2020 Liepos 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atidaromame „Šimtmetyje“ – tik medicinos ir grožio paslaugos

  • Įkelta: 2019-06-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pernai Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje pradėtas statyti pastatas, pavadintas „Šimtmečiu“, neabejotinai papuošė Tauragės architektūrinį veidą.  Pastato viduje dar bruzda statybininkai, dėliojami paskutiniai štrichai, mat durys bus atvertos jau kitą savaitę. Pirmiausia, birželio 14-ają, bus atidarytas grožio salonas, o nuo birželio 17 dienos ten paslaugas jau teiks Tauragės odontologijos centras. Projekto iniciatorius Laurynas Jarutis teigė, jog „Šimtmetis“, tikimasi, taps grožio ir aukštos kokybės medicinos paslaugų meka.

Tauragės odontologijos centras „TOC“ į „Šimtmetį“ kraustosi jau kitą savaitę. Klinikos vadovo Lauryno Jaručio teigimu, pacientai jokių nepatogumų nepajus, paslaugų teikimas nenutrūks. Naujose patalpose klinika darbą visu pajėgumu pradės birželio 17 dieną.

Ką tik įrengtose apie 200 kv. m klasikinio, šviesaus interjero patalpose bus 5 odontologijos kabinetai, erdvi registratūra, darbuotojų poilsio kambarys. Tame pačiame pastate patalpas jau įsirengė grožio salonas, kurio atidarymas planuojamas birželio 14 d., turėsiantis ir masažo kabinetą.

TOC patalpų interjeras ne visai primena medicinos įstaigą – klasikiniai balti baldai, prabangūs šviestuvai ir retro stiliaus kėdės bei stalai suderinti su pastato išore, primenančia Lietuvos tarpukario architektūrą. Įdomu tai, kad ant pastato stogo įkurdinta keletas avilių. Statyti avilius ant namų stogų įprasta daugelyje pasaulio šalių, itin tai populiaru Kanadoje, tokia praktika plinta ir Lietuvoje.

Klinikos registratūros laukiamajame kaip dekoracija įkurdinta 1950 m. pagaminta odinė odontologinė kėdė, kurios įranga vis dar veikia. Anot L. Jaručio, tai tik antikvarinė priimamojo dekoracija – pacientai gali pasižiūrėti, kokia įranga dantys buvo gydomi praėjusio šimtmečio viduryje.

Pasak klinikos vadovo, užmojus dėl interjero šiek tiek apribojo reikalavimai, taikomi gydymo įstaigų įrengimui. Anot jo, tokiose įstaigose privalomos plaunamos sienos ir lubos, jos būtinai turi būti baltos spalvos. Tačiau stengtasi, kad patalpos būtų erdvios ir reprezentatyvios tiek pacientų, tiek gydytojų jaukumui ir patogumui.

Likęs patalpų plotas, anot L. Jaručio, nebenuomojamas. Kokių planų turi ten, verslininkas neatskleidė, tačiau paklaustas, ar tai bus susiję su sveikatos priežiūros paslaugomis, tokios galimybės nepaneigė.

– Norime „Šimtmečio“ pastate įkurti modernų medicinos ir grožio centrą, kai kurių pažangių sveikatos paslaugų tauragiškiams tikrai trūksta. Likusioms patalpoms ieškojome nuomininkų, kurie atitiktų mūsų koncepciją, tiksliau, orientuojamės į grožio ir sveikatingumo kryptį, todėl prekybos verslų įsikurti nekvietėme, – sakė jis, tačiau kas konkrečiai planuojama likusiose beveik 200 kv. m patalpose, paliko paslaptyje.

Didžiąją dalį įrangos planuojama perkelti iš senojo pastato. Ji, anot L. Jaručio, inovatyvi ir puikios būklės. TOC teikiamos visos odontologinės paslaugos: burnos ertmės higiena, dantų balinimas, protezavimas, implantai,  endodontija (danties šaknies kanalų gydymas), ortodontija. Įmonė turi filialą ir Šilalėje. „Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog TOC naudojamos pažangiausios technologijos – vienas naujausių dantų pigmentinių apnašų šalinimo metodų – „Air-flow,  modernus 3 D kompiuterinis tomografas, lazeriai, mikroskopai, intraoralinės skaitmeninės kameros.

Iki šiol TOC buvo įsikūręs Vytauto gatvėje. L. Jarutis pasakojo, jog senajame pastate tiesiog tapo per ankšta, todėl nuspręsta plėsti klinikos erdves ir įsikurti naujame pastate.

– Vis dažniau pasitaikydavo situacijų, kai gydytojai negalėdavo dirbti, nes visos kėdės užimtos, šią problemą turėjome išspręsti. Dėl to ėmėme dairytis erdvesnių patalpų, tačiau neradome tokių, kurios atitiktų mūsų lūkesčius reprezentatyvumu ir nusprendėme ieškoti, kas galėtų pastatyti pastatą pagal mūsų viziją. Taip atsirado „Šimtmečio“ statybų projektas, – teigė verslininkas.

