudamas automobiliu lanko po visą šalį išsibarsčiusius tautiečius. Susitikimas su V. Ušacku E. Arnašiui paliko neišdildomą įspūdį. Tikimės, šis pokalbis ir Jums padės susimąstyti apie daugelį kiekvienam lietuviui svarbių dalykų.

***

Šių metų vasario 27 dieną Airijos tarptautinio ir Europos reikalų instituto kvietimu Dubline lankėsi Lietuvos teisininkas, diplomatas, buvęs LR užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Airijos katalikų misija visada pasinaudoja iškilių Lietuvos piliečių vizitais. Ir šįkart po šv. Mišių už Tėvynę Lietuvą Dublino šv. Andriejaus bažnyčioje susitikome su garbingu svečiu.

Kalbasi du misionieriai – Vygaudas UŠACKAS ir kunigas Egidijus ARNAŠIUS.

– Jūsų Ekscelencija Ambasadoriau, esate ES Misijos Afganistane vadovas. Kokia Afganistano dabartis irkokia šios šalies ateitis?

– Afganistanas pergyvena 30 metų trunkančią vidaus plėšimų ir karų traumą. Tarptautinė Bendruomenė, kurios sudėtinė dalis yra Lietuva, padeda afganams kurti tokią ateitį, kad šalis gyventų ant taikos pamatų, nebetaptų tarptautinių teroristų ruošimo ir operacijų vykdymo lauku. Pernai gruodžio 5 dieną vykusioje Bonos konferencijoje 83 pasaulio valstybės, o tarp jų ir Lietuva bei Afganistanas prisiėmė apibusę atsakomybę bendradarbiaujant stiprinti afganų saugumo pajėgas bei valdymo institucijas, padėti jiems išgauti ir tinkamai panaudoti turtingus Afganistano žemių gamtinius išteklius (Afganistane yra daugiau nei 3 trilijonų JAV dolerių vertės dujų, naftos, aukso, litijaus).

– Kokios Jūsų įžvalgos, lyginant gimtąjį kraštą ir Afganistaną?

– Nors šalys labai tolimos geografiškai ir skiriasi savo istorija bei gamta, Lietuva išsilavinusių afganų dažnai vadinama pavyzdžiu, nes mes sugebėjome atsikratyti sovietinio jungo ir taikiai bei sėkmingai kurti demokratiją bei laisvą rinką. Afganams iki to dar labai toli. Nors išpažįsta kitokią – islamo religiją, vietiniai žmonės siekia tokių pat vertybių – laisvės, taikos, pagarbos žmogiškajam orumui.

– Tarnaudamas Lietuvai daug laiko dirbote atsakingose Lietuvos ambasadoriaus pareigose tiek JAV, tiek Jungtinėje Karalystėje, o dabar esate tolimame, atšiauriame, paslaptingame ir labai pavojingame europiečiui Afganistane. Iš šalies žiūrint kartais galima objektyviau vertinti įvykius Tėvynėje.Kokią matėte ir tebematote dabarties Lietuvą?

– Iš tikrųjų per atstumą dažnai gali atskirti ar nebent siekti kritiškai pažvelgti ir atskirti pelus nuo grūdų. Iš konflikto zonos stebint įvykius Lietuvoje, negali nestebinti faktas, kiek laiko, energijos ir resursų mes prarandame menkoms politinėms rietenoms ir labai jau provincialiems ginčams. Linkiu ir tikiuosi, kad sugebėsime susitelkti ir pakilę virš asmeninių, politinių ambicijų, pataikavimo populistinei nuotaikai, perimsime mūsų pirmtakų didžiavyrių – Mindaugo, Vytauto, Gedimino palikimą ir drąsiai kursime ateitį ant tvirtų vertybinių pamatų.

– O kaip Jūsų akimis išeivija? Aš pats šio žodžio ilgai nemėgau, nes visada laikiau ir tebelaikau save vienalytės Lietuvos grandimi. Bet po septynerių metų Airijoje, stebėdamas vietos lietuvius, vis labiau suvokiu, kad dauguma mūsų jau į Lietuvą nebegrįš. Vaikai, o tuo labiau anūkai, taps jau kitos kultūros savastimi. Taigi koks tas dabarties išeivijos veidas Jūsų akimis JAV ir Europoje? Ar yra skirtumų ir panašumų?

– Mielas kunige Egidijau, esu tikras, kad sutiksite – ir tie, kurie gyvena Tėvynėje, ir tie, kurie gyvena svetimuose kraštuose, mes visi esame lietuviai. Globalizacijos amžiuje nebūtina būti Lietuvoje, kad išliktumei šalies patriotu. Aplankęs Jus Dubline, pabendravęs su vietos lietuviais, niekada Jūsų nevadinsiu išeiviais. Labai tikiuosi, kad Lietuvos vadovai ir politikai priims neatidėliotinus sprendimus, kurie stiprintų politinius ryšius tarp svetimuose kraštuose gyvenančių mūsų brolių ir seserų bei Lietuvos, sudarydami dvigubos pilietybės, elektroninio balsavimo, atstovavimo Seime, lietuvių kalbos mokymų paramos galimybę ir skatindami investavimo bei prekybos plėtotės programas. Jei to valdžia nesugebės, manau, kad pilietinės ir visuomeninės iniciatyvos anksčiau ar vėliau tai privers padaryti.

– Grįžkime prie Lietuvos realijų:neseniaiLietuvos švedas, vertėjas, kino dokumentininkas Jonas Ohmanas (ne kartą viešėjęs ir Tauragėje, besidomintis skandinavų šalių investicijomis šiame mieste – red.), gyvenantis Lietuvoje jau dvidešimt metų, pastebėjo lietuvio mentalitete vyraujantį baudžiauninko-partizano tipą. O ką Jūs įžvelgtumėte šiuolaikinio lietuvio sąmonėje?

