2020 Balandžio 06 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės maltiečiai teiks ligonių pervežimo paslaugas

  • Įkelta: 2019-06-30

Prie dovanoto automobilio vairo – ištikimas savanoris Julius Pocius

Tauragės maltiečių „Facebook“ paskyros nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Tauragėje turi dar vieną automobilį. Tauragės maltiečiai, džiaugdamiesi dovana, ketina ne tik teikti gulinčių asmenų pervežimo paslaugą, bet ir planuoja, kaip dar būtų galima šį automobilį panaudoti plačiau.

Gera naujiena, kad į Tauragę atkeliauja naujas projektas, Tauragės maltiečių vadovas Saulius Oželis pasidalijo „Facebook‘e“. „Tauragės žinioms“ paprašytas papasakoti plačiau, jis sakė, kad Maltos ordino pagalbos tarnybos centrinis biuras Tauragės maltiečiams perdavė automobilį, pritaikytą gulinčių asmenų pervežimui. Tai buvęs greitosios pagalbos automobilis. Šį automobilį MOPT dovanojo vokiečiai, tačiau Vilniaus biure neatsirado žmogaus, turinčio reikalingą vairavimo kategoriją. Tada automobilis buvo perduotas Kauno biurui, tačiau ir ten susidurta su tokia pat problema. Tada, pasak S. Oželio, mašina ir atriedėjo į Tauragę – galinčių vairuoti tokį automobilį čia yra ne vienas. Tauragės maltiečių vadovas sako esąs dėkingas Kauno biurui ir MOPT projektų vadovui Edvinui Regelskiui.

– Planuojame teikti naują paslaugą – gulinčių asmenų pervežimą Tauragės rajone ar už jo ribų (be medicininių paslaugų). Šią paslaugą už patvirtintą mokestį planuojame teikti visiems pageidaujantiems. Ieškosime galimybių, kad mūsų globojamiems asmenims šią paslaugą galėtume teikti nemokamai, pasakojo S. Oželis.

Pasak jo, bus siekiama ne tik vykdyti pavėžėjimo projektą, bet šį automobilį įveiklinti kiek plačiau: jis galėtų tarnauti kaip mobili ambulatorija ar kaip priemonė vykdant edukacines programas.

– Tikimės, kad mūsų pasiūlytos paslaugos tauragiškiams bus reikalingos. Esame dėkingi MOPT centriniam biurui už pasitikėjimą ir sudarytą galimybę pradėti naujas veiklas, – sakė Tauragės maltiečių vadovas.

Senovėje pirtis kasdienybėje užimdavo svarbią vietą. Pasilepinti ir, galiausiai, nusiprausti kaime bent kartą per savaitę rinkdavosi visi. Gyvenant patogumų amžiuje pirties reikšmė truputį pamiršta, na, o tradiciniai pirties ritualai mūsų laikais – jau tikra egzotika. O be reikalo, sako Viktorija – Lepūnė.

Klaipėdos džiazo orkestras ir Cecile Verny – projektas, nepaliksiąs abejingo nė vieno klausytojo. 

VMVT ekspertų duomenimis, afrikinis kiaulių maras (AKM) į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų.

Padedama mamos meilės ir aplinkinių gerumo, reta genetine liga serganti Agnė stiprėja. Jos mama tiesiog stebuklu vadina delfinų terapiją – po susitikimų su jais mergaitė tvirtėja akyse ir netgi bando vaikščioti. LIONS klubo iniciatyva tauragiškių suaukotos lėšos leis jai  naudotis delfinų terapija dar 10 kartų.

Dviejų dviratininkų užpuolimas Joninių savaitgalį Jovaruose nuskambėjo per visą Lietuvą. Mat atvykusiems policijos pareigūnams taip lengvai užpuolikų sutramdyti nepavyko – padedami būrio įžūlių jaunuolių, du įtariamieji paspruko su antrankiais. Abu „herojai“ surasti kitą dieną, ant kojų sukėlus visą Tauragės policiją. Kas jiems gresia, skaitykite laikraštyje. Gerų žinių tauragiškiams turi „Tauragės vandenys“. Kiek mokėsime už vandenį nuo rugsėjo ir kodėl, sužinosite jau netrukus. Taip pat laikraštyje – kas laimėjo konkursą vadovauti lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ bei kurios mokymo įstaigos vadovas traukiasi, kodėl nerimauja mažųjų šachmatininkų tėvai. Apstu ir gerų naujienų – „Lepūnės pirties“ siūlomi malonumai, kas padeda sveikti reta genetine liga sergančiai Agnei bei pilna artėjančio tarptautinio Tauragės muzikos festivalio programa.