Paklaustas, ar dėl persikėlimo į naujas patalpas kils paslaugų kainos, odontologijos centro vadovas teigė, jog ne. Tačiau neatmetė paslaugų brangimo dėl rinkos veiksnių.

– Dėl to, kad mes čia įsikūrėme, tikrai paslaugos nepabrangs. Apskritai, kainos nesikeitė nuo to laiko, kai buvo įvestas euras. Tačiau medicininės medžiagos nuolat brangsta, atitinkamai šiek tiek didėja bendra dantų gydymo kaina, – sakė jis.   

L. Jarutis atskleidė, jog atsinaujinančioje odontologijos klinikoje planuojama teikti ir bendrinės nejautros paslaugas, kurių dažniausiai prireikia sudėtingesnėms intervencinėms procedūroms atlikti, tačiau kartais pacientai pageidauja nejautros ir atliekant nesudėtingą gydymą. Pasak odontologo, narkozė gydant dantis populiari kitose šalyse, ji taikoma ir valstybinėse gydymo įstaigose. Privačiose klinikose, anot jo, narkozę teikti nėra įprasta. L. Jaručio žiniomis, šią paslaugą privačiai teikia odontologijos klinika Šiauliuose.

–  Šiuo metu tvarkomos licencijos, Sveikatos apsaugos ministerija turi suteikti akreditaciją, todėl dar šiek tiek užtruks. Bet greitai galėsime pasiūlyti pacientams dantų gydymą ir burnos chirurgines operacijas su bendrine nejautra pagal pacientų poreikius ir pageidavimus, – sakė jis.

Rekvizitai.lt duomenimis, šiuo metu TOC dirba 22 darbuotojai. Jų skaičius nuo pernai padidėjo 4. Įmonė nuosekliai plečiasi, prieš penkerius su puse metų veiklą pradėjo su 5 darbuotojais. Čia mokamas vidutinis 1 074,05 Eur darbo užmokestis neatskaičius mokesčių. Odontologijos centro apyvarta – nuo 300 iki 500 tūkst. eurų.

Nuo birželio 1 d. įsigaliojo nauja Pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka, nustatanti reikalavimus pieno supirkėjų teikiamai paslaugai – žalio pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto. Tokia paslauga naudojasi nedideli, kelias melžiamas karves laikantys pieno ūkiai, kurie patys neturi galimybės transportuoti. Kaip naujoji tvarka palies mūsų rajono ūkininkus?

Beveik įpusėjus pirmajam vasaros mėnesiui, birželio 13-ąją, Lietuvos bažnyčiose vyksta šv. Antano atlaidai. Būtent šią dieną anksčiau prasidėdavo šienapjūtė. Lietuviai sako, kad per šienapjūtę net tvoros žydi. Kęsčiuose, kur švęsti Antanines jau tapo tradicija, tądien žydėjo ne tik tvoros, tačiau net ir pakelės, skambėjo dainos ir sveikinimai Antanams. Pagerbti ir jubiliatai, naujagimių mamytės, naujakuriai.     

Antroji birželio savaitė bus dar karštesnė nei pirmoji. Nuo pirmadienio temperatūra kasdien kils vis aukščiau. Karščiausia bus antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį, tuo metu vietomis termometrų stulpeliai fiksuos 34 laipsnius karščio.

Praėjusią savaitę „Šaltinio“ progimnazijos pradinukai susitiko su šachmatų didmeistre, Seimo nare V. Čmilyte-Nielsen. Pirmą kartą Tauragėje apsilankiusi politikė teigė esanti nustebinta mūsų miesto jaukumo, o simpatiją dar labiau sustiprino išskirtinė „Šaltinio“ ugdymo sistema, kurioje vaikai lavinami šachmatais.

Trauki drabužius iš kuprinės, o jie kvepia mišku ir laužu, kodėl? Nes paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį kartu su atrinktais dalyviais leidaisi į „Misija Sibiras’19“ bandomąjį žygį. O tai reiškia, kad kėleisi maždaug 5 val. ryto, ėjai per Lietuvos miškus, pelkes, bridai per upes, kopei į piliakalnius, miegojai palapinėje, nešei nemažą kuprinę, netikėtai atsiradai prie paminklų ar sodybų, kuriuose kažkada gyveno žinomas partizanas arba tremtiniai, o šalia sodybos tavęs laukė jų giminaitis, kad papasakotų sodyboje gyvenusių žmonių likimą. Taip galvoje gimsta noras – daugiau domėtis Lietuvos tremtinių ir partizanų istoriją, kad ji būtų gyva ir išsaugota. 

