2020 Kovo 31 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmojo rudens numerio anonsas: kas ryšis administruoti baseiną?

  • Įkelta: 2019-09-05

Turbūt kiekvienas tauragiškis sutiks, jog Vytauto gatvės gale statomas baseinas – vienas svarbiausių šiuo metu Tauragėje įgyvendinamų projektų. Jo laukia ir maži, ir dideli. Kol tauragiškiai svarsto, ar jau bus galima šį rudenį panerti į šiltą baseino vandenėlį, rajono savivaldybės administracijoje – lengvas sąmyšis. Buvo nuspręsta baseino valdymą perduoti koncesininkui, tačiau konkurso būdu jo rasti nepavyko. Nejau niekas nenori administruoti objekto? Valdžios žvilgsnis krypsta į savivaldybės įstaigas. Šių vadovai griebiasi už galvos: kas dirbs gelbėtojais, kas padės palaikyti aukštus higienos reikalavimus, personalas turi būti atitinkamos kvalifikacijos.

Pagaliau paaiškėjo, kas įsikurs jau kuris laikas tuščiose patalpose Gedimino gatvėje, tauragiškių vis dar kartais vadinamoje „Pušelėje“. Iki šiol prekybos centrui tarnavusių patalpų laukia pokyčiai. Kokia veikla bus vykdoma minėtose erdvėse, sužinosite ryt.

Taip pat sužinosite ir, kokia veikla bus vykdoma Šilalės gatvėje netoli prekybos centro „Norfa“ iškilusiame didžiuliame pastate. Ir nors sklypo savininkas žurnalistams čia įsikursiančių nuomininkų ketinimus atskleisti atsisako, „Tauragės žinios“ išsiaiškino. Juos sužinosite atsivertę Eglės Červinskaitės straipsnį.

Tauragės apskrityje atlyginimai mažiausi šalyje. Tačiau kaip atrodo Tauragės rajono savivaldybė didmiesčių ir kaimyninių savivaldybių kontekste, didėja ar mažėja atlyginimai ir kodėl bei kokios mūsų miesto perspektyvos, sužinosite atsivertę laikraštį.

Šiurpuliukus sukels korespondentės Birutės Slavinskienės straipsnis apie mirtiną ligą, Meningokoko B infekciją. Šį mėnesį prasideda šviečiamoji iniciatyva informuojanti visuomenę apie galimus ligos padarinius. Vieną jų išvysite straipsnį iliustruojančioje nuotraukoje.

Kita verčianti sunerimti naujiena tiems, kurie tebesinaudoja lauko tualetais ar kitaip netinkamai tvarko nuotekas. Tokių sodybų savininkai  netrukus gali sulaukti baudų. Pasak Eduardo Anulio, „Tauragės vandenys“ vadovo, šiuo metu 150 būstų savininkams yra išsiuntinėti Tauragės rajono savivaldybės įspėjimai.

Margaritos Rimkutės straipsnyje Baltrušaičiuose įsikūrusio „Tesla“ autoserviso vadovas dalijasi futuristinėmis įžvalgomis. Anot jo, elektros įkrovos stotelių daugėja, tad vairuotojai vis palankiau vertina galimybę vidaus degimo varikliu varomą automobilį iškeisti į elektromobilį. Spėjimų, kada radikaliai pasikeis automobilių rinka ieškokite rytdienos numeryje.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ šį rugsėjį sukvietė vaikus į atnaujintas vieno korpuso patalpas. Kaip manote, ar patenkinti liko darželinukų tėvai? Skaitykite 6-ame puslapyje.

Tarsi plepėdami su gera bičiule pasijusite skaitydami korespondentės Birutės Slavinskienės straipsnį apie Astą Šlepaviečienę, Adakavo socialinės globos namų direktorės pavaduotoją. Įgijusi net tris aukštojo mokslo diplomus, ragavusi emigrantės duonos, moteris savo gyvenimą prilygina amerikietiškiems kalneliams. Jos pasakojime netrūksta optimizmo ir ironijos.

Na, o artėdami prie laikraščio paskutiniųjų puslapių stabtelkite Sankt Peterburge. Perskaitę straipsnį Sankt Peterburgas: turizmo „sprogimui“ besiruošiantis miestas, galėsite įvertinti, ar verta planuoti kelionę į šį imperatoriška prabanga tviskantį miestą. Nuo spalio žadamas elektroninių vizų režimas suteiks jums galimybę ten patekti nemokant už vizą.

Taip pat sužinosite, kas privertė Lietuvos Badmintono čempioną, tauragiškį Povilą Bartušį užsidėti hidrokostiumą, ką stulpuose mieste veikia elektrikai, kaip likus savaitei iki atnaujinto muziejaus atidarymo jaučiasi muziejininkai.

Kviečiame dar kartą pasidžiaugti su pramogomis ir dovanomis praūžusia Mokslo ir žinių švente ir pasigėrėti žurnalistų užfiksuotomis akimirkomis.

Gražaus savaitgalio.

Po gana vasariškai šilto ketvirtadienio šiluma šiek tiek atslūgs. Penktadienį ir šeštadienį lynos tik kai kur, tad dienos bus ganėtinai gražios. Visgi, savaitei baigiantis, sekmadienį, į šalį atkeliaus gausesni krituliai, tačiau orai stipriai atšalti dar neskubės.

Butų pirkėjų apetitas Tauragėje šiais metais išties didelis – fiksuoti pardavimai yra didžiausi per pastarąjį dešimtmetį ir nedaug atsilieka nuo prieš krizę fiksuotų rekordinių aukštumų. Anot butų sandorių statistiką analizuojančio Registrų centro ekspertų, tokias tendencijas nemaža dalimi lemia bendras viso regiono ekonomikos augimas ir dėl rajono vystymosi auganti būsto paklausa.

Abu berniukai – trylikamečiai. Vakar vaikai pabėgo iš Šilutės rajono esančių globos namų.

Per Velykas sudegusi Pagramančio klebonija gerų žmonių dėka jau baigiama atstatyti. Seniūno teigimu, iš viso suaukota per 20 tūkst. eurų, tačiau kiek žmonės atliko darbų neatlygintinai, įvertinti neįmanoma. Paremti klebonijos atstatymą nutarė ir rajono savivaldybė. Iš numatytų lėšų religinėms bendruomenėms Pagramančiui paskirta beveik 10 tūkst. eurų.

Turgelis pačiame miesto centre, prie Muzikos mokyklos, pasigėrėjimo nekelia niekam. Greičiau atvirkščiai – dažnam tauragiškiui ir pačiam akis bado apleistai, vargingai atrodantys paviljonai, o ir prieš miesto svečius gėda. Kad reikia kažką daryti, aišku visiems. Pirmą žingsnį artimiausiame posėdyje ketina žengti rajono savivaldybės taryba: norima priimti sprendimą sutvarkyti prekyvietę. Turgaus prekeiviai sako, kad prabangos jiems nereikia, bet tvarkos ir patogumo išties trūksta. Tačiau nuogąstauja, kur reikės kraustytis, kol vyks remontas.