2019 Spalio 15 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gyventojus siutina sąskaitos „už orą“

  • Įkelta: 2018-01-30
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Aistros dėl daugiabučių namų administratoriaus pasirinkimo nerimsta. Trečiadienį į „Tauragės žinių“ redakciją Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojos atnešė sąskaitą, kurią namo butų savininkams pateikė UAB „Tauragės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano būstas“. Moterys piktinosi, jog įmonė, kurios paslaugų sukilę gyventojai atsisakė, ne tik išrašė jiems sąskaitą už nesuteiktas paslaugas, bet joje nepasivargino pakeisti UAB Tauragės butų ūkis rekvizitų. Kol įmonės santykius aiškinasi teisme, šio ir dar kelių daugiabučių namų gyventojai atliko balsavimą raštu, kuriuo nusprendė administratoriumi pasirinkti Tauragės butų ūkį ir panaikinti jungtinės veiklos sutartis bei šį sprendimą įregistravo Registrų centre. Tačiau, panašu, UAB „Mano būstas“ taip lengvai atsisakyti rinkos dalies neketina – trečiadienį daugiabučio kieme gyventojos nufotografavo įmonės grupei priklausančios „Šilalės būstas“ tarnybinį automobilį. 

Sąskaitos „už orą“

Dvi Tauragės dvaro 36 namo gyventojos (vardai ir pavardės redakcijai žinomos, – red. past), atvykusios į laikraščio redakciją nešinos sąskaitomis, teigė, jog nebežino, kur daugiau kreiptis. Esą gyventojai sumišę – už 2017-ųjų gruodžio mėnesio daugiabučio administravimo paslaugas jie jau sumokėjo UAB Tauragės butų ūkiui, kurį laiko teisėtu namo administratoriumi. Gyventojų teigimu, nors Tauragės dvaro 36 namo gyventojų vardu registrų centre buvo įregistruota jungtinės veiklos sutartis, tai esą buvo padaryta susitarus kelioms kaimynėms ir be daugelio gyventojų žinios. Todėl jie dalyvavo savivaldybės surengtame balsavime raštu, kurio metu, butų savininkų daugumos balsais, nusprendė nutraukti jungtinės veiklos sutartį ir atsisakyti įmonės „Tauragės būstas“ administravimo paslaugų. Maža to, Tauragės butų ūkis yra pateikęs ieškinį teismui dėl jungtinės veiklos sutarčių paskelbimo negaliojančiomis, nes, įmonės atstovų nuomone, jos sudarytos pažeidžiant Civiliniame Kodekse nustatytus reikalavimus – nebuvo rengta visuotinių susirinkimų. Tačiau, vykstant ginčams, UAB „Tauragės būstas“ išsiuntinėjo gyventojams sąskaitas už gruodžio mėnesį suteiktas paslaugas. Gyventojos piktinasi, jog šios sąskaitos ne tik su klaidomis, bet ir neaišku už ką, kadangi jokių paslaugų „Tauragės būstas“ jiems nesuteikė.

– Vienas iš mokesčių – už šilumos punkto priežiūrą. Kokiu būdu jie galėjo prižiūrėti punktą, jeigu neturi nuo jo raktų? Ar už orą mes turim jiems mokėti, –  klausė moterys.

Priminsime, jog „Tauragės žinios“ rašė, kaip UAB „Tauragės būstas“ ketino nupjauti šilumos punktų spynas trijuose namuose, kurių administravimą buvo perėmę jungtinės veiklos sutartimis, tarp jų ir Tauragės dvaro 36 name. Tačiau spyną nupjovė tik Vytauto g. 75. Į Tauragės dvaro 36 namo šilumos punktą įmonės atstovai taip ir nebuvo patekę, taip pat neturėjo ir jokių namo dokumentų – UAB Tauragės butų ūkis atsisakė juos perduoti, vietoje to padavė įmonę į teismą.

