2018 Birželio 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rytoj startuos „Darom 2017“– Tauragėje užregistruoti 8 tvarkymo taškai

  • Įkelta: 2017-04-21
Skaitytojo Eugenijaus atsiųsta nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

„Darom ir gamta padėkos!“ Su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kviečia dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje „Darom 2017“, kuri šeštadienį 10 valandą suburs visus Lietuvos žmones. Tauragės rajone užregistruoti aštuoni tvarkymo taškai. 

Rytoj šalyje organizuojama dešimtoji, jubiliejinė „Darom 2017“. Jos tikslas – dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas. 

Tauragės rajone užregistruoti aštuoni tvarkymo taškai. Pernai  švarinimosi akcijoje dalyvavo 15 įmonių ir organizacijų.

Pasak šios akcijos koordinatorės Tauragės rajone – Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės Neringos Kedavičiūtės-Glavinskės, užsiregistravusių skaičiaus sumažėjimą greičiausiai lėmė suprastėję orai. Be to, veikiausiai kai kurios bendruomenės savo aplinką jau susitvarkė savarankiškai.

 Vieni iš pirmųjų akcijoje dalyvauti norą pareiškė Pagramančio regioninis parkas ir  „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė. Pastarieji kartu su Miškų urėdija ketina tvarkyti Oko miško prieigas.

Švarinimosi akcijoje dalyvaus ir vaikų globos namų „Šaltinėlis“ bendruomenė – jie tvarkys teritoriją palei geležinkelį. Savo mokyklos teritorijas ketina tvarkyti ir  „Aušros“ pagrindinės mokyklos, bei Tarailių ir  Martyno Mažvydo progimnazijų bendruomenės. Į talką rinksis ir Tauragės suaugusiųjų mokymo centro bendruomenė – jie užsiregistravo tvarkyti teritoriją aplink „Bastilijos“ sporto centrą. Aplinką švarins ir Tauragės senjorų trečiojo amžiaus universiteto studentai, kurie tvarkys senąsias miesto kapines Paberžių gatvėje. Kai kurie iš užsiregistravusių informavo, kad jei šeštadienį oras bus prastas, aplinką tvarkys kitą savaitę.

Pasak akcijos „Darom 2017“ Tauragėje koordinatorės N. Kedavičiūtės-Glavinskės, registracija buvo būtina, nes tik tada bus užtikrintas surinktų šiukšlių išvežimas.  

Rytojaus numeryje skaitykite: kaip sekasi pareigūnams nepaklususiam vairuotojui kovoti prieš teisėsaugą, kokį verdiktą teismas priėmė Kultūros centro byloje, kodėl į Gruziją taip traukia tauragiškius, o taip pat apie išgražėjusią ugniagesių tvirtovę, renovuojamų daugiabučių gyventojų nuogąstavimus, artėjančius kultūrinius ir pramoginius renginius bei daug kitų naujienų.

Įsibėgėjus pavasariui, jau pradedamas puošti iš žiemos miego pabudęs miestas. Pirmosios  pavasario „šauklės“ – našlaitės.

„Tauragės žinių“ redakcija praėjusią savaitę gavo net du renovuojamų daugiabučių namų gyventojų skundus. Tuos pačius raštus pasipiktinę žmonės pateikė ir savivaldybės institucijoms bei Tauragės butų ūkiui. Namo, esančio Vytauto g. 62, gyventojai skundžiasi ne pačios renovacijos kokybe, o tuo, kad esą estetinį tvarkomo namo vaizdą gadina tarybiniais laikais statyto lifto liekanos, be to, jiems trukdo name įsikūrusios kebabinės veikla, kurios savininkas Ahmetas Ince neva planuojantis ant minėtos pakylos statyti lauko terasą.

Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ po rinkimų tesi pažadą stebėti išrinktų Seimo narių darbą. Šiuo tikslu beveik visuose Lietuvos miestuose susibūrė vietos grupės, kurios skatina jaunimo domėjimąsi rinkimais ir jų tiesioginį bendravimą su kandidatais. Praėjusį pirmadienį B. Batrušaitytės viešojoje bibliotekoje buvo apžvelgta Seimo narės Aušrinės Norkienės veikla. Politikė pripažino, kad dirbdama parlamente, vis dar mokosi daugelio dalykų.