2018 Balandžio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Antaninės Kęsčiuose: vyrai šienavo, moterys vaišino sūriais

  • Įkelta: 2017-06-11
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šeštadienį Kęsčių kaimo kultūros centro kiemelyje buvo paminėta Antaninių šventė. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsius. 

Antaninių šventė  Kęsčių kaime organizuojama jau aštuntąjį kartą. Pagrindinis jos akcentas – sūriai, kurie čia labai populiarūs. Antaninėse šiemet buvo surengtas „Sūrių sūrio“ konkursas, kurio metu tiek Kęsčių, tiek kaimyninių bendruomenių dalyviai varžėsi, kurio gaminys yra pats skaniausias.

Nebuvo pamiršti iš šventės kaltininkai – Antanai. Vyrus nuoširdžiai pasveikino šventės organizatoriai, kiekvienas iš jų, laikydamasis tradicijų dalgiu šienavo žolę. 

Po linksmų šokių ir dainų Antaninėse buvo apdovanoti Sūrio konkurso nugalėtojai, sporto rungčių prizininkai. Galop susirinkusieji, tarsi šeima, susėdo prie didelio vaišių stalo.  

Renginio iniciatorė Lina Baziliauskienė palinkėjo Antaninių dalyviams labiau mylėti savo gimtąjį kraštą, puoselėti tradicijas, perduoti jas iš kartos į kartą. 

 

Šią savaitę pradėti kultūros rūmų teritorijos paruošiamieji augmenijos sodinimo darbai. Teritorijoje bus pasodinta 30 klevų bei šermukšnių ir 42 kalninės pušaitės.

Birželio 9-osios „Tauragės žinių“ numeryje – atsikvėpus po miesto šventės renginių maratono – gražiausi prisiminimai ir padėkos. Tačiau miesto gyvenimas pulsuoja ne tik džiaugsmu – turime kalbėti ir apie problemas. Kodėl netvarkingai reklamuojasi į svečius atvykęs cirkas, ko kultūros politikos formavime pasigenda festivalių organizatoriai, kodėl ginklu grasinta tauragiškiui ir dar daug aktualijų rasite naujausiame laikraštyje. Įdomaus skaitymo! 

Tarailių progimnazijos vadovybė prašo savivaldybės atlaisvinti patalpas, kuriose yra įsikūręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Tarailių filialas. Šios patalpos mokyklai reikalingos vaikų maitinimo organizavimui, o laikyti viename pastate dvi bibliotekas esą ir taip yra pinigų švaistymas. Dėl to darbo jau nuo liepos 1 gali netekti du bibliotekos darbuotojai.

Švietimo skyriaus duomenimis, į darželius šiemet Tauragėje netelpa maždaug 146 vaikai. Savivaldybės administracija suka galvas, kokiomis priemonėmis spręsti šią problemą. Tarp jų – kompensacijos auklę samdantiems ar privačių darželių paslaugomis besinaudojantiems vaikų tėvams, naujų darželio grupių kūrimas, tvarkos, kai vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai galėdavo nevesti vaiko į darželį kiek tik nori ir už jį nemokėti, naikinimas.

Viena didžiausių lietuviško kapitalo įmonių Tauragėje „Molupis ir Ko“ griebiasi veiklos optimizavimo procesų. Nuostolingus kepyklos prekybos taškus perima mažmeninės prekybos įmonių grupės „Aibė“ bendrovė UAB „Gulbelė“. Pasklidus kalboms, jog „Molupį“ persekioja finansiniai sunkumai, jos vadovė Biruta Cibitienė tikina, jog viskas yra gerai.