Nepakeitė rekvizitų

Už gruodžio mėnesį pateiktoje sąskaitoje įrašytas tik neaišku kam priklausančios sąskaitos numeris, o įmonės kodas ir PVM mokėtojo kodas priklauso įmonei UAB Tauragės butų ūkis. Tačiau, gyventojų pasipiktinimui, pateikti skolų išieškojimo bendrovės kontaktai su grasinimu, jog į ją bus kreipiamasi, jei gyventojai neapmokės sąskaitų. Vėliau gyventojai gavo antrąją sąskaitą su pataisytais rekvizitais ir atsiprašymu pažymint, kad dėl klaidos gyventojams už sausį nebus skaičiuojamas administravimo mokestis. Tačiau ir šioje sąskaitoje nurodomas klaidingas įmonės registracijos adresas. Rekvizitai.lt duomenimis, UAB „Tauragės būstas“ yra registruota Vilniuje, Medeinos g. 8 A, o sąskaitoje registracijos adresas nurodomas Tauragėje.

Trečiadienį moterys nufotografavo į jų kiemą atvykusį įmonių grupei „Mano būstas“ priklausančio „Šilalės būsto“ tarnybinį automobilį, kuriuo, jų nuomone, įmonės atstovai atvyko pas jų kaimynę Daivą Liaudaitytę, kuri, anot gyventojų, organizavo jungtinės veiklos sutarčių sudarymą ir įgaliotinės Andželos Klymantienės paskyrimą, gyventojams už akių.

Turim pilną teisę

„Tauragės būsto“ vadovas Kęstutis Petkus, paprašytas pakomentuoti situaciją, teigė, jog mano, kad sąskaitas gyventojams išsiuntė teisėtai. Tiesa, vyras teigė neįsivaizduojantis, ką įmonių grupei priklausančio „Šilalės būsto“ autobusiukas veikė Tauragėje.

– Nei vakar, nei kada nors jokio autobusiuko niekur nesiunčiau. Be to, „Tauragės būstas“ net neturi savo logotipais pažymėto transporto. O sąskaitos išrašytos už gruodžio mėnesį, tuo metu jungtinės veiklos sutartis buvo įregistruota ir paslaugas mes teikėm – elektrą perdavinėjom, tvarkėm, žiūrėjom, todėl turim pilną teisę rašyti (sąskaitas, – red. past.), – ketvirtadienį sakė K. Petkus.  

Paklaustas, kaip „Tauragės būstas“ prižiūrėjo šilumos punktą, neturėdamas nuo jo raktų, K. Petkus atsakė, jog Tauragės butų ūkis jų neperdavė neteisėtai, o pagal sutartį „Tauragės būstas“ privalo prižiūrėti punktą, todėl ir sąskaitą išrašė. Taip pat pažymėjo, jog tuo metu, kai buvo išrašytos sąskaitos, nieko nežinojo apie gyventojų sprendimą grįžti Tauragės butų ūkio globon. Esą, kol vyksta teisminiai procesai „Tauragės būstas“ laiko, kad pasirašyta jungtinės veiklos sutartis yra galiojanti. Į pastabas dėl klaidų sąskaitose L. Petkus teigė atsižvelgsiantis bei lakoniškai tarstelėjo: „kas nedirba, tas neklysta“.

Ryšių neturi

Paklausėme K. Petkaus ir apie tai, ar „Tauragės būstas“ turi kokių nors ryšių su pasipiktinusių gyventojų linksniuojama kaimyne Daiva Liaudaityte, kuri, jų teigimu, proteguoja

 įmonės veiklą Tauragės dvaro gatvės daugiabučių administravimo klausimais. Vyras teigė, jog asmeniškai D. Liaudaitytės nepažįsta, esą žinąs tik tiek, kad ši moteris organizavo pirmąjį gyventojų susirinkimą dėl jungtinės veiklos sutarties.

