Gintarė Kolesnikova: save atradau mokykloje
Įkelta:
2018-08-31
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Šiandien – mokslo metų pradžia, rudenėjant miestui į mokyklas sugrįžta mokiniai ir jų mokytojai. Mokytojas – pašaukimo profesija, su tuo turbūt sutiks kiekvienas. Taip pat vis drąsiau kalbama, kad mokytojo profesija vėl privalo tapti prestižine, nes jaunoji karta – valstybės ateitis ir nėra svarbesnio darbo už jos ugdymą. Kaip visgi yra iš tikrųjų, kaip gimsta meilė vaikams ir darbui, apie tai kalbamės su Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Gintare Kolesnikova.

– Kaip nusprendėte tapti mokytoja? Ar buvo kas paskatino, o galbūt kaip tik bandė atkalbėti nuo šios profesijos?

– Gimiau mokytojų šeimoje, todėl mokytojo profesija mane lydėjo nuo pat vaikystės. Turbūt kaip ir visos mergaitės, vaikystėje žaidžiau mokyklą, įsivaizduodavau, kaip mokau mokinius, taisau jų sąsiuvinius, rašau pažymius. Tačiau paaugusi supratau, kad mokytojo profesija, darbas su vaikais reikalauja daug kūrybiškumo, atsidavimo. Tavo darbas nepasibaigia užsidarius mokyklos durims, norėdamas to ar ne – mokyklą tu parsineši į namus, į savo šeimą. Ir man su seserim teko ne kartą padėti mamytei (rusų kalbos mokytojai, – red. past.) ruošiant kabineto stendus, gaminant ir ruošiant padalomąją medžiagą mokiniams – karpydavome paveikslėlius rusų abėcėlei ir panašiai.

Mokytojos profesija nebuvo mano slapta svajonė. Baigusi mokyklą norėjau studijuoti vaikystės psichologiją. Kaip atsarginį variantą tėtis pasiūlė mokytojo specialybę. Matyt, taip žvaigždės susidėliojo, kad atradau save mokykloje ir šiandien jau 16 metų esu mokytoja.

– Kaip išsirinkote mokymo kryptį?

– Pabaigus pirmąsias studijas edukologijos universitete, norėjosi kažko dar. Visada buvau gabi kalboms, o tuomet anglų kalbos specialistai buvo ypač reikalingi – todėl iš pradžių pabaigiau ankstyvąjį anglų kalbos ugdymą, o vėliau, beje, sesers įkalbėta – įstojau į anglų kalbos filologiją.

– Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad mokytojas dirba tik pusę dienos. Papasakokite, kaip iš tikrųjų atrodo jūsų darbo diena?

– Turbūt taip gali kalbėti tik tie, kas neturi savo aplinkoje mokytojų. Darbas mokykloje pravedus pamokas tikrai nesibaigia. Tai ir pasiruošimas pamokoms, ir sąsiuvinių taisymas, ir kvalifikacijos kėlimas. O kur dar įvairūs pasitarimai, renginiai, konkursai ar olimpiados. Kažkada mokinys paklausė, kiek laiko aš taisau jų klasės sąsiuvinius. Atsakius, kad 3–4 valandas, labai nustebo, tačiau tai tikra tiesa – juk taisant stengiesi pažymėt klaidas, kad mokinys galėtų išsianalizuot savo darbą, išsiaiškinti klaidas, kad ateityje jų nebedarytų. O dar mokinių rašysena – juokauju, kad nuo jų rašto man greit akys „išvarvės“.

Taip, kad mokytojo darbo diena – neišmatuojama. Kartais man atrodo, kad aš mokytoja dirbu 12 valandų per parą.

– Žalgirių gimnazijoje dirbate visą savo darbo laiką. Kaip pasikeitė mokykla, mokiniai? Ar pokyčiai jus džiugina?

– Esu pati pabaigusi Žalgirių gimnaziją, joje pradėjau ir savo mokytojos kelią. Mokykla per tiek metų tikrai nemažai pasikeitė. Tapo modernesnė, šviesesnė, mokiniai tikrai turėtų džiaugtis juos supančia aplinka. Kabinetai – šviesūs, erdvūs, jie turi galimybę mokytis iš naujų, modernių mokymo priemonių – vienas malonumas. Kalbant apie kolegas – džiaugiuosi dirbdama tokioje kvalifikuotų specialistų komandoje. Žalgiriai tiek anksčiau, tiek dabar garsėjo gerais mokytojais.

