2020 Rugsėjo 29 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išpildyti vaiko svajonę malonu ir lengva

  • Įkelta: 2016-12-28

Prieš gražiausias metų šventes projektas „Vaikų svajonės” jau septintus metus kvietė Lietuvos žmones pildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, kurių šiais metais internetiniame puslapyje vaikusvajones.lt visoje Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 13 tūkst. prašymų. Tradiciškai prie vaikų svajonių pildymo akcijos prisidėjo ir „Tauragės žinių“ redakcija, kuri tauragiškiui Lukui padovanojo rampinį paspirtuką.

Projektas, skatinantis svajoti

Pirmoji kaip savanoriška veikla svajonių pildymo akcija pradėta 2010-aisiais, siekiant įgyvendinti sudėtingiau gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti mažuosius tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Projekto veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Šis projektas – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Projektas suteikia galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo, įgyvendinant vaikų svajones.

Pasirinktos visos tauragiškių svajonės

Jau trečius metus prie vaikų svajones pildančios akcijos jungėsi ir tauragiškiai. „Tauragės žinioms“ socialinė darbuotoja Justina Balčiūnaitė pasakojo, kad šiemet Tauragės mieste buvo užregistruota 14 vaikų svajonių iki 2 metų, ir 92 svajonės vaikų svajonės iki 14 metų amžiaus. Joms išsipildyti padėjo 5 socialinės darbuotojos, tarpininkaudamos tarp vaikų ir tų, kurie svajones pažadėjo įgyvendinti. MKC socialinė darbuotoja Jurgita Baltutienė džiaugėsi, kad šiais metais pildyti pasirinktos visos Tauragės rajono vaikų svajonės. Tikimasi, kad iki švenčių pažadai bus įvykdyti ir niekas neliks be dovanėlių. Pasirinkti vaikučio svajonę buvo galima nuo spalio pabaigos iki gruodžio 15 dienos.

Prie šios, vaikų šventes praskaidrinančios akcijos taip pat jau trečius metus jungiasi ir „Tauragės žinių“ kolektyvas. Šiemet pradžiuginti nusprendėme daugiavaikę Indros šeimą, kurioje augantis dešimtmetis Lukas svajojo apie rampinį paspirtuką.

Šeima gėriu dalijasi su kitais

Į šeimos namus, nešini raudonu paspirtuku, dovanėlėmis kitiems vaikams bei saldumynais, nuvykome gruodžio 19 dienos popietę, kai berniukas jau buvo grįžęs iš mokyklos. Švariuose, tvarkinguose ir šiltuose namuose mus pasitiko mama Indra. Ji, kartu su dar dviem aštuonerių bei beveik dviejų metukų dukromis jaukiai įsikūrusi prieš kelerius metus Jūros gatvėje priskirtame socialiniame būste. Trijų kambarių bute kartu gyvena ir Indros mama.

Apie rampinį paspirtuką svajojęs Lukas pasakojo, kad gauta dovana būtent tokia, kokios jis ir tikėjosi ir iškart atnešė mums piešinį, kuriame – kone identiškas paspirtukas. Trijų vaikų mama Indra džiaugėsi , kad vaikai labai gabūs, meniški. Lukas su sese Deive lanko įvairius meno būrelius. Rankdarbiais užsiima ir namuose – ne vieną jų turėjome galimybę pamatyti patys. Negana to, kitą dieną po apsilankymo, didžiule rankų darbo popierine snaige Deivė kartu su mama papuošė „Tauragės žinių“ redakciją. Rodos, gerumu atlyginta už gerą.

„Tauragės žinių“ albumo nuotraukos

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo šeimą prižiūrinti soc. darbuotoja J. Baltutienė, šeima akcijoje dalyvauja jau antrus metus. Ne kartą gavusi paramą iš kitų, dabar šeima ir pati su kitais, sunkiau už juos pačius gyvenančiais, dalijasi vaikų išaugtais rūbeliais, kitais daiktais. Darbuotoja nesistebėjo, kad dešimtmetis Lukas svajojo apie rampinį paspirtuką. Mieste atsiradus rampoms, tarp vaikų norų sąraše vis dažniau pasitaiko riedučiai, riedlentės, paspirtukai. Esti ir kitokių norų – vieni, artėjant šalčiams, nori šiltų batų, rūbų, kiti – savo išvajotų lėlių, konstruktorių, stalo žaidimų.

