2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kas laukia Tauragės hipodromo?

  • Įkelta: 2018-01-26
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau ketvirtus metus žurnalas „Structum“ pačius kūrybingiausius talentus suburia kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų ir rajonų įvaizdį. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyviai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų komandos, kurios prisidės sporto arenos, hipodromo projektavimo.

Tauragės ateities projektas – sporto arena, kuri būtų naudojama sportinei ir kultūrinei veiklai, pritaikyta įvairioms sporto šakoms (tinkliniui, krepšiniui, tenisui ir kitoms). Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai įsitikinę, kad projektuojant sporto areną, dizainas ir novatoriškos funkcijos yra raktas į sėkmę.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio, savivaldybė džiaugiasi galimybe dalyvauti projekte ir mano, kad tai – puiki proga miestui atsinaujinti, o  jauniems, aktyviems, pilietiškiems miestiečiams – didelė laisvalaikio praleidimo įvairovė ir galimybė prasmingai leisti laisvą laiką niekur neišvažiuojant.

„Tauragės savivaldybėje aktyviai plėtojamas žaliasis sektorius, esame išsikėlę tikslą tapti ekologiškiausia savivaldybe Lietuvoje, galbūt net Baltijos šalyse, todėl tikimės, kad studentai pateiks racionalių ir naudingų pasiūlymų“,  – teigia meras Sigitas Mičiulis.

Kauno technologijos universiteto komandos nuomone, jų pranašumas – skirtingoms specialybėms atstovaujantys žmonės, kurie džiaugiasi, kad bus galimybė pasireikšti visiems. Jų laukia iššūkis – nenaudojamą vietą, didžiulę teritoriją, paversti tauragiškių lankoma zona ir turistų traukos centru. KTU komandos nariai, nepaklusdami seniems, nusistovėjusiems architektūros suvokimo formalumams, kurs itin įspūdingus ir neįprastus architektūrinius objektus.

Suprojektuoto hipodromo modelis bus pristatytas jau pavasarį. Kabančiu tiltu siekiama sujungti abu upės Jūros krantus, sutvarkant  Jūros senvagės pakrantes, Vasaros estradą, parką, kuris turėtų tapti traukos vieta, reprezentuoti visą rajoną. Tai būtų tarsi rekreacinis parkas gyventojams, jungiantis poilsio ir laisvalaikio praleidimo zonas. Jauni žmonės imsis iniciatyvos, kad Tauragė taptų vieta, kurioje gera gyventi patiems. Aktyviam, savanoriaujančiam, dainuojančiam, sportuojančiam jaunimui patikima daugybė sprendimų.

XX a. pradžioje hipodrome buvo ganomi gyvuliai, lanką nuolat tvindė upės vanduo. 1960 m. žemės plotą prijungus prie Tauragės, jis buvo pritaikytas hipodromui. Veikė 1600 m. ilgio bėgimo trasa, buvo pastatyta tribūna žiūrovams. Hipodrome buvo rengiamos aviacijos šventės, automobilių ralio varžybos.    

Tvarkydamos miesto erdves KTU komandos vadovaujasi atsinaujinančių energijos šaltinių technologijomis ir konceptualiomis idėjomis, kurias galima pritaikyti ne tik „Išmaniojo miesto“ projektui, bet ir visai Lietuvai. Į darbo procesą įsitraukia visų sričių būsimi specialistai.

Projekte „Išmanusis miestas IV“ dalyvauja net aštuonių aukštųjų mokyklų (KTU, VGTU, VDA, VTDK, ASU, KU, KVK, VDU) studentai, dėstytojai, Klaipėdos rajono mokinių komanda, Kėdainių, Lazdijų, Plungės, Tauragės, Kelmės, Radviliškio, Švenčionių rajonų savivaldybės, kurių teritorijoms šiuo metu jau rengiami techniniai projektai, vyksta realūs idėjų įgyvendinimo darbai.

Išaugo sergamumas gripu
  • Įkelta: 2018-01-26

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Informuojama, kad Tauragės apskrityje sergančiųjų skaičius padidėjo nuo 600 iki 784 atvejų.

​Naujausiame numeryje: cirkas daugiabučių administravimo arenoje tęsiasi. Nors gyventojai raštu atsisakė UAB „Tauragės būstas“ paslaugų, sąskaitas, dar ir su klaidomis, už gruodžio mėnesį jie gavo. Pasipiktinę tauragiškiai mina „Tauragės žinių“ redakcijos slenkstį. Tuo tarpu „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus teigia: „turime pilną teisę“. Apie mokesčių už daugiabučių administravimą peripetijas – laikraščio vedamajame. Taip pat skaitykite:

Sumokėti už paslaugas ar apsipirkti internetu yra greičiau, patogiau ir pigiau. Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ internetu perkantiems klientams parengė daugybę sutaupyti padėsiančių pasiūlymų.

Artimiausiu metu beveik kasdien neišvengsime kritulių, vyraus švelnesnė temperatūra, o keliuose tykos pavojai. Savaitgalį didesnių permainų nesulauksime.

Pavasarį Kauno kolegijos Tauragės skyriuje bus vykdomas priėmimas į naujas ištęstinių studijų programas – ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Šios studijos ypatingos tuo, kad bus vienkartinės – išleis tik vieną absolventų laidą, o aukštą konkursinį balą surinkę studentai turės galimybę studijuoti ir valstybės finansuojamose vietose.