2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Netekome Tauragės garbės piliečio M. Zelbos

  • Įkelta: 2017-06-16
Tauragės rajono savivaldybės archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiąnakt mirė Tauragės rajono garbės pilietis, Lietuvos rankinio legenda, Skaudvilės mokyklos mokytojas Marcelinas Zelba. Šių metų sausį jam suėjo 86-eri.

Jautria žinute apie tėčio netektį socialiniame tinkle „Facebook“ šiandien pasidalijo M. Zelbos dukra Edita.

„Visada buvau ir būsiu saugi Tavo glėby, brangus Tetuk... Pailsėk, tiek daug mums davęs visiems, tiek daug mumis rūpinęsis, pailsėk...“ – rašė velionio dukra

M. Zelba gimė  1931 m. sausio 16-ąją dieną Dvarviečių kaime, Telšių rajone. Po pradinės mokyklos M. Zelba įstojo mokytis į Telšių mokytojų seminariją, o po jos baigimo, 1951 m.  pradėjo mokytis tuometiniame Kūno kultūros institute. Jį baigęs, gavo paskyrimą į Skaudvilę, kurioje gyveno nuo 1955-ųjų. Daugelis jo auklėtinių, sėkmingai baigę aukštąjį mokslą, tapo žinomais žmonėmis Lietuvoje. Net 14 auklėtinių tapo rankinio sporto meistrais, 10 kandidatų į sporto meistrus, 102 skaudviliečiai  atstovavo įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms. M. Zelba į rankinio aukštumas atvedė tokias garsias rankinio pasaulio asmenybes kaip: V. Čerkutė-Dulskienė, S. Mikašauskaitė-Astrauskienė, J. Cikaitė-Gedvilienė, J. Kaučikas, E. Miknius, S. Vasiliauskas.

Šių metų kovą M. Zelbai buvo įteiktas garbingas apdovanojimas – aukso medalis „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Šį apdovanojimą Marcelinui Zelbai įteikė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, nuoširdžius sveikinimo žodžius bei palinkėjimus išsakė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

Tauragės rajono taryba 2010 metais Marcelinui Zelbai suteikė Tauragės rajono garbės piliečio vardą.

A. A M. Zelba pašarvotas Skaudvilės laidojimo namuose. 

Praėjusiais metais 20-metį minėjęs Tauragės Rotary klubas patvirtino naują prezidentą. Šeštadienį, plaukiant keltu Rusnė-Nida, regalijos buvo įteiktos verslininkui Romualdui Stasyčiui.  

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite: apie vieną opiausių šalies problemų – savižudybes, kuri šią savaitę, jau ne pirmą kartą, palietė Tauragę. Rašome ir dėl ko ne juokais susikibo rajono politikai, kas tapo naujuoju Rotary klubo prezidentu, kiek kainuoja populiariausios birželio uogos. Rasite ir įvairiausių įdomybių: Meino meškėnų augintojai papasakojo apie savo meilę katinams, Alina Dambrauskienė – apie tai, kaip ugdo Tauragės „lakštingalas“. O taip pat, kaip visada, ko pasiekė rajono sportininkai, kokie renginiai džiugina Tauragę.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės darbuotojai išlydėjo ilgametį Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjį specialistą Valdą Šarakvasą. Jis daugiau nei dešimtmetį fotografijose ir filmuotoje medžiagoje įamžindavo savivaldybės ir jos  įstaigų kultūrinius, sportinius bei kitus oficialius susitikimus.

Jau šį mėnesį prasidės Stoties gatvės rekonstrukcijos darbai. Už daugiau nei milijoną eurų ketinama atlikti nuotekų tinklų renovacijos, lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbus, įrengti gatvės apšvietimą bei sutvarkyti važiuojamąją dalį ir šaligatvius. Projektas finansuojamas iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto, ES struktūrinių fondų bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Prasidėjus vasarai, Lietuvoje įsibėgėjo ir prekyba daržovėmis ir uogomis. Vienos iš populiariausių ir labiausiai žmonių pamėgtų vasaros sezono prekių yra braškės. Šiemet šių uogų kaina daugumoje miestų sukėlė pasipiktinimą, mat vos tik pasirodžiusios kainavo net 10 eurų už kilogramą. „Tauragės žinios“ pasidomėjo į Tauragę atkeliavusių braškių kilme ir kaina.