2020 Birželio 01 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išpildyti vaiko svajonę malonu ir lengva

  • Įkelta: 2016-12-28

Prieš gražiausias metų šventes projektas „Vaikų svajonės” jau septintus metus kvietė Lietuvos žmones pildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, kurių šiais metais internetiniame puslapyje vaikusvajones.lt visoje Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 13 tūkst. prašymų. Tradiciškai prie vaikų svajonių pildymo akcijos prisidėjo ir „Tauragės žinių“ redakcija, kuri tauragiškiui Lukui padovanojo rampinį paspirtuką.

Projektas, skatinantis svajoti

Pirmoji kaip savanoriška veikla svajonių pildymo akcija pradėta 2010-aisiais, siekiant įgyvendinti sudėtingiau gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti mažuosius tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Projekto veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Šis projektas – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Projektas suteikia galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo, įgyvendinant vaikų svajones.

Pasirinktos visos tauragiškių svajonės

Jau trečius metus prie vaikų svajones pildančios akcijos jungėsi ir tauragiškiai. „Tauragės žinioms“ socialinė darbuotoja Justina Balčiūnaitė pasakojo, kad šiemet Tauragės mieste buvo užregistruota 14 vaikų svajonių iki 2 metų, ir 92 svajonės vaikų svajonės iki 14 metų amžiaus. Joms išsipildyti padėjo 5 socialinės darbuotojos, tarpininkaudamos tarp vaikų ir tų, kurie svajones pažadėjo įgyvendinti. MKC socialinė darbuotoja Jurgita Baltutienė džiaugėsi, kad šiais metais pildyti pasirinktos visos Tauragės rajono vaikų svajonės. Tikimasi, kad iki švenčių pažadai bus įvykdyti ir niekas neliks be dovanėlių. Pasirinkti vaikučio svajonę buvo galima nuo spalio pabaigos iki gruodžio 15 dienos.

Prie šios, vaikų šventes praskaidrinančios akcijos taip pat jau trečius metus jungiasi ir „Tauragės žinių“ kolektyvas. Šiemet pradžiuginti nusprendėme daugiavaikę Indros šeimą, kurioje augantis dešimtmetis Lukas svajojo apie rampinį paspirtuką.

Šeima gėriu dalijasi su kitais

Į šeimos namus, nešini raudonu paspirtuku, dovanėlėmis kitiems vaikams bei saldumynais, nuvykome gruodžio 19 dienos popietę, kai berniukas jau buvo grįžęs iš mokyklos. Švariuose, tvarkinguose ir šiltuose namuose mus pasitiko mama Indra. Ji, kartu su dar dviem aštuonerių bei beveik dviejų metukų dukromis jaukiai įsikūrusi prieš kelerius metus Jūros gatvėje priskirtame socialiniame būste. Trijų kambarių bute kartu gyvena ir Indros mama.

Apie rampinį paspirtuką svajojęs Lukas pasakojo, kad gauta dovana būtent tokia, kokios jis ir tikėjosi ir iškart atnešė mums piešinį, kuriame – kone identiškas paspirtukas. Trijų vaikų mama Indra džiaugėsi , kad vaikai labai gabūs, meniški. Lukas su sese Deive lanko įvairius meno būrelius. Rankdarbiais užsiima ir namuose – ne vieną jų turėjome galimybę pamatyti patys. Negana to, kitą dieną po apsilankymo, didžiule rankų darbo popierine snaige Deivė kartu su mama papuošė „Tauragės žinių“ redakciją. Rodos, gerumu atlyginta už gerą.

„Tauragės žinių“ albumo nuotraukos

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo šeimą prižiūrinti soc. darbuotoja J. Baltutienė, šeima akcijoje dalyvauja jau antrus metus. Ne kartą gavusi paramą iš kitų, dabar šeima ir pati su kitais, sunkiau už juos pačius gyvenančiais, dalijasi vaikų išaugtais rūbeliais, kitais daiktais. Darbuotoja nesistebėjo, kad dešimtmetis Lukas svajojo apie rampinį paspirtuką. Mieste atsiradus rampoms, tarp vaikų norų sąraše vis dažniau pasitaiko riedučiai, riedlentės, paspirtukai. Esti ir kitokių norų – vieni, artėjant šalčiams, nori šiltų batų, rūbų, kiti – savo išvajotų lėlių, konstruktorių, stalo žaidimų.

Pildė net po kelias svajones

Pernai redakcijos kolektyvas pildė daugiavaikėje šeimoje gyvenančios keturiolikmetės Donatos Buciūtės svajonę, kuri buvo išskirtinė – mergaitė norėjo gauti audinių siuvimui, nes didžiausias jos pomėgis buvo drabužių modeliavimas ir siuvimas.

Tarybos narys Linas Janušonis kilnioje akcijoje dalyvavo antrą kartą.

– Praėjusiais metais išpildžiau dviejų vaikų svajones, negalėjau to nepadaryti ir šiemet. Pernai pasisekė dviem berniukams, kurie norėjo sportinės avalynės rankinio treniruotėms. Šiemet nusprendžiau išpildyti dviejų brolių svajonę, kurie nori lankyti bokso treniruotes ir turėti savo aprangas bei pirštines, – teigė L. Janušonis.

Prie akcijos prisijungę Tauragės šilumos tinklai išpildė net keleto vaikų svajones. UAB Tauragės šilumos tinklų kolektyvas dovanėles išdalino socialiniams darbuotojams, kurių pagalba jos bus įteiktos kiekvienam vaikučiui asmeniškai.

– Labai džiaugiamės, kad yra vykdomas toks gražus projektas ir kad mes bent maža dalele galime prie jo prisidėti, džiaugėsi bendrovės direktorius Mindaugas Nevardauskas. 

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ planas įsigyti ratinę medkirtę – stringa. Viešųjų pirkimų plane šiam tikslui numatę net 410 tūkst. eurų ir suorganizavę tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, kol kas medkirtės įsigyti iš konkurso nugalėtojos UAB „Intrac Lietuva“ negali – konkurse dalyvavusi UAB „Biržų žemtiekimas“ pateikė ieškinį teismui. Net keliami įtarimai, kad urėdija galimai proteguoja laimėjusią įmonę.

Savaitės pradžioje plūstelėjusi šiluma labai greitai išblės, tad jau nuo antradienio bus vėsiau, dažniau išvysime saulę. Ketvirtadienį šalį stingdys šaltukas, tačiau net ir jis ilgai neužsibus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų registravimo liudijimų. Popieriniai gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties, vardo, pavardės, tautybės keitimo liudijimai nebebus išduodami. Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Artėjant didžiausioms metų šventėms gerumu dalinasi įvairios organizacijos ir savanoriai. Tradiciškai senjorams Kūčių vakarienę rengia Maltos ordinas, silpnesniesiems pagalbos ranką tiesia Tauragės „Subaru“ klubas ir Ekstremalų asociacija.

Autorinių dainų atlikėjas Giedrius Vaškys prieš pat šventes klausytojams pristatė naują dainą „Vakarėjant“. Jaukiame dainos klipe atlikėjo lūpomis siunčiama jautri žinutė.