2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Trijų septynetų magija suviliojo keturias jaunavedžių poras

  • Įkelta: 2017-07-07
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Trys septynetai – vieniems tai sėkmę nešantis simbolis, kitiems – graži skaičių seka. Šią simbolinę 2017 liepos 7-ąją amžiną meilę Tauragės civilinės metrikacijos skyriuje nusprendė prisiekti keturios jaunavedžių poros.  

Prieš dešimtmetį 2007liepos septintąją ir 2008 rugpjūčio aštuntąją karšta buvo beveik visuose Lietuvos civiliniuose metrikacijos skyriuose. Tiesa, tauragiškiai tomis dienomis tuoktis nesiveržė.  O šiemet  trijų septynetų magija susiviliojo penkios tauragiškių poros, tačiau amžiną meilę vienas kitam prisiekė keturios. Paaiškėjo, jog viena pora į Tauragės Civilinės metrikacijos skyrių neatvyko. 

Anot Tauragės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Virginijos Martutaitienės tuoktis reikia ne dėl datos, o dėl meilės ir pasitikėjimo. Tai yra tvirtos santuokos pagrindas. 

– Tauragė ne didmiestis, todėl ir besivaikančių magiškų skaičių nėra daug. Šiais metais liepos 7 dieną žiedus sumainyti nusprendė penkios poros, tačiau viena į santuoką neatvyko. Tad amžinais santuokos saitais susijungė 4 poros. Buvo labai gražios iškilmės, puikios vestuvės, – džiaugėsi V. Martutaitienė.  

Žodis septyni kilęs iš hebrajų kalbos žodžio „pilnatvė“. Daugelyje religijų skaičius 7 simbolizuoja pilnatvę, užbaigtumą, galybę, tobulumą. Anot numerologų, visais laikais magiškais ir laimę nešančiais skaičiais buvo laikomas 3 ir 7. Septyni – magiškas žinių ir paslapčių simbolis. Dievas pasaulį sukūrė per 7 dienas, savaitė turi 7 dienas, muziką sudaro 7 natos, vaivorykštę sudaro 7 spalvos, 7 čakros, 7 didžiosios planetos, 7 žvaigždės Grįžulo ratuose, Mėnulio fazės trunka 7 dienas.

 

Du mėnesius Tauragės rajono savivaldybės administracijoje versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialiste dirbusi verslininkė Justina Marozaitė parašė prašymą atleisti iš darbo. Pagrindinė šio sprendimo priežastis – atsivėrusios naujos verslo perspektyvos.

Naujausiame numeryje skaitykite: dėl ko interneto erdvėje susikibo du žinomi Tauragės fotografai, kaip tauragiškiams sekėsi laikyti valstybinius egzaminus, kaip savo sūnų pavadino scenos grandas Liudas Mikalauskas, taip pat išsamus Tauragės krašto piliakalnių gidas, spalvinga tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ programa bei dar daug įdomybių ir aktualių naujienų.

Tauragės rajono savivaldybės Taryba atsižvelgė į Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenės prašymą įsteigti darželio grupę Mažonuose ir panaudoti laisvas buvusios mokyklos patalpas. Jau nuo rugsėjo pirmosios čia pradės rinktis ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Kalbėdami apie atlyginimus, nedarbą, investicijas ar užimtumą dažniausiai bandome įsivaizduoti „vidutinį“ visos Lietuvos paveikslą. Tačiau nors Lietuva yra maža valstybė, tarp jos regionų egzistuoja labai nemaži skirtumai. Ar tai yra problema ir ar ją įmanoma išspręsti?