Sutapimas ar ne, tačiau praėjus 10 minučių po žurnalistės pokalbio su K. Petkumi, į redakciją paskambino pati D. Liaudaitytė. Moteris žinojo, jog rengiama publikacija „apie ją“ bei tai, kad redakcija turi „Šilalės būsto“ autobusiuko nuotrauką Tauragės dvaro g. 36 namo kieme ir suskubo aiškinti situaciją:

– Noriu pasakyti, kad nėra jokio mano vaidmens, ar jos matė, kad aš kokius nors lapelius nešioju? Sakyti ir matyti – du skirtingi dalykai. Nepakenčiu tokio šmeižto, galima žmogų bet kuo apkaltinti. Visas mano vaidmuo, kad dariau apklausą gyventojų, su gyventojais pasitarėm, kai Butų ūkis pasiskelbė apie pardavimą. Neturiu nieko prieš tą Butų ūkį ir su niekuo aš nesusijusi, – teigė moteris.

Taip pat sakė, kad „Šilalės būstas“ atvyko pas ją atsiųstas draudimo bendrovės, nes esą bute įvyko draudiminis įvykis. O apie „Tauragės žinių“ rengiamą straipsnį ji sužinojusi iš tų pačių kaimynių.

Gyventojai pasirinko

Tauragės butų ūkio vadybininkės namų priežiūrai Gintarės Rakauskienės teigimu, sausio 16 d. balsų dauguma gyventojai pasirinko administratoriumi Butų ūkį. Įmonė išplatino pranešimą apie tai, šis faktas įregistruotas registrų centre.

– Taigi ieškinys kaip ir netenka prasmės. Mes jį teikėm, kad būtų panaikinta jungtinė veikla, bet žmonės ir patys susiorganizavo, kad ji būtų panaikinta, kai tik sužinojo, kad ji yra sudaryta.

Dėl to ir yra reikalingos Civilinio Kodekso numatytos procedūros, kad visi gyventojai nuspręstų. Tada galima kalbėti, kad vienas kitas nežinojo. O dabar viskas buvo slepiama, gyventojai masiškai piktinasi ir raštu išreiškė savo valią. O dėl tokių kvailų klaidų sąskaitose, tai gal reikėtų visgi pagailėti tų gyventojų, ką kalbėti apie teisinę bazę ir sąskaitų teisėtumą. Kaip jie gali išrašyti sąskaitas, jeigu faktiškai neteikė paslaugų, mes kaip prižiūrėjom kiemus, taip ir prižiūrim, kaip tvarkėm, taip ir tvarkom. Be to, ar etiška išrašinėti sąskaitas, kai vyksta teisminiai procesai, jokie dokumentai nėra perduoti, nežinau, už kokias menamas paslaugas jie tas sąskaitas išrašė, – „Tauragės žinioms“ sakė G. Rakauskienė.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Jau ketvirtus metus žurnalas „Structum“ pačius kūrybingiausius talentus suburia kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų ir rajonų įvaizdį. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyviai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų komandos, kurios prisidės sporto arenos, hipodromo projektavimo.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Informuojama, kad Tauragės apskrityje sergančiųjų skaičius padidėjo nuo 600 iki 784 atvejų.

​Naujausiame numeryje: cirkas daugiabučių administravimo arenoje tęsiasi. Nors gyventojai raštu atsisakė UAB „Tauragės būstas“ paslaugų, sąskaitas, dar ir su klaidomis, už gruodžio mėnesį jie gavo. Pasipiktinę tauragiškiai mina „Tauragės žinių“ redakcijos slenkstį. Tuo tarpu „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus teigia: „turime pilną teisę“. Apie mokesčių už daugiabučių administravimą peripetijas – laikraščio vedamajame. Taip pat skaitykite:

Sumokėti už paslaugas ar apsipirkti internetu yra greičiau, patogiau ir pigiau. Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ internetu perkantiems klientams parengė daugybę sutaupyti padėsiančių pasiūlymų.