Vasara – tuoktuvių sezonas. Visi jaunavedžiai gali paliudyti, kad vienas atsakingiausių sprendimų ruošiantis vedyboms – iškilmingos datos pasirinkimas, kuriai dažniausiai bandoma suteikti išskirtinumo.

Pilką sieną Bažnyčių gatvėje, prie „Vero cafe“ kavinukės, papuošė žaismingas piešinys – mėlynas balandis su fotoaparatu ant kaklo. Piešinio autorius, nuoširdus ir draugiškas animacijos profesionalas Martynas Aužbikavičius, vadina jį balandžiu turistu. Virtualioje erdvėje daugeliui matytas personažas, šįkart įkūnytas gatvės meno pavidalu, kviečia keliauti, atrasti ir, žinoma, fotografuoti.

Atnaujintų daugiabučių skaičiui Lietuvoje perkopus du tūkstančius, ekspertai skaičiuoja, kad dar didesnių teigiamų pokyčių atneštų kvartalinė renovacija. Jos metu atnaujinami ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartale esanti infrastruktūra. Tokius kompleksinės renovacijos projektus jau yra pasirengusios 35 arba daugiau kaip pusė visų šalies savivaldybių.

Pirmoji elektromobilių krovimo stotelė Tauragėje išdygo pernai rudenį. Ją prie degalinės „123“ įrengė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Tauragės rajono savivaldybė, įgyvendindama darnaus judumo planą, jau artimiausiomis dienomis pradeda 5 įkrovos stotelių įrengimo darbus mieste.

Pernai Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje pradėtas statyti pastatas, pavadintas „Šimtmečiu“, neabejotinai papuošė Tauragės architektūrinį veidą.  Pastato viduje dar bruzda statybininkai, dėliojami paskutiniai štrichai, mat durys bus atvertos jau kitą savaitę. Kas veiks „Šimtmečio“ pastate, domisi „Tauragės žinios“.

Antroje savaitės pusėje beveik kasdien nuo alinančio karščio šiek tiek gelbės prapliupsiantis lietus ir sustiprėjęs vėjas. Kiek gaivesni orai numatomi savaitgalį, bet tikėtina, jog neilgam.

Policija praneša, jog iš Tauragės ligoninės buvo pavogtas neįgaliojo vežimėlis. Ilgapirščiams gresia baudžiamoji atsakomybė.

Jau penktąjį gimtadienį švenčiantis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“ kviečia į gurmaniškus renginius. Šiandien Požerūnų malūne koncertas „Jazz grilio pieva“ pasirodys žinoma grupė „Bluesmakers“, atliksianti „Tribute to Eric Clapton“. Taip pat džiazuos gospel choras „Gloria“, naujai susibūrusi tauragiškių grupė „Optima“ trauks Frank Sinatra dainas.

​Šiandien rajono taryba slaptu balsavimu savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskyrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų deleguotą 36-erių Tomą Raulinavičių.

Praėjusios ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praėjusiose kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Jau žinoma, kad dabar jam teks dirbti Švietimo, kultūros ir sporto komitete. Į politiką grįžęs V. Liorančas prakalbo apie būtinybę spręsti švietimo problemas – optimizuoti rajono mokyklų tinklą bei teigė dirbsiąs tobulinant daugiafunkcinės sporto arenos projektą.  

Tauragiškiai pastebėjo Jūros gatvėje išsislapsčiusius ginkluotus karius. Pasirodo, tai dalis taktinių lauko pratybų, kurias birželio 2–7 dienomis organizuoja Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas.  

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pranešė, jog jo komandą papildė naujas narys – mero patarėjo pareigas nuo šiandien pradėjo eiti Kasparas Bertašius.

Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukų korpuso erdves jau sunku atpažinti. Tikimasi, kad pirmųjų dviejų renovacijos projekto etapų darbai bus baigti dvigubai greičiau nei žadėta – šį rugsėjį. Naujuosius mokslo metus mažiausi mokyklos bendruomenės nariai greičiausiai pasitiks moderniai įrengtose, išvaizdaus interjero klasėse.

Pirmadienį, apie 16 val. policijos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų pajėgos atskubėjo miesto centrą. Rekonstruojamos Vasario 16-osios gatvės kieme darbininkai rado sprogmenį.  

Nuo pirmadienio šalyje temperatūra kils vis aukščiau. Šią savaitę sulauksime įspūdingos vasariškos šilumos, kai kur termometrai fiksuos 30 laipsnių ir net didesnį karštį. Visgi, savaitei baigiantis tokią kaitrą nuplaus lietus, griaudės perkūnija.

Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių. 

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad gegužės 31–birželio 1 d. Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2019“  metu bus ribojamas transporto priemonių eismas (uždarytos kai kurios miesto gatvės ir įvažiavimas).

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.