2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Amerikiečiai margino „Kodėlčiaus“ sienas

  • Įkelta: 2017-07-12

Antradienį Tauragėje lankėsi projekto LISS (Lietuvių išeivijos studentų stažuotės) programos dalyviai. Šio projekto tikslas – JAV ir Kanadoje gyvenančių lietuvių vaikų supažindinimas su mūsų šalimi, jos tradicijomis ir kultūra. Gimnazistai savanoriauja įvairiuose projektuose ir renginiuose, ugdo pilietiškumą.

Projekto dalyviai Tauragėje vykdo savanorišką veiklą lopšelyje darželyje „Kodėlčius“. Čia jie dailino pastato sienas, užsiėmė sportine ir ugdymo veikla. Ateityje jie planuoja tvarkyti mišką, yra suplanavę susitikimą su Tauragės miesto meru Sigitu Mičiuliu. Projekto dalyviai ketina aplankyti Norkaičių etnokultūros centrą, kuriame gamins žvakes, keps tradicinę lietuvišką duoną, susipažins su lietuvių liaudies kultūra ir dainomis. Planuojamos ir aktyvios pramogos – išvyka į Lietuvos pajūrį bei linksmybės Taurų nuotykių parke. 

– Visi šioje stovykloje dalyvaujantys vaikai, išskyrus vieną merginą, yra gimę išeivijoje, tačiau stengiasi pažinti savo šaknis, neprarasti ryšio su Lietuva, lanko savaitgalines lietuviškas mokyklas ir namie stengiasi kalbėti lietuviškai, – „Tauragės žinioms“ teigė Kęstutis Norvilas. 

Jis su žmona Romute Norviliene yra pagrindiniai projekto koordinatoriai Tauragėje, vaikams kuria šią edukacinę veiklą. Projektui vadovauja JAV lietuvių išeivijos bendruomenės pirmininkė Sigita Šimkuvienė, kuri pati prieš penkiolika metų gyveno mūsų mieste. Projektas Lietuvoje vykdomas 9-tus metus iš eilės, o Tauragėje ši iniciatyva rengiama antrą kartą. 

 

Tauragiškiams gerai pažįstamas fotografas Arnoldas Vydmantas, be kvietimo dalyvaujantis bemaž visuose miesto gyvenimo įvykiuose, pernai ėmėsi naujo projekto – gatvės fotografijos. Nuotraukose įamžintus atsitiktinių praeivių atvaizdus A. Vydmantas viešina „Facebooke“, dėl ko susilaukia ne vien pagyrų, bet ir kritikos. Į ją pats fotografas reaguoja aršiai – ne tik atsisako ištrinti žmonėms nepatinkančias paviešintas jų nuotraukas, bet ir „užblokuoja“ nepatenkintus socialinio tinklo vartotojus – kad jie nematytų bei negalėtų komentuoti jo veiklos. Maža to, už tai, kad pašalintų iš viešumos nuotraukas, fotografas pasiūlė susimokėti. 

Pasirodė pirmasis vasaros grybų derlius. Pasak grybautojų, Tauragės apskrities miškuose jau galima rasti voveraičių ir baravykų, tačiau parsivežti perpildytų pintinių veikiausiai nepavyks. 

Savaitgalį triukšmingai šventę Tauragės dvaro gyventojai sulaukė policijos pareigūnų vizito. Pareigūnus iškvietė vaikų saugumu susirūpinę kaimynai. 

Penktadienio vakarą Pagėgių savivaldybėje buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo neblaivus Tauragės policijos komisariato pareigūnas.