Nuotrauka

– Be gimnazijos dar dirbate su suaugusiais. Kaip atrodo darbas su jais? Skiriasi nuo darbo su paaugliais, o gal panašu?

– Pedagoge Tauragės Suaugusiųjų mokymo centre dirbu tiek pat, kiek ir gimnazijoje. Turbūt nesuklysiu sakydama, kad tai visiškai kitokio pobūdžio darbas, kadangi tai žmonės su gyvenimo patirtimi, kažkada nusprendę, kad jiems mokslas nereikalingas ir po gero laiko tarpsnio suvokę, jog tai jiems labai svarbu. Kartoju ir kartosiu, kad didžiuojuosi tokiais žmonėmis, jų ryžtu, noru ir užsispyrimu, nes vyresniame amžiuje, kada tu turi darbą, šeimą, į mokyklą grįžti labai sunku.

Taip pat jau dvejus metus dirbu Tauragės trečiojo amžiaus universitete su senjorais – tai dar kitoks darbas ir dar kitokia patirtis. Tačiau aš džiaugiuosi visais savo mokiniais ir esu laiminga prisiliesdama prie jų tobulėjimo.

– Iš kur semiatės įkvėpimo, juk mokytojas privalo nuolat tobulėti, būti originalus ir įdomus šiuolaikiniams mokiniams. Ar tai sunku?

– Kai ateini į mokyklą būdamas „šviežias ir žalias“ nepatikėsite kiek norų ir siekių būna. Tačiau laikui bėgant apsiramini ir išsigrynini. Atsirenki, kas yra naudinga tau, kas būtų įdomu ir naudinga tavo mokiniams. O šiuolaikinį jaunimą sudominti pakankamai sunku – kas įdomu mums, nebūtinai įdomu jiems. Tačiau stengiuosi eiti koja kojon su jais ir neatsilikti.

– Kas yra sunkiausia jūsų darbo dalis, didžiausi iššūkiai? O maloniausia?

– Sunkiausia... Net nežinau – pats darbas nėra lengvas, tačiau žinot, kas viską atperka? Mokiniai, ypač kai grįžta ir aplanko po keleto metų. Jų šypsenos, jų nuoširdus bendravimas ir suvokimas, kad ir tu prisilietei prie to kas jie šiandien yra – tai man didžiausia dovana. O iššūkiai, jie laukia kiekviename žingsnyje, ir nežinai iš už kurio kampo jie išlįs – tik per tiek darbo metų išmoksti juos įveikti ir taip giliai neimti visko į širdį.

– Ar mokytojo darbas siejasi su asmeniniu Jūsų gyvenimu? Galbūt ir namie kartais tampate „mokytoja“?

– Hm, na čia reiktų mano vyro paklausti, (juokiasi, – red. past.), bet manau, kad taip, parsinešu aš tą mokyklą į namus, juk norisi pasipasakot apie tai, kas užima tavo didelę gyvenimo dalį.

– Akivaizdu, kad mokyklose trūksta jaunų specialistų. Ką patartumėte jaunimui, norinčiam pasirinkti pedagogo profesiją, bet galbūt bijantiems tai padaryti?

– Anksčiau mokytojo darbas buvo prestižinė profesija, dabar viskas pasikeitė. Tačiau tie, kas myli vaikus, nori dirbti su jais, tikrai turėtų nepabijoti ateiti dirbti į mokyklą. Iš pradžių, nepameluosiu, būna labai sunku, tačiau reikia tik noro didelio didelio ir laiko, kurio tu neskaičiuoji. O patirtis – ji ateina savaime. Juk tu pats mokaisi kartu su savo mokiniais.

– Ko palinkėtumėte Rugsėjo 1-osios proga mokiniams ir kolegoms mokytojams?

– Kiekviena rugsėjo 1-oji – tai atverčiama nauja knyga, kurią rašome visi kartu. Jos turinys priklauso ne tik nuo mokytojų, bet ir nuo mokinių ir jų tėvų. Todėl linkiu visiems palikti savo pėdsaką toje knygoje.

O mokytojams be visa ko linkiu ištvermės, kantrybės ir noro. Noro mokyti ir mokytis, noro keisti ir keistis. Ir nesvarbu, ką sako kiti...

Dėkojame už pokalbį.

Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
prieš 3 valandas
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.