Linčo teismą surengę vyrai sulaukė atpildo
Įkelta:
2021-01-19
Nuotrauka
teisejas
Aprašymas

Asociatyvi Soros Shimazaki (pixels.com) nuotrauka

Užuot kreipęsi į policijos pareigūnus dėl grasinimų nužudyti, du vyrai nusprendė grasintojui įvykdyti linčo teismą. Tačiau dėl žmogaus, kuris jiems grasino, užpuolimo jie patys atsidūrė Tauragės apylinkės teisme.

Praėjusių metų gruodžio 17 dieną du policijai gerai žinomi vyrai, vienas jų teistas 4, kitas – 6 kartus, teisme turėjo atsakinėti į teisėjos Dalios Zimaitienės klausimus. O jų būta nemalonių. Teisėja narpliojo užpuolimo bylą. Nors prieš Temidę stoję vyrai galėjo to išvengti ir net patys teisėtomis priemonėmis apginti save – kreiptis į policiją, ir jų grasintojas būtų atsidūręs tame pačiame teisme, įvyko priešingai. Tad teisėja klausinėjo, kodėl jie taip pasielgė.

Kaltinamasis L. V. aiškino, kad praėjusių metų gegužės 5-osios naktį prie vieno namo laiptinės kartu su draugu sumušė girtą asmenį ir pasišalino.

Kitas kaltinamasis A. Š. antrino, kad nukentėjusysis anksčiau jam yra grasinęs. Tą naktį jis su L. V. išėjo pasivaikščioti, kai pamatė grasintoją. Ir šį kartą, anot kaltinamojo, nukentėjusysis ėmė jiems grasinti, tariamai sakė, kad papjaus. Vyrams užvirė kraujas. Užpuolikai nusprendė už tokius žodžius surengti linčo teismą ir sumušė sutiktąjį.

Nukentėjusysis kreipėsi į policiją. Ikiteisminio tyrimo metu jis tikino užpuolimo metu buvo pavadintas „lopu“. Mušamas jis dengėsi veidą, o vėliau paspruko. Nors užpuolikai mėgino vytis, jis pabėgo.

Teisme liudytoju pripažintas A. D. nurodė, kad įvykio metu prie namo laukė taksi automobilio, kai pamatė už pastato kampo stovintį nukentėjusįjį. Pasak jo, šis savo užpuolikus prieš kurį laiką iškeikė necenzūriniais žodžiais, tad jie ėmė su juo aiškintis. Nenorėdamas kištis į konfliktą, liudininkas pasišalino ir nematė, ar nukentėjusysis buvo sumuštas.

Gavę iškvietimą apie muštynes, atvyko policijos pareigūnai, kurie nukentėjusiajam nustatė 1,96 promilės girtumą.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistai nustatė, kad V. N. sumušta nosis. Kitų sužalojimų nerasta. Buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Teismas konstatavo, kad  L. V. ir A. Š. atsakomybę lengvina tai, kad jie prisipažino padarę nusikalstamą veiką ir  nuoširdžiai gailisi, tačiau jų padėtį sunkina tai, kad nusikaltimą vyrai padarė veikdami bendrininkų grupėje.

Kadangi kaltinamieji prisipažino kaltais pagal pareikštą kaltinimą ir baudžiamoji byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, teismas nusprendė, kad yra pagrindo manyti, jog bausmės tikslai L. V. ir A. Š. bus pasiekti be realaus laisvės atėmimo, nes kaltinamieji įsidarbino ir šiuo metu dirba.

Tad abiem užpuolikams laisvės atėmimo bausmė buvo atidėta vieneriems metams, įpareigojant juos 6 mėnesius dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Nuotrauka
Marius Draudvila
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tauragės rajono savivaldybėje praėjusiais metais registruota 7912 pranešimų, iš kurių 633 yra nusikalstamos veikos. Net 442 iš jų jau ištirtos. Tai tik keli skaičiai iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko Mariaus Draudvilos ataskaitos.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policija praneša apie antradienį Laukuvos miestelyje atliktą automobilio patikrinimą. Pareigūnams įtarimų sukėlė Kelpšaičių parko teritorijoje stovintis automobilis „BMW“, kuriame sėdėjo trys jaunuoliai. Kaip paaiškėjo vėliau, asmenys turėjo trijų rūšių narkotikų.
Nuotrauka
stt
Įkelta:
2021-03-02
Korupcijos skandalai viešajame sektoriuje – vis dar opi problema. Viešieji pirkimai ir įmonių protekcija skandina savivaldybių vadovus, kitus valdininkus. Prieš teismą stoja įvairių savivaldybių darbuotojai. O su viešaisiais pirkimais dirbantis verslas sako, kad interesų konfliktas yra viena iš pagrindinių viešųjų pirkimų sisteminių problemų. Teisme  nagrinėjama ir kaimyninės Jurbarko savivaldybės valdininkų byla. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-01
Artimiausiu metu virtualioje erdvėje ims veikti virtualus policijos patrulis, neapykantą skatinantys ir panašių komentarų autoriai sulauks įspėjimų. Apie tai pirmadienį kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Kiek anksčiau Tauragės policija jau ėmėsi principinių veiksmų ir nubaudė pareigūnus internete įžeidinėjusius asmenis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-03-01
Ne kartą už sveikatos sutrikdymą ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Jonas R. ir vėl kumščiais sprendė savo problemas. Tauragės apylinkės teisme šių metų sausį buvo priimtas dar vienas nuosprendis jo atžvilgiu. Šįkart į nemalonumus recidyvistu pripažintas kaltinamasis pateko dėl to, kad sumušė kitą vyrą, kuris pareikalavo grąžinti skolą. Negana to, teisme Jonas R. nuožmiai mėgino išvengti atsakomybės.
Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
2021-02-26
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-02-26
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje.