2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gedulo ir vilties diena. Genocido aukas pagerbti kviečia tylos minute

  • Įkelta: 2018-06-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien visoje Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Likus minutei iki vidudienio, 11.59 val., visi kviečiami prisijungti prie pilietinės akcijos – Tylos minutės – okupacijos aukoms atminti. 13.00 vyks minėjimas Kančių kiemelyje.

Sovietinės okupacijos metais Lietuva neteko apie 800 tūkst. savo gyventojų. Apie 300 tūkst. žmonių patyrė komunistinio režimo baisumus – kalėjimus, lagerius, tremtį Sibire ir Tolimojoje Šiaurėje. Bėgdami nuo komunistų teroro iš Lietuvos pasitraukė daugiau kaip 440 tūkst. šalies gyventojų.

Genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, sovietinio genocido ir teroro aukomis 1940-1958 metais tapo kas trečias Lietuvos gyventojas.

Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirti renginiai Tauragėje prasideda 12 val. Šv. Mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje. Prieš tai, likus vienai minutei iki vidudienio, „Misija Sibiras“ kviečia prisijungti prie visuotinės akcijos ir pagerbti tylos minute sovietinio teroro aukas.

13.00 Kančių kiemelyje prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojams vyks Atminties valanda „Mes prisimename“.

Lankytojai šiandien kviečiami užsukti į Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų muziejų. Čia bus rodomas, režisieriaus, Romualdo Kaminsko, dokumentinis filmas „Birželio ledas“. Jame pasakojama apie fizinį ir dvasinį lietuvių tautos naikinimą pirmosios sovietų okupacijos metais ir 1941 m. birželio trėmimus.

Gyvi liudytojai Irena Valaitytė-Špakauskienė, Ričardas Vaicekauskas, Rytė Merkytė ir kiti dalijasi prisiminimais apie tremtį prie Laptevų jūros. Jų pasakojimus papildo Gintauto Martinaičio piešiniai. 
Pirmasis filmo seansas vyko 10 val., kitas prasidės 15 val.

 

Teismo verdiktą išgirdo policijos pareigūnams pasipriešinę Dapkiškių kaimo gyventojai: 56 metų tėvas ir 29 metų sūnus. Pastarasis pareigūnus puolė metaliniu strypu, tačiau suduoti nespėjo. Policininkai panaudojo elektros impulsinį prietaisą jį nuginklavo. Girtų vyrų veiksmai šiems paplonins pinigines ir apribos laisvę.

Birželio pirmąją paaiškėjo, kurie vaikai pateko į Tauragės rajone veikiančius darželius. Ne visi sulaukė džiugių žinių – vietos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje negavo dviejų vaikų mama Ingrida. Moteris savo atžalą norėjo leisti į VRCM „Pušelė“, tačiau liko už borto. Administracijos direktorius tikina, kad darželių trūkumo problemą padės išspręsti planuojamos atidaryti penkios darželio grupės.

Prasidėjusi vasara reiškia daugiau laiko sau, taigi jos metu kaip niekada norisi naršyti nevaržomai: internete klausytis muzikos, žiūrėti vaizdo įrašus ar dalintis atostogų nuotraukomis. Todėl technologijų lyderė „Tele2“ kviečia savęs neriboti ir dovanų siūlo net 100 GB duomenų.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės taryba posėdyje svarsto 38 klausimus bei atlieka neeilines procedūras – sąžiningai vykdyti tarybos nario pareigas prisiekė Eglė Ramanauskaitė, pakeitusi mandato atsisakiusį valdančiosios daugumos atstovą Liną Stankų.