2018 Balandžio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Liepos 7-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-07-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: dėl ko interneto erdvėje susikibo du žinomi Tauragės fotografai, kaip tauragiškiams sekėsi laikyti valstybinius egzaminus, kaip savo sūnų pavadino scenos grandas Liudas Mikalauskas, taip pat išsamus Tauragės krašto piliakalnių gidas, spalvinga tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ programa bei dar daug įdomybių ir aktualių naujienų.

Gatvės fotografui etika nerūpi. Tauragiškiams gerai pažįstamas fotografas Arnoldas Vydmantas, be kvietimo dalyvaujantis bemaž visuose miesto gyvenimo įvykiuose, pernai ėmėsi naujo projekto – gatvės fotografijos. Nuotraukose įamžintus atsitiktinių praeivių atvaizdus A. Vydmantas viešina „Facebooke“, dėl ko susilaukia ne vien pagyrų, bet ir kritikos. Į ją pats fotografas reaguoja aršiai – ne tik atsisako ištrinti žmonėms nepatinkančias paviešintas jų nuotraukas, bet ir „užblokuoja“ nepatenkintus socialinio tinklo vartotojus – kad jie nematytų bei negalėtų komentuoti jo veiklos. Maža to, už tai, kad pašalintų iš viešumos nuotraukas, fotografas pasiūlė susimokėti.

Kada išgyvendinsime lauko tualetus? Europos Sąjungos institucijos pradėjo prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą, kadangi vis dar turime nemažai gyventojų, nesinaudojančių centralizuotais nuotekų tinklais ir teršiančių aplinką. Tauragėje už nuotekų šalinimą atsakingos bendrovės „Tauragės vandenys“ atstovai neslėpė, jog be aplinkosaugininkų pagalbos sunku įtikinti gyventojus atsisakyti lauko tualetų ir savadarbių duobių.

Egzaminų rezultatai: daugiausia „šimtukų“ surinko versmiškiai. Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šešių valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Kai kuriuos valstybinius egzaminus tauragiškiams laikyti sekėsi puikiai – anglų kalbos ir geografijos egzaminus išlaikė visi, kitų valstybinių egzaminų neišlaikymo procentas – mažesnis už šalies vidurkį.

Už fiktyvią santuoką – trys tūkstančiai svarų. Tiek nelegaliai Anglijoje gyvenantis pakistanietis siūlė tauragiškei mainais į santuoką. Deja, žadėtų pinigų mergina taip ir negavo, nors santuoka, tiesa, tik fiktyvi, buvo sudaryta. Praėjus penkiems metams nukentėjusi mergina, paskatinta gyvenimo draugo, ryžosi kreiptis į teisėtvarkos pareigūnus.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamas projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

Ką mena Tauragės krašto piliakalniai. 2017-tieji paskelbti piliakalnių metais. Gūdžius pagonybės laikus menantys, protėvių krauju aplaistyti ir legendomis apipinti paslaptingi pilkapiai nepraranda savo šarmo ir šiandien, yra laikomi paveldo vertybėmis, traukia keliautojų ir archeologų dėmesį. Lietuvoje priskaičiuojama beveik 1000 piliakalnių, mūsų rajone jų stūkso 14. Kviečiame pasižvalgyti po juos iš arčiau.

Jau kitą savaitgalį Tauragė gyvens džiazo ritmu – laukia festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“, žadantis daug staigmenų ir geros nuotaikos. Laikraštyje – pažintis su festivalio atlikėjais bei išsami programa – ką išgirsime ir pamatysime šiemet.

Gimusį sūnų pavadins Jono vardu. Tauragiškių mylimas operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita gyvena džiugiomis emocijomis. Pora liepos 3-ąją sulaukė šeimos pagausėjimo.

Tauragės rajono savivaldybės Taryba atsižvelgė į Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenės prašymą įsteigti darželio grupę Mažonuose ir panaudoti laisvas buvusios mokyklos patalpas. Jau nuo rugsėjo pirmosios čia pradės rinktis ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Kalbėdami apie atlyginimus, nedarbą, investicijas ar užimtumą dažniausiai bandome įsivaizduoti „vidutinį“ visos Lietuvos paveikslą. Tačiau nors Lietuva yra maža valstybė, tarp jos regionų egzistuoja labai nemaži skirtumai. Ar tai yra problema ir ar ją įmanoma išspręsti?

Tauragės rajono savivaldybės administracija sumanė papildyti miesto gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašą, kadangi iš sudarytojo 2011-aisiais liko vos keletas nerekonstruotų gatvių, kuriomis asfaltas turėtų nusidriekti jau artimiausiais metais. Kurios miesto gatvės turėtų būti laikomos prioritetinėmis, dar diskutuojama. Renkamasi atsižvelgiant ne tik į gyventojų prašymus. Piešiamas strateginis miesto vaizdas – siekiama užtikrinti susisiekimą tarp miesto kvartalų pagrindinėmis „arterijomis“. Kol kas pirmoji sąraše – miesto centre esanti Kovo 11-osios gatvė šalia prekybos centro „Lidl“, kurio statyba sukėlė bemaž paniką tarp jos gyventojų – dėl intensyvaus automobilių srauto ten susidaro dulkių debesys.

Tris metus savivaldybės kontroliuojamai bendrovei vadovavęs UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš užimamų pareigų. Tokį sprendimą 37 metų vyras priėmė iškart po Tauragės rajono Tarybos sprendimo įtraukti bendrovės akcijas į privatizuojamo turto sąrašą. 

Pavojingieji Sosnovskio barščiai ir vėl kelia nerimą tauragiškiams. Į redakciją kreipęsis vyriškis pasakojo, kad Jūros gatvėje, tuščiame sklype prie vadinamojo Bagdono tvenkinio, šių invazinių augalų apstu.