Pildė net po kelias svajones

Pernai redakcijos kolektyvas pildė daugiavaikėje šeimoje gyvenančios keturiolikmetės Donatos Buciūtės svajonę, kuri buvo išskirtinė – mergaitė norėjo gauti audinių siuvimui, nes didžiausias jos pomėgis buvo drabužių modeliavimas ir siuvimas.

Tarybos narys Linas Janušonis kilnioje akcijoje dalyvavo antrą kartą.

– Praėjusiais metais išpildžiau dviejų vaikų svajones, negalėjau to nepadaryti ir šiemet. Pernai pasisekė dviem berniukams, kurie norėjo sportinės avalynės rankinio treniruotėms. Šiemet nusprendžiau išpildyti dviejų brolių svajonę, kurie nori lankyti bokso treniruotes ir turėti savo aprangas bei pirštines, – teigė L. Janušonis.

Prie akcijos prisijungę Tauragės šilumos tinklai išpildė net keleto vaikų svajones. UAB Tauragės šilumos tinklų kolektyvas dovanėles išdalino socialiniams darbuotojams, kurių pagalba jos bus įteiktos kiekvienam vaikučiui asmeniškai.

– Labai džiaugiamės, kad yra vykdomas toks gražus projektas ir kad mes bent maža dalele galime prie jo prisidėti, džiaugėsi bendrovės direktorius Mindaugas Nevardauskas. 

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ planas įsigyti ratinę medkirtę – stringa. Viešųjų pirkimų plane šiam tikslui numatę net 410 tūkst. eurų ir suorganizavę tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, kol kas medkirtės įsigyti iš konkurso nugalėtojos UAB „Intrac Lietuva“ negali – konkurse dalyvavusi UAB „Biržų žemtiekimas“ pateikė ieškinį teismui. Net keliami įtarimai, kad urėdija galimai proteguoja laimėjusią įmonę.

Savaitės pradžioje plūstelėjusi šiluma labai greitai išblės, tad jau nuo antradienio bus vėsiau, dažniau išvysime saulę. Ketvirtadienį šalį stingdys šaltukas, tačiau net ir jis ilgai neužsibus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų registravimo liudijimų. Popieriniai gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties, vardo, pavardės, tautybės keitimo liudijimai nebebus išduodami. Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Artėjant didžiausioms metų šventėms gerumu dalinasi įvairios organizacijos ir savanoriai. Tradiciškai senjorams Kūčių vakarienę rengia Maltos ordinas, silpnesniesiems pagalbos ranką tiesia Tauragės „Subaru“ klubas ir Ekstremalų asociacija.

Autorinių dainų atlikėjas Giedrius Vaškys prieš pat šventes klausytojams pristatė naują dainą „Vakarėjant“. Jaukiame dainos klipe atlikėjo lūpomis siunčiama jautri žinutė.

Pirmadienį Tauragės Rotary klubas ir moterų vidinis klubas Inner Wheel restorane „Banga“ surengė šventinį padėkos vakarą. Jauniesiems krašto talentams buvo įtekta parama už Tauragės garsinimą. 

Gruodžio 17 dieną žymiai mūsų krašto pasipriešinimo dalyvei Onai Švedienei Leščinskaitei-Akacijai sukako devyniasdešimt treji metai. Moterį pasveikino būrys garbingų Tauragės žmonių. 

Tauragėje šiemet jau užregistruota pusė tūkstančio naujagimių. Gruodžio 20 dieną Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 500-asis kūdikis. Berniukas gimė gruodžio 13 dieną, Tauragės gimdymo namuose. Jam tauragiškiai tėvai Laura ir Andrius Butkevičiai davė Gyčio vardą.

Beveik įpusėjo 2015-ųjų kovą išrinkto Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio kadencija. 2016-iesiems verčiant paskutinius lapus, pakalbinome merą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tauragės miesto perspektyvas ir pagrindines problemas. Atviras, konkretus ir paprastas – toks pasirodė meras, atsakinėdamas į patogius, ir į nelabai patogius klausimus.
 

Pagal naująją UAB Tauragės šilumos tinklai veiklos strategiją, nuo kitų metų suplanuotas įmonės struktūros optimizavimas. Pagal šį planą, darbo „valdiškoje“ įmonėje neteks dabartinis bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. 