– Ilgus metus įtaką mums darė partizaninis, gynybinis palikimas, kuriuo privalome didžiuotis. Tai apspręsta Sibiro kančių patyrimu. Bet dabar esame laisvi. Nors laisvė nereiškia atsakomybės ir pareigų nebuvimo. Būtina puoselėti šeimos tradicijas, gerbti žmogiškąjį orumą, padėti artimajam ir kam sunku, išlaikyti ir stiprinti lietuvybę. Globalizacija nėra vienareikšmis reiškinys. Kiekvienas mūsų ir visi kartu mes kuriame ateitį, kurią lems ne tik nauji ekonominiai ir socialiniai reiškiniai, bet ir gebėjimas išlaikyti kertinius vertybinius pamatus – asmeninę laisvę, meilę Dievui ir artimajam, patriotizmą ir ištikimybę Tėvynei.

– Kai Airijos ekonomika dar prieš penketą metų klestėjo, ne vienas žinomas Airijos visuomenės žmogus šios „laimės formulės“ priežastimi nurodydavo nusisekusį Airijos švietimo modelį. Lietuvoje šiandien irgi suvokiama, kad norint ištraukti kraštą iš sunkumų pirmiausia reikia kažką daryti su švietimu ir kultūra. Žinau ne vieną pavyzdį, jog tėvų pasirinkimas išvykti iš Lietuvos buvo motyvuotas ir tuo, kad klasėje nesaugiai jautėsi jų vaikai. Dažnai užgauliojami ir ujami vien dėl to, kad gerai ir stropiai mokosi. Deja, mokykla dažnai yra bejėgė arba neranda priešnuodžių prieš vadinamuosius klasės chuliganus. Dažnai keičiamos mokymo programos, streikuoja mokytojai. Neretai mokytojai per pamokas politikuoja, sėdami augančioje kartoje nihilizmą. O štai Airijoje, jei vaikui reikia samdyti korepetitorių, mokykla tai vertina kaip savo darbo broką. Ką manote apie tai?

– Mano mama beveik 40 metų dirbo pradinių klasių mokytoja Skuode ir Ukmergėje. Tad iš arti galėjau stebėti sunkią ir atsakingą mokytojo dalią. Mokytojai – tarsi antri tėvai. Nuo to, ko ir kaip jie moko, labai priklauso asmenybės formavimasis. Manau, valstybė ir visuomenė turi daryti viską, kad mokytojų profesionalumui kelti, juos materialiai skatinti būtų sudarytos palankesnės sąlygos. Savo ruožtu mokytojai ir mokyklų vadovai turėtų ypač stengtis sukurti palankiausią erdvę moksleivių kultūriniam, edukaciniam tobulėjimui ir patriotiniam auklėjimui. Būdamas Lietuvoje aplankau miesto ir kaimo mokyklas, kur anksčiau dalydavausi savo įspūdžiais iš misijos „Sibiras“, pastaruoju metu iš tarnybos Afganistane. Ilgą laiką kartu su žmona Loreta ir JAV lietuviais rėmėme kaimo vaikų vasaros stovyklas. Tad neblogai suprantu problemas, kurių kyla mokykloms. Negalime visko palikti vien mokytojų atsakomybei. Jaunos kartos lavinimas ir parama mokyklai – tai bendruomenės ir kiekvieno mūsų pareiga. Žinoma, mokyklų vadovai ir mokytojai taip pat turi užtikrinti, kad būtų laikomasi drausmės, vaikai nebūtų užgauliojami ir nebūtų sudaryta erdvė narkotikų vartojimui, apie ką vis garsiau kalba moksleiviai.

– Kai dirbote Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje, vienas ambasados darbuotojas, lankantis Lietuvos atstovybėje Londone, man prasitarė, kad dabar ambasadorių turime su „įpurškimu“. Taip vaizdžiai buvo nupieštas Jūsų asmenybės portretas, kaip žmogaus, pilno energijos, valios ir gražaus lietuviško užsispyrimo. Pasvajokime, ką reikėtų padaryti kiekvienam iš mūsų: Lietuvos valdžiai, visuomenei ir eiliniam mokesčių mokėtojui, kad Lietuvos įvaizdis būtų irgi su „įpurškimu“? Ir kiek to reikės laukti?

– Net nebežinau, ar tai priekaištas, kritika ar komplimentas. Mane ir Afganistane bendradarbiai vadina „Duracel“ – nenuilstanti baterija“. Tačiau ne taip svarbi pravardė ar jos reikšmė. Žymiai svarbiau – vizija, nuoseklumas ir gebėjimas apie save sutelkti bendraminčių tikslui pasiekti. Na, o apie įvaizdį galim kalbėti iki išnaktų. Tačiau man labiausiai patiko neseniai matyta Al Jazeera TV laida iš Vilniaus – apie sveikiausią, mažiausiai nutukusių žmonių miestą. Gal tuo vertėtų pasinaudoti ir skleisti vienos didžiausių pasaulio TV žinią apie sveiką gyvenimo būdą ir maitinimą puoselėjantį pasaulio kraštą – Lietuvą, į kurią visi norėtų atvykti, mokytis, investuoti ir šitaip prisidėti prie mūsų gerovės? Ar ne toks turėtų būti mūsų siekis vis labiau priklausomame ir konkuruojančiame dėl talentų, idėjų ir žmonių pasaulyje?

Rubriką remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.