2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gyventojai: įvažiuoti į aikštelę Miško gatvėje be džipo rizikinga

  • Įkelta: 2018-08-03
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Prie Miško g. 4 numeriu pažymėto namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė primena kraterį. Situacija ypač paaštrėjo po to, kai Dainavos gatvėje uždarius eismą dėl renovuojamų šilumos trasų, Dainavos 9, 12 namų gyventojai ėmė važiuoti į kiemus pro Miško gatvę, minėtą aikštelę ir per šalia jos esančią žalią veją. Savivaldybės administracija gyventojus ramina – pagal sudarytą aikštelių remonto sąrašą, ši aikštelė trečia eilėje.

Į redakciją kreipusis gyventoja skundėsi, jog mikrorajone esančių aikštelių dydis seniai nebetenkina ratuotų gyventojų poreikių.

„Gyvename Dainavos g. 9 name, yra 45 butai. Mūsų namui skirta aikštelė talpina apie 15 automobilių (name 45 butai ir aplink dar 2 tokioje pat situacijoje esantys namai). Suprantama, kad automobilio nėra kur pastatyti. Važiuotumėme į už namo esančią žvyruotą aikštelę, tačiau... Ten įvažiuoti galima su traktoriumi arba džipu, paprastam automobiliui – jau be šansų... Važiuojant per duobę galima pakibti ir nebeišvažiuoti. Duobės tokios, kad prilijus galima braidyti, vandens maždaug būtų iki pusės blauzdų“, – piktinosi skaitytoja Deimantė. Anot jos, net esant reikalui, tikrai ne kiekvienas drįsta kirsti įvažiavimą į aikštelę.

Į vietą nuvykusi žurnalistė įsitikino, kad situacija tikrai prasta. Nors dabar orai sausi, išdaužytos duobės primena kraterius.

Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės žinioms“ teigė, jog jau šiemet planuojama atlikti didelės aikštelės minėtoje vietoje projektavimo darbus, todėl situacija ten pasikeis iš esmės.

– Pagal balandį patvirtintą automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcijos eiliškumo sąrašą, Miško g. 4 namo aikštelė yra trečioje vietoje, iš karto po aplinkinių Dainavos gatvės kiemų. Mano žiniomis, aikštelę planuojama didinti – bus daug didesnė, asfaltuota, taip pat bus tvarkomos ir šiukšlių konteinerių aikštelės, – aiškino M. Petraitis.

Tauragės rajono taryba automobilių stovėjimo aikštelių kiemuose remonto eiliškumo sąrašą patvirtino šį pavasarį. „Tauragės žiniose“ tuomet skelbėme, jog pirmiausia remonto sulauks Gedimino g. 31 ir 33 namų gyventojai, sekantys – Dainavos g. 8, 10 ir 12 daugiabučių kiemai, po jų bus remontuojamos automobilių stovėjimo aikštelės prie J. Tumo-Vaižganto g. 132 ir 134, Miško g. 4 ir 5, Dainavos g. 9 namų.

Rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo prie Vasario 16-osios g. 3 daugiabučio. Pernai rusų tinklaraštininkas Ilja Varlamov, lygindamas Tauragę su Tilže, šį kiemą buvo užfiksavęs kaip vieną iš pastebėtų problemų mieste.

Pirmajame rugpjūčio numeryje skaitykite: kas laukia Tauragės automobilių verslo, jeigu vyriausybė apmokestins senesnių dyzelinių automobilių eksploatavimą? Verslininkai griebiasi už galvų. Laikraštyje įvairios naujienos – ar rasime kur grybauti, jeigu bus išplėstos Viešvilės rezervato ribos, kodėl užsidaro picerija „Piri piri“, vežėjų verslo virtuvė – iš „Keda Trans“ savininko lūpų. Miesto aktualijos – kada džiaugsimės nauju fontanu ir koks jis bus, kokią lengvatą savivaldybė paruošė kolegijos studentams. Sužinosite, ir už ką Tauragę gyrė finansų ministras Vilius Šapoka bei kokie mokesčių pokyčiai laukia nuo kitų metų. Taip pat socialinių tinklų „trendas“ – „Instagram“ ir jo žvaigždės iš Tauragės rajono.

Rajono taryba patvirtino perduodanti pagal panaudos sutartį miesto Vietos veiklos grupei suremontuotą Vytauto g. 141 pastatą. Daugiau nei pusantro tūkstančio kv. m patalpose įsikurs per 20 visuomeninių organizacijų. VVG pranešė atrinkusi ir naują specialistę – projektų vadovę Astą Kondrotienę.

Rajono taryba pritarė dviejų naujų vaikų darželių grupių steigimui. Viso, nuo rugsėjo pirmosios, ims veikti šešios naujos vaikų darželio grupės. Nepaisant to, į ugdymo įstaigas pateks ne visi norintieji –­ laukiančiųjų eilėje ­– apie 200 vaikų.

Vytauto gatvės gale esančių trijų daugiabučių kiemuose vaikų žaidimo aikštelių nėra. Tačiau šalia 4 C numeriu pažymėto namo vidiniame kieme plyti nedidelė žalia zona. Ten prieš du dešimtmečius krepšinio entuziastas Vidas Turolevičius buvo pastatęs krepšinio stovą, šalia buvo įrengta smėlio dėžė. Tačiau šią kuklią infrastruktūrą susitarę namo gyventojai praėjusią savaitę išardė. Kas teisus, ramybės ištroškę ir vaikų šurmulio nepageidaujantys gyventojai, ar jų kaimynas, teigiantis, kad net jei vienas vaikas žaidžia, ir tai gerai?