Naujausiame numeryje skaitykite:

Ketvirtadienį per pietus į Tauragę atvyksta Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Politikas lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione.

Tauragės autobusų parkas po kelių mėnesių švęs savo veiklos 25-ąjį jubiliejų. Nuo pat įsteigimo dienos, 1992 kovo mėnesio,  jam vadovauja direktorius Rimantas Martinavičius, kuris taip pat trečius metus eina atsakingas Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos keleivinio transporto vicepirmininko pareigas. Metams verčiant paskutinius lapus, direktorius apžvelgė įmonės veiklą.

2017 metų sausio 27 dieną įvyksiantys Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. jau šeštą kartą pagerbs talentingiausius šalies kūrėjus. Komisija vertins geriausius metų muzikinius kūrinius, atlikėjus ir jų nuopelnus muzikos industrijai.

Trečiadienį Tauragės rajono tarybos nariai rinkosi į paskutinį šių metų posėdį. Jame numatyta aptarti 18 pateiktų klausimų.

Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos“ darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Tauragės regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

Šiandien nuo 12 iki 17 valandos Pilies aikštėje vyksta Tauragės miškų urėdijos rengiama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus 2016“, kurios metu nemokamai dalinamos pušų ir eglių šakos. 

Šiandien apie 9.50 val. Stoties ir Laisvės gatvių sankryžoje – eismo įvykis. Automobilio „Subaru“ vairuotojas vienpusio eismo ruože iš Laisvės gatvės sankryžoje ketino sukti į kairę – Stoties gatvę. Vairuotojas nepamatė link pervažos dviračiu važiavusios moters ir ją partrenkė. 

„Tauragės žinių“ redakcija sulaukė tauragiškio skambučio, kuris pasakojo, kad nepaisant blogų orų – purškiant lietui ir pučiant žvarbiam vėjui, viešuosius darbus dirbantys žmonės siunčiami tvarkyti gatves. Esą taip pažeidžiamos žmogaus teisės. Pasak skambinusiojo, viešuosius darbus dirbantys žmonės į gatvę išvejami kaip šunys, be jokio žmogiškumo. Juk tokiu oru, net miestelėnams nesinori kišti nosies iš namų. 

Finansų ministras Vilius Šapoka skelbia, kad nuo sausio 1-osios greičiausiai neliks PVM lengvatos šildymui. Kadenciją baigiantis Seimas nepratęsė PVM lengvatos iki 2017 metų birželio. Lėšų tam skirti nenumatyta ir ateinančių metų biudžete. 

Pagal LR Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, kas ketverius metus savivaldybės valdomos bendrovės privalo pateikti įmonės valdybai veiklos strategiją. Gruodžio 6-ąją sušauktame neeiliniame Tauragės šilumos tinklų valdybos posėdyje įmonės valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis pateikė balsavimui bendrovės plėtros strategiją, papildytą nauju organizacinės struktūros planu – jame numatyta atsisakyti pavaduotojo plėtrai pareigybės bei plėtros skyriaus. Tokie planai nepatiko vienam iš valdybos narių – buvusiam bendrovės direktoriui Donatui Simaičiui. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vyras pareiškė pasitrauksęs iš valdybos. Įmonės reorganizavimo planuose jis įžvelgė politinius motyvus.

Jau antrus metus Tauragėje organizuojamas Kalėdinis gerumo bėgimas šiandien į Pilies aikštę sukvietė pramogų ir azarto ištroškusius tauragiškius.  Nuo pat ryto čia skambėjo linksmos dainos, šurmuliavo kalėdinė mugė, o geras emocijas dalijo Kalėdų Senelis su Snieguole. 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyksta jau tradicija tapęs filmų vakaras. Į mokyklos aktų salę, šį vakarą virtusią kino teatru, sugūžėjo užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais apsirūpinę gimnazistai.

Tauragės apskrities miestai – Tauragė, Šilalė, Jurbarkas ir Pagėgiai jau įžiebė savo kalėdines eglutes. „Tauragės žinios“ kviečia balsuoti ir išrinkti, kuri iš šių žaliaskarių atrodo įspūdingiausiai. 

Bent kol kas orai ir toliau mėgins mūsų kantrybę slidžiais iššūkiais ir besikeičiančia temperatūra. Artimiausiu metu didesnių permainų taip ir nesulauksime: dienos bus apniukę, o gausesni krituliai atkeliaus savaitgalį.