2018 Birželio 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į Tauragę atriedėjo 2 nauji geltonieji autobusiukai

  • Įkelta: 2017-09-05
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį antradienį iš Vilniaus į 55 savivaldybes išriedėjo 82 nauji mokykliniai autobusai. 21 savivaldybė jų gavo po du, tarp šių laimingųjų – ir Tauragė. Pirmąją nuosavą transporto priemonę nuo šiol turės M. Mažvydo progimnazija. Antras autobusiukas bus perduotas vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“.

34,6 tūkst. Eur vertės „Mercedes-Benz Sprinter“ M2 klasės mokyklinis autobusas, kurį šiais metais pagal vykdomą projektą „Tikslinių transporto priemonių (geltonųjų autobusų) įsigijimas“ nupirko Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, bus skirtas M. Mažvydo progimnazijai. 35, 4 tūkst. Eur vertės „Iveco Daily“ mokyklinis autobusas, ŠMM nupirktas įgyvendinant Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metų programą, atiteks vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“.

Pasak švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, Švietimo ir mokslo ministerija kasmet skelbia konkursą ir perka mokyklinius autobusiukus bei juos paskirsto Lietuvos mokykloms pagal poreikį. Kasmet yra nustatomi kriterijai, pagal kuriuos yra vertinami savivaldybių prašymai.

– Šie metai Tauragei buvo sėkmingi, gavome net du autobusiukus. Ankstesniais metais gaudavome po vieną. Šiemet ŠMM pirko specialiųjų poreikių turintiems vaikams pritaikytas transporto priemones, o mes tokių mokyklų rajone turime dvi – Skaudvilės specialioji mokykla ir VRCM „Pušelė“. Skaudviliečiai buvo gavę autobusiuką prieš kelerius metus, jis dar yra tinkamas eksploatuoti, todėl nauja transporto priemonė skirta „Pušelei“. M. Mažvydo progimnazija neturėjo nė vieno autobusiuko, tačiau įrodė, jog turi mokinių, kuriuos reikia atsivežti, – paaiškino E. Šteimantas.

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. 

Iš viso Tauragės rajono mokymo įstaigos naudojasi 18 mokinių pavėžėjimui pritaikytų autobusiukų, jų pagaminimo metai – nuo 1997 iki 2016 m., kai kurie jų yra pirkti už savivaldybės lėšas. Pasak E. Šteimanto, dalis autobusiukų yra gerokai nusidėvėję, per metus gaunant po vieną autobusiuką, parką atnaujinti sunku. Nuosavus autobusiukus turi visos kaimų mokyklos, o Tauragės mieste jų dar nėra gavusios „Aušros“ progimnazija ir Žalgirių gimnazija.  Mokinių pavėžėjimo paslaugas teikia ir Tauragės autobusų parkas. Iš viso, švietimo skyriaus duomenimis, pavėžėjimo paslauga naudojasi apie 27,5 proc moksleivių.

ŠMM skelbia antrus metus iš eilės padvigubinusi perkamų geltonųjų autobusiukų kiekį. Nuo 2016 metų ministerija mokykliniams autobusams pirkti papildomai naudoja ir ES projekto lėšas. Šiemet už daugiau nei 1 mln. eurų iš ES paramos nupirkti 35 autobusiukai. O tęsiant ministerijos vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą, už daugiau nei pusantro milijono eurų nupirkti dar 47 autobusai.

Garsus rusų opozicijos tinklaraštininkas Ilya Varlamov, kritikuojantis betvarkę Rusijos provincijose ir ieškantis paralelių tarp Rusijos ir kaimyninių valstybių miestų, palyginimui pasirinko Tauragės ir Tilžės (Sovetsko) miestus. Savo tinklaraštyje varlamov.ru praėjusią savaitę aptarė daugiabučius, statytus sovietiniais laikais. Jo įžvalgos susilaukė atgarsio ir iš Lietuvos žurnalistų. R. Valatka konstatavo, jog virtualiose varžybose Tauragė prieš Tilžę laimi 100:1.

Šiandien, rugsėjo pirmąją, į Tauragės mokyklas gimnazijas ir kitas švietimo įstaigas sugrįžo mokytojai ir moksleiviai. Nepabūgę lietaus jie su gėlių žiedais nudažė švietimo įstaigų kiemus.

Antradienį įvyko pakartotinai skelbtas atrankos konkursas Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktoriaus pareigoms eiti. Išrinkta viena iš dviejų į šias pareigas pretendavusių kandidačių.

​Pirmajame rugsėjo numeryje skaitykite: apie ką svarsto atleidimo iš pareigų neišvengsiąs Tauragės miškų urėdas Robertas Piečia, kaip Tauragės miesto tvarką įvertino garsus rusų tinklaraštininkas Ilya Varlamovas, kam ketinama perduoti daugiabučių renovacijos programos įgyvendinimą. Taip pat apie miesto šviesulius – Jovarų ir Taurų bendruomenes, Tauragės muzikos festivalį, sporto naujienas ir kitas aktualijas. Ir, be abejonės, džiaugsmingi sveikinimai pasitinkant mokslo metų pradžios šventę!

Savo produkcijos skyrių „Molupio“ firminėje parduotuvėje, Šilalės gatvėje turėję UAB „Kintai“ jį uždaro. Bendrovės generalinis direktorius Rimgaudas Višinskas informavo, kad parduotuvei ketinama ieškoti geresnės vietos.