2019 Rugpjūčio 23 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Balandžio 14-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-04-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Velykiniame numeryje skaitykite: kas labiau trukdo – verslininkai gyventojams, ar atvirkščiai? Ką per 100 dienų Seime nuveikė Aušrinė Norkienė? Kaip toliau vyks Brexit procedūra? O taip pat Švč. Trejybės ir evangelikų liuteronų bažnyčių pamaldų tvarkaraščiai, renginių anonsai, velykiniai sveikinimai ir daug kitų įdomybių. 

Ahmet Ince: „Jie nori mane iš čia išguiti“. „Tauragės žinių“ redakcija šią savaitę gavo net du renovuojamų daugiabučių namų gyventojų skundus. Namo, esančio Vytauto g. 62, gyventojai skundžiasi ne pačios renovacijos kokybe, o tuo, kad esą estetinį tvarkomo namo vaizdą gadina tarybiniais laikais statyto lifto liekanos, be to, jiems trukdo name įsikūrusios kebabinės veikla, kurios savininkas Ahmetas Ince neva planuojantis ant minėtos pakylos statyti lauko terasą.

Domisi Tauragės baseinu. Prieš mėnesį įvyko Tauragės baseino statybos darbų konkursas, kuriame paraiškas pateikė 7 dalyviai. Kol tikrinami dalyvių kvalifikaciniai reikalavimai, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis aiškinosi, kaip operatoriai valdo Lietuvoje jau veikiančias pramogų arenas ir sporto kompleksus.

Aušrinės Norkienės 100 dienų Seime. Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ po rinkimų tesi pažadą stebėti išrinktų Seimo narių darbą. Pirmadienį B. Batrušaitytės viešojoje bibliotekoje buvo apžvelgta Seimo narės Aušrinės Norkienės veikla. Politikė pripažino, kad dirbdama parlamente, vis dar mokosi daugelio dalykų.

Nori išsaugoti gandrų lizdą. Paskutinėmis kovo dienomis baltieji gandrai grįžo į savo lizdus, kuriuose prieš metus perėjo jauniklius. Tačiau viena gandrų pora, grįžusi į Tauragės Sandėlių gatvę, lizdo neberado. Pernai elektrikai lizdą išardė. Dėl gandrų likimo sunerimęs 68 metų Juozas Vytas Stankaitis kreipėsi į „Tauragės žinių“ redakciją.

Šv. Velykas pasitinka atsinaujinę „Senukai“. Jau vienuoliką metų galimybę kurti jaukius namus tauragiškiams teikia puikiai pažįstamas ir pasitikėjimą užsitarnavęs prekybos centras „Senukai“ (Gedimino g. 44), dar visai neseniai kruopščiai atnaujinęs prekybos centro erdvę, ekspozicijas ir siūlomų prekių asortimentą. „Senukų“ kolektyvas sveikina tauragiškius su šv. Velykomis ir kviečia rinktis iš patogiau išdėstytų prekių gausos namams, darbui ir laisvalaikiui.

Europos Parlamento sesijoje priimti Lietuvai svarbūs politiniai sprendimai. Praėjusią savaitę Strasbūre (Prancūzija) vyko Europos Parlamento plenarinė sesija, kurioje dalyvavo ir „Tauragės žinių“ žurnalistė. Pagrindinis plenarinės sesijos akcentas – Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (Brexit) sąlygų svarstymas.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamas projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

Evangelikų susirinkimai Tauragės krašte. XVI amžiuje Liuteronų tikėjimas pradėjo plisti ir Lietuvoje. 1567-aisiais pastatyta Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčia ir įsteigta parapija. Šis faktas rodo, kad tuomet jau turėjo būti gana daug evangelikų liuteronų Tauragėje ir jos apylinkėse, kurie skleidė ne tik religines normas, bet ir telkė bendruomenę, puoselėjo moralines vertybes, platino knygas, kėlė kultūrinį lygį.

Kryžkalnyje planuojama statyti 40 metrų aukščio paminklą. Siekdamos pagerbti daugiau nei 20 000 Lietuvos partizanų, patriotinės organizacijos ėmėsi iniciatyvos – Kryžkalnyje pastatyti paminklą visiems Lietuvos Laisvės kovotojams. Iniciatoriai tikisi, kad projektą parems tikrieji tėvynės patriotai, ir Lietuvos valstybė.  

„Šaltinio“ progimnazijos laukia teigiami pokyčiai. Iš Valstybės investicijų programos šios mokyklos gerovei skirta solidi 463 tūkst. eurų suma. Už šiuos pinigus bus atlikti aktų salės, valgyklos patalpų remonto darbai, taip pat ketinama pakeisti prie mokyklos esančios aikštės dangą.

Savivaldybės kontroliuojamų įstaigų vadovai skaičiuoja 2016 metų veiklos rezultatus. Artėjant rajono Tarybos posėdžiui, kuriame bus tvirtinamos metinės ataskaitos, ne visi galės pasigirti turtingais metais. Tauragės autobusų parkas, dalyvaujantis vežėjų konkurse, siekdamas sumažinti veiklos sąnaudas jau „nusirengė paskutinius marškinius“. Nuostoliai persekioja ir UAB Tauragės vandenis, kurie skundžiasi patyrę amortizacines išlaidas. Tačiau kitos įmonės – UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ – dirbo pelningai. Pastaroji, šiemet pardavusi nekilnojamąjį turtą, dividendais žada nudžiuginti smulkiuosius akcininkus, o bendrovės direktoriaus Audriaus Mosėjaus atlyginimas, šiuo metu siekiantis beveik 2000 Eur, bus padidintas dar keliais šimtais.

Savaitės pradžia pradžiugins malonia šiluma ir saulės spinduliais, deja, bet likusi savaitė nebus tokia šauni. Po šilto ir saulėto pirmadienio šalyje bus gerokai vėsiau, įsivyraus apniukę, lietingi ir vėjuoti orai.