2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės muziejus vėl vadinsis „Santaka“

  • Įkelta: 2018-02-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį vykusiame Tarybos posėdyje Tauragės krašto muziejui sugrąžintas senasis vardas – „Santaka“. Taip jis vadinosi iki 2010–2012 m. vykdytos pertvarkos, kai tapo Tauragės krašto muziejumi.

Mintis sugrąžinti senąjį pavadinimą muziejui dabartiniam direktoriui Romualdui Vaitkui kilo dar užpernai. Jau 2016-ųjų gegužę Tarybos buvo prašoma jį pakeisti, tačiau dėl vykdomo modernizacijos projekto dokumentacijos formalumų šios minties buvo laikinai atsisakyta.

Anot R. Vaitkaus, pavadinimas „Santaka“ turi ypatingą prasmę, kadangi Tauragė yra ne tik netoli upių Jūros ir Akmenos santakos, bet čia ir kultūriškai tarsi į vieną upę suteka įvairių konfesijų (liuteronų, katalikų), tautybių (lietuvių, prūsų, vokiečių) žmonių gyvenimo istorija ir papročiai. Tauragės krašto muziejus įkurtas 1990-ųjų rugpjūtį, kai buvo paskirtas pirmasis darbuotojas – direktorius Česlovas Vaupšas. Jis kurį laiką glaudėsi kultūros paveldo tarnyboje Respublikos gatvėje, tuo tarpu buvo remontuojamos paskirtos patalpos buvusio politechnikumo („Pilies“) korpuse nuo ligoninės pusės, antrajame aukšte. Buvę fizikos kabinetai virto „Santakos“ patalpomis.

Šiuo metu muziejuje vykdomas modernizacijos projektas, paversiantis įstaigos erdves interaktyviu Tauragės krašto istorijos ir etnografijos pasauliu, atvira saviraiškos erdve miestiečiams ir svečiams. 2019 m. pradžioje Tauragės pilyje duris atvers modernios erdvės, kuriose lankytojų lauks Istorijos, Etnografijos, Gamtos ekspozicijos, o nuobodžiauti neleis modernios technologijos. 

Socialinėje erdvėje kilo nauja audra dėl prasto ligonių maitinimo. Šį kartą internautų dėmesio centre – Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kuri jau praminta „Šimtmečio rieke“.  Tauragės ligoninė savo  „Facebook“ paskyroje taip pat dalijasi savo pacientams siūlomų patiekalų nuotraukomis. Kol kas nuotraukas lydi tik geri komentarai, maisto kokybę patenkinti ir 79 procentai anketuotų ligoninės pacientų. Apie tai plačiau  kalbamės su Tauragės ligoninės vadovu Liutauru Indriuška.

Tauragės „Fortūna-Agava“ komandos trenerio asistentas Linas Janušonis šiuo metu turi vieną didžiausių krepšinio marškinėlių kolekciją Lietuvoje. Neseniai ją papildė NBA rungtyniaujančios Italijos žvaigždės Danilo Gallinari sportinė apranga.

Savanoriškos nevyriausybinės Lietuvos jaunimo organizacijos, Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) Tauragės skyrius patvirtino naująją savo vadovę. Ja tapo Žalgirių gimnazistė, 18-metė Vytautė Lukauskytė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį šių metų posėdį. Politikai 45 klausimus svarstė kone keturias su puse valandos, daugiausiai diskusijų sukėlė 48 eurų milijonų dydžio rajono biudžetas ir Tarybos veiklos reglamento pakeitimai, suteikę išrinktiesiems teisę dalyvauti komitetų posėdžiuose nuotoliniu būdu.