2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Traukiasi dar vienas mero patarėjas

  • Įkelta: 2018-12-31
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.

Į politinio pasitikėjimo postą A. Fetingis buvo priimtas 2017-ųjų gruodžio pradžioje, jis pakeitė vaiko priežiūros atostogų išėjusią Šarūnę Stasytienę. Praėjus metams, Kauno Vytauto Didžiojo universitete politikos mokslus baigęs 25-erių vyras, „Tauragės žinių“ duomenimis, nusprendė grįžti laimės ieškoti į didmiestį. Rajono meras Sigitas Mičiulis pareigas palikti nusprendusį patarėją teigė bandęs atkalbėti, tačiau nesėkmingai.

– Jaunimas pats priima sprendimus, pasitraukti A. Fetingis nusprendė dėl asmeninių priežasčių. Tai suprantama, iki rinkimų liko keli mėnesiai, politinio pasitikėjimo postuose dirbantys žmonės praras darbą, todėl stengiasi užsitikrinti ateitį, – savo patarėjo sprendimą ketvirtadienį komentavo rajono vadovas.

„Tauragės žinių“ pakalbintas A. Fetingis buvo atviras. Teigė jau sulaukęs kritiškų savo sprendimo vertinimų.

– Pirmiausia, man labai pasisekė, kad būdamas 25-erių galėjau užimti tokias aukštas pareigas savivaldybėje. Ačiū Sigitui Mičiuliui, Dovydui Kaminskui, Modestui Petraičiui ir visai komandai, iš kurių išmokau sveiko, ambicingo, kritiško mąstymo. Šie dalykai tikrai padės tolimesnėje profesinėje veikloje. Darbas mero komandoje reikalauja daug kantrybės, jėgų, pastangų. Per šiuos metus buvo daugybė malonių ir nemalonių situacijų, tačiau bet kuriuo atveju už nugaros stovėjo šauni komanda, kuri patardavo ir motyvuodavo esant reikalui. Dirbdamas čia sutikau daug puikių, aktyvių žmonių, kurie dirba Tauragės labui. Susipažinau su savivaldybės tarybos, mero bei visos administracijos veikla. Mano pasitraukimo priežastys – asmeninės. Suprantu, kad mano pasitraukimas sukels problemų. Tačiau savo gyvenime išsikėliau naujus tikslus, kurių privalau laikytis. Dar nespėjus pasitraukti iš pareigų pasigirdo gandų, kad aš nuo kažko bėgu, kažko bijau, kažkas man daro „spaudimą“. Tačiau taip nėra. Tai yra mano asmeninis sprendimas, ir niekas jokios įtakos man nedaro ir nepadarytų. Dirbant savivaldoje teko užsiauginti „storą odą“ ir susitaikyti su pilamu purvu mano atžvilgiu. O tai irgi nėra blogai, nes motyvuoja siekti dar aukštesnių tikslų, – savo pasitraukimo priežastis komentavo A. Fetingis.

Spalio mėnesį iš mero komandos į savivaldybės Bendrąjį skyrių dirbti perėjo „valstiečių“ deleguota mero patarėja Sigita Kiupelienė. Ją pakeitė iki tol mero referente dirbusi Solveiga Skarbaliūtė. Taigi iki dabar Sigitas Mičiulis turėjo tris patarėjus – liberalą Dovydą Kaminską, valstiečių-žaliųjų sąjungos atstovę S. Skarbaliūtę bei konservatorių A. Fetingį. Pasitraukus pastarajam ateinančius metus meras pradės su dviem patarėjais.

Pasak S. Mičiulio, likus vos keletui mėnesių iki savivaldybių tarybų rinkimų naujo patarėjo ieškoti jis nelinkęs.

– Mano asmenine nuomone, kadangi tiek laiko beliko, kažkaip dantis sukandę atidirbtume. Žiūrėsime, ką konservatoriai nuspręs, nes tai jų žinioje esantis politinio pasitikėjimo postas, – sakė S. Mičiulis.

Tėvynė sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė teigė šio klausimo dar nesvarsčiusi. Pasak jos, ar partija į mero komandą artėjant rinkimams deleguos kitą patarėją, skyrius aptars jau po Naujųjų metų.

​Už 4 dienų pasitiksime Naujuosius, 2019-uosius metus. Astrologai juos žada ramius, tačiau kokie jie bus tauragiškiams, sužinosime tik metų pabaigoje. „Tauragės žinios“ kasmet rengia metų apžvalgą, į kurią patenka daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų krašto žmonės ir įvykiai. Vieni jų pilni džiugesio, antri – liūdesio, treti verčia ironiškai šypsotis pasitinkant 2019-iuosius, Kiaulės metus.

Nuo Naujųjų keičiasi eismas Martyno Mažvydo gatvėje. Nuo sausio 2-osios bus įrengti atitinkami kelio eismo ženklai, kurie važiuojantiems M. Mažvydo gatve nebesuteiks pirmumo teisės. Tokį sprendimą, remdamasi gyventojų pageidavimu, priėmė Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija.

Antroje savaitės pusėje plūstelėjusi šiluma ir skystesnio pavidalo krituliai naikins baltą žiemos peizažą. Kils daugybė pavojų keliuose, tad atsargumas tikrai pravers. Iki kitos savaitės pradžios šalyje vyraus gerokai švelnesni ir drėgnesni orai.

Tauragės vizitinė kortelė – pilis. Jos bokštai, pastatai, erdvės – praeities liudininkai, išlikę ne kartą griautoje ir niokotoje Tauragėje. Pilies komplekse įgyvendinama keletas projektų. Vienas iš jų užbaigtas – pilies menių pritaikymas visuomenės poreikiams. Praėjusią savaitę į menių atidarymą sukviesti miestiečiai ir projekto įgyvendintojai, valdžios atstovai, naujai įrengtas erdves pašventino katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai. Tauragės pilies menių atidarymą vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba (mes nuo seno gyvename prie sienos), su žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atlikti kūriniai.

Naujųjų metų sutikimas turėtų būti viena laukiamiausių akimirkų metuose, bet dažnai ši tema tampa tikru galvos skausmu. Juk sakoma – kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Vieni renkasi komfortišką ir jaukią šventę namuose, artimųjų apsuptyje, kiti – kelionę su draugais ar nutrūktgalvišką vakarėlį mieste. Deja, įsilieti šventinį šurmulį Tauragėje, ko gero,  nepavyks – mieste nežadama jokio šurmulio. Ko gero, tradicija švęsti naujuosius kavinėse ir restoranuose nyksta – vietų, kur galima audringai ir turiningai išlydėti senuosius metus ir pasitikti Naujuosius, Tauragės rajone vos dvi. Šventinius Naujųjų metų vakarus su programa, atlikėjais ir šventinėmis vaišėmis organizuoja Tauragės rajone įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Požerūnų malūnas“ ir „Griežpelkiai“. Visos kitos viešojo maitinimo įstaigos arba dirbs kaip įprastą dieną, arba šventinį vakarą apskritai bus uždarytos.