2019 Balandžio 23 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savaitgalis Tauragėje: susitikimas su istorikais, krepšinis ir Kovo 11-oji

  • Įkelta: 2018-03-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šį savaitgalį Tauragės rajone vėl gausu įvairiausių renginių. Penktadienį B. Baltrušaitytės bibliotekoje pristatoma V. ir J. Almonaičių knyga „Pietų karšuva“, šeštadienį šurmuliuos krepšinio šventė, sekmadienį – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai.

Penktadienis. 16 valandą Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka sulauks gausaus tauragiškių desanto. Proga neeilinė – knygą apie Tauragės kraštą pristato žinomi istorikai, V. Ir J. Almonaičiai. Renginyje dalyvaus gausus būrys svečių, tad apsilankyti tikrai verta.

18 val. Mažonų seniūnijos mėgėjų meno kolektyvas pristato koncertą skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Renginys vyks Mažonų kultūros centre.

Tauragės kultūros centre 18 valandą vyks modelių atranka.

Šeštadienis. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus turėtų džiuginti šio savaitgalio pramogų pasiūla. 10 valandą Pagramančio regioninio parko lankytojų direkcijoje startuos 15 km. pėsčiųjų „Šimtmečio žygis moterims ir merginoms“. Dalyvauti gali visi norintys. Bilieto kaina suaugusiems 2, vaikams – 1 Eur.

„Bastilijos“ sporto komplekse šeštadienį karaliaus krepšinis. Nuo 12 valandos čia vyks „Estafetės“, „Bauduko“, „Karavano“, „Aš ir draugė“, „Snaiperio“ konkursai, „Krepšinio ateities“ rungtynės, „Nepriklausomybės“ taurės finalas. Tada visi sporto aistruoliai kviečiami pasikrauti džiugių emocijų.

Vakare kaimo turizmo sodyboje „Griežpelkiai“ vyks atlikėjų „2 Donatai“ pasirodymas.

Sekmadienis. Nuo 10 val. ryto kavinėje „VIVA VIP“ jau 22-ąjį kartą vyks tradicinis kovo 11-osios renginys  Tauragės apskrities XXII-osios atviros komandinės-asmeninės šachmatų pirmenybės „Atgimimo taurė 2018“. Organizatoriai žada per 100 dalyvių, tarp kurių ir patyrę šachmatų meistrai.

Taip pat 10 val. prasidės ir šventiniai Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai. Pirmiausia vyks pamaldos už Lietuvą Tauragės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje, 12 val. Šv. Mišios bus aukojamos Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje. Nuo 13.30 minėjimas persikels į Tauragės kultūros centrą. Čia bus atidaryta Dailininko V. Petraičio tapybos darbų parodos „Šešėlių ašmenys“. Na, o šventę vainikuos 14 val. vyksiantis koncertas „Muzikoje – tautos kalba“. Jame dalyvaus Jelgavos (Latvija) vaikų ir jaunimo centro „Junda“ tautinių šokių kolektyvas; Tauragės moksleivių kūrybos centro Pilies teatro jaunimo grupė ir modernaus folkloro grupė „Gervės“, Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“.

Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas vyks ir Lomių bendruomenės kultūros namuose. Ten 14 val. koncertuos Tauragės choras „Tremtinys“.

Po Kovo 11-osios iškilmių  dėmesį vėl trauks sportas – laisvalaikio centre „Fortūna“ vyks Regionų krepšinio lygos aštuntfinalis, kuriame ietis surems Tauragės „Fortūna-Agava“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas 2“ komandos.

Gražaus ir turiningo šventinio savaitgalio.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi sunerimę Žemaitės gatvės 34 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai. Jie pasakojo, kad įvykus gedimui, karštas buitinis vanduo maišėsi su termofikaciniu ir galiausiai iš karšto vandens čiaupo pradėjo tekėti žalias vanduo.

Drabužių dizainerių iš Tauragės Monikos Paulikaitės ir Kotrynos Armonaitės įkurtas prekės ženklas „MK Drama Queen“ skaičiuoja jau ketvirtus gyvavimo metus. Sparčiu žingsniu įžengusios į mados pasaulį, merginos visiems žinomos kaip „dramistės“, kurioms negaili pagyrų ir Lietuvos žinomi stilistai bei garsenybės. Pokalbio metu stiliaus ir mados duetas  pasakoja šiek tiek apie save bei, žinoma, apie artėjančio pavasario-vasaros sezono mados tendencijas ir naujoves. Ką šį sezoną privalu turėti ir kaip atrodyti subtiliai, bet stilingai, pasakoja Monika ir Kotryna.

Kai visoje Lietuvoje Vasario 16-ąją per pietus gaudė bažnyčių varpai, Onutė ir Stasys Mačiuliai jų klausėsi prie Pagramančio parapijos varpinės su klebonu Vaidotu Vite ir kitais tikinčiaisiais. Šį kartą dūžiai skambėjo bylodami apie mūsų tautos laisvę, nepriklausomybę, suteikdami laiko tiek praeities prisiminimams, tiek ateities planams. Šimtąjį Tėvynės jubiliejų daugelis sutiko su trispalve. Mažonų seniūnijos, Užbūdupio kaimo gyventojai O. Vaitkutei-Mačiulienei ši šventė ypač svarbi. Ji puikiai prisimena ne tik džiugias akimirkas, bet ir patirtą skausmą, išdavystes. Politinė tremtinė mintimis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.