2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: teks truputį pakentėti ir sulauksime dosnios šilumos

  • Įkelta: 2019-03-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nebus: dažnai varvės dangus, pūs gūsingas vėjas. Malonių permainų sulauksime sekmadienį, kuomet termometrų stulpeliai fiksuos pavasarišką šilumą.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, daug kur tai ilgiau, tai trumpiau palepins saulės spinduliai. Visgi, kaip jau šiomis dienomis įprasta, dienai įsibėgėjus debesų gretos išaugs ir prapliups krituliai. Ne išimtis ir ši diena. Vakariniuose šalies rajonuose pirmiausiai, o rytiniuose paskiausiai pasirodys lietus, gali ir šlapios snaigės įsimaišyti. Išsilaikys gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai vietomis sustiprės iki 19 metrų per sekundę. Vakarinėje šalies dalyje dieną bus apie 3–4 laipsnius šilumos, o šalies pietryčiuose ir rytuose vietomis temperatūra gali šoktelti ir iki 8 laipsnių. Vilniuje bus apie 7 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 6, Šiauliuose iki 5 laipsnių. Pajūryje vyraus 4 laipsnių šiluma.

Penktadienį išsilaikys labai panašūs orai. Nakties valandomis bus apie 1–3 laipsnius šilumos, kai kur apie nulį, tad išliks plikledžio pavojus. Protarpiais galimi negausūs mišrūs krituliai. Ryte ir vėl vietomis pasirodys saulė, tačiau neilgam, nes diena bus niūri, dangumi keliaus lietaus debesys. Pūs neramus pietų krypties vėjas. Šiltesni orai numatomi šiaurės rytinėje šalies dalyje. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 6–7 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 5, Šiauliuose ir pajūryje iki 3–4 laipsnių.

Šeštadienį sulauksime gausių kritulių, ypač nakties metu. Vietomis galimas ir šlapias sniegas, temperatūra svyruos tarp 0–3 laipsnių šilumos. Dieną daug kur ir toliau lis, krituliai išseks tik vakarėjant. Pūs vidutinio stiprumo besikeičiančios krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir pajūryje oras šils iki 4, Kaune ir Panevėžyje iki 5 laipsnių.

Sekmadienį pamalonins didesnė šiluma, vietomis temperatūra pasieks 12 laipsnių, tikėtina, pietiniuose šalies rajonuose. Tiesa, kritulių neišvengsime. Trumpai palis daug kur, tačiau dažniau dangus varvės vakarinėje ir šiaurinėje šalies dalyje. Numatomas gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas. Naktį vyraus 0–3 laipsnių šiluma, kai kur galimas plikledis. Dieną oras sparčiai šils, ypač po pietų, tarp lietaus debesų protarpiais ir saulė įsiterps. Vilniuje bus apie 8, Kaune apie 9–10 laipsnių šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir prie jūros oras šils iki 7 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienį išsilaikys maloni šiluma, vėl prireiks skėčių. Antradienio naktį bus daugiau pragiedrulių, tikėtina, sugrįš šaltukas, keliai bus slidūs. Dieną šiluma jau bus kuklesnė, galimi negausūs mišrūs krituliai.

Dviejų greičių regionas
  • Įkelta: 2019-03-14

Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.

Trečiadienį visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis savivaldybių merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragės rajono apygardoje dėl šio posto varžosi Liberalų sąjūdžio atstovas Dovydas Kaminskas ir socialdemokratas Darius Petrošius.

Po dviejų nesėkmingų bandymų trečiuoju konkursu Tauragės rajono savivaldybei pavyko rasti tinkamus elektrobusų tiekėjus. Skelbiama, kad jau kovo 18 dieną šalys pasirašys sutartį su dviem kompanijomis, kurios įsipareigos transporto priemones pagaminti ne ilgiau nei per 13 mėnesių. Jei šis planas išsipildys – Tauragė taps pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame keleivius vežios elektra varomi autobusai. 

Apie 10 valandą Dariaus ir Girėno ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje į eismo įvykį pateko trys automobiliai. Kas kaltas dėl apgadintų transporto priemonių, aiškinasi policija.