2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rotary prezidento regalijas perėmė Romualdas Stasytis

  • Įkelta: 2017-06-16
Tauragės Rotary klubo archyvo nuotrauka
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Praėjusiais metais 20-metį minėjęs Tauragės Rotary klubas patvirtino naują prezidentą. Šeštadienį, plaukiant keltu Rusnė-Nida, regalijos buvo įteiktos verslininkui Romualdui Stasyčiui. 

Tauragės Rotary klubas įkurtas 1995 m. gegužės 18 d., žinomo Tauragės verslininko, aktyvaus visuomenės veikėjo Antano Stankaus iniciatyva. Praėjus vieneriems metams nuo klubo veiklos pradžios, 1996 m. spalio 12 d., Tarptautinio Rotary klubo atstovas iš Danijos Herning miesto rytų, rotarietis Carsten Leth, įteikė pripažinimo dokumentą ir šventinėje ceremonijoje įnauguravo Tauragės Rotary klubą. Tais pačiais metais Tauragėje buvo įnauguruotas ir moterų Inner Wheel klubas. 

Per šį laikotarpį Tauragės rotariečiams vadovavo 21 prezidentas. Praėjusį savaitgalį iškilmingai Kuršių Mariose naujajam prezidentui Romualdui Stasyčiui regalijas perdavė buvęs vadovas Audrius Šimkevičius. Rotariečiams tapo tradicija šią šventę rengti vis kitoje, neįprastoje vietoje. Šiemet buvo nuspręsta pasirinkti laivą, kuris susirinkusiuosius iš Rusnės nukėlė į Nidą.

63 metų verslininkas R. Stasytis į Rotary klubą įstojo prieš 10 metų. UAB „Taurakas“ direktorius yra Tauragės apskrities verslininkų asociacijos narys. Dvidešimt antrasis Tauragės Rotary prezidentas „Tauragės žinias“ tikino, jog ir toliau laikysis tarptautinių Rotary idealų, teiks paramą Tauragės rajono talentams, tradiciškai prisidės prie jautrių socialinių projektų.

2016 metais Tauragės Rotary klubas sukūrė iniciatyvą kovoje su savižudybėmis. Kartu su Jaunimo linijos savanorėmis jie lankėsi Versmės gimnazijoje, kur su gimnazistais kalbėjo apie tai, kaip reikia atpažinti, jog šalia esančiam reikalinga pagalba.  

– Norėčiau atgaivinti ir stiprinti šią savižudybių prevencijos akciją. Ji labai reikalinga, – artimiausiais planais dalijosi R. Stasytis.

Inauguracijų ceremonijoje naująja Rotary moterų Inter Wheel klubo prezidente išrinkta buvo R. Stasyčio žmona Danguolė Stasytienė. Regalijas moteris perėmė iš šias pareigas ėjusios Ritos Juodikienės.

Inner Wheel (Vidinio Rato klubai) – tai didžiausia moterų savanorystės organizacija pasaulyje. Tokio tipo klubai Lietuvoje yra vos keturi: Vilniuje, Kaune, Šilutėje ir Tauragėje. 

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite: apie vieną opiausių šalies problemų – savižudybes, kuri šią savaitę, jau ne pirmą kartą, palietė Tauragę. Rašome ir dėl ko ne juokais susikibo rajono politikai, kas tapo naujuoju Rotary klubo prezidentu, kiek kainuoja populiariausios birželio uogos. Rasite ir įvairiausių įdomybių: Meino meškėnų augintojai papasakojo apie savo meilę katinams, Alina Dambrauskienė – apie tai, kaip ugdo Tauragės „lakštingalas“. O taip pat, kaip visada, ko pasiekė rajono sportininkai, kokie renginiai džiugina Tauragę.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės darbuotojai išlydėjo ilgametį Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjį specialistą Valdą Šarakvasą. Jis daugiau nei dešimtmetį fotografijose ir filmuotoje medžiagoje įamžindavo savivaldybės ir jos  įstaigų kultūrinius, sportinius bei kitus oficialius susitikimus.

Jau šį mėnesį prasidės Stoties gatvės rekonstrukcijos darbai. Už daugiau nei milijoną eurų ketinama atlikti nuotekų tinklų renovacijos, lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbus, įrengti gatvės apšvietimą bei sutvarkyti važiuojamąją dalį ir šaligatvius. Projektas finansuojamas iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto, ES struktūrinių fondų bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Prasidėjus vasarai, Lietuvoje įsibėgėjo ir prekyba daržovėmis ir uogomis. Vienos iš populiariausių ir labiausiai žmonių pamėgtų vasaros sezono prekių yra braškės. Šiemet šių uogų kaina daugumoje miestų sukėlė pasipiktinimą, mat vos tik pasirodžiusios kainavo net 10 eurų už kilogramą. „Tauragės žinios“ pasidomėjo į Tauragę atkeliavusių braškių kilme ir kaina.

Praūžus Miesto šventės renginiams, ilgai tylu Tauragėje nebus. Vasaros metu mūsų mieste organizuojami net trys tradiciniai profesionaliosios muzikos festivaliai jau laukia savo eilės – neužilgo prasidės „VII Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis“, „Džiazo dienos Tauragėje“, „Tarptautinis M. Mažvydo sakralinės muzikos festivalis“. Jų organizatoriai kalba, jog tai galėtų atverti kelią Tauragei tapti Kultūros sostine, tačiau pasigenda kultūros politikos formavimo savivaldybės lygmeniu.