2020 Kovo 29 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sudegusią kleboniją baigia atstatyti

  • Įkelta: 2019-09-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Per Velykas sudegusi Pagramančio klebonija gerų žmonių dėka jau baigiama atstatyti. Seniūno teigimu, iš viso suaukota per 20 tūkst. eurų, tačiau kiek žmonės atliko darbų neatlygintinai, įvertinti neįmanoma. Paremti klebonijos atstatymą nutarė ir rajono savivaldybė. Iš numatytų lėšų religinėms bendruomenėms Pagramančiui paskirta beveik 10 tūkst. eurų.

Balandžio mėnesį Pagramančio Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo parapijos kleboniją nuniokojo gaisras. Iš medinėmis čerpėmis dengto stogo nieko neliko, aprūko langai, patalpos sulietos vandeniu, apdegė ir sienojai. Nelaimė bendruomenei buvo ypač skaudi, kadangi pastatas buvo ką tik suremontuotas, juostelę perkirpti buvo planuota kaip tik tą savaitę, kai turtą prarijo liepsnos. 

Po gaisro Pagramančio bendruomenė kreipėsi į geros valios žmones, prašydama prisidėti prie klebonijos atstatymo. Siekta išsaugoti unikalų pastatą, įtrauktą į kultūros vertybių registrą.

Pakalbintas Mažonų seniūnas Jonas Samoška džiaugėsi, kad klebonijos stogo atstatymo darbai jau eina į pabaigą. Pasak jo, aukojo ir fiziniai asmenys, ir kitos religinės bendruomenės, iš viso surinkta per 20 tūkst. eurų. Kokios tiksliai remonto išlaidos, seniūnas sakė dar nesuskaičiavęs, tačiau, pasak jo, ne viskas vertinama pinigais – daug darbų neatlyginamai atliko patys auksarankiai pagramantiškiai. Gerumo į sąmatą neįtrauksi.

Prie klebonijos atstatymo prisidėti nutarė ir Tauragės rajono savivaldybė. Trečiadienį komisija pasiūlymams dėl lėšų paskirstymo tradicinėms religinėms bendruomenėms teikti, kuriai pirmininkauja vicemerė Virginija Eičienė, nutarė klebonijos stogo remonto darbams skirti 9 800 eurų. Ši suma, anot mero pavaduotojos, paskirstyta ketvirčiais.

– Mes jiems buvom pažadėję, tad koks buvo likutis, ir paskyrėm. Šį ketvirtį – 4 800 eurų, paskutiniam ketvirčiui – 5 000 eurų, – sakė V. Eičienė.

Turgelis pačiame miesto centre, prie Muzikos mokyklos, pasigėrėjimo nekelia niekam. Greičiau atvirkščiai – dažnam tauragiškiui ir pačiam akis bado apleistai, vargingai atrodantys paviljonai, o ir prieš miesto svečius gėda. Kad reikia kažką daryti, aišku visiems. Pirmą žingsnį artimiausiame posėdyje ketina žengti rajono savivaldybės taryba: norima priimti sprendimą sutvarkyti prekyvietę. Turgaus prekeiviai sako, kad prabangos jiems nereikia, bet tvarkos ir patogumo išties trūksta. Tačiau nuogąstauja, kur reikės kraustytis, kol vyks remontas.

Šiandien 10 val. prasidėjo Tauragės rajono tarybos posėdis. Dauguma darbotvarkės klausimų apims švietimo sektoriaus problemų sprendimą. Be kita ko, pristatoma nauja mero patarėja. Ja tapo klaipėdiškė Jurgita Choromanskytė.

Mokyklose jau nuskambėjo rugsėjo pirmosios skambutis. Šiais mokslo metais Tauragės miesto ir rajono ugdymo įstaigose mokysis šimtu mokinių mažiau, naujuosius mokslo metus pradeda atsinaujinusi Martyno Mažvydo progimnazija.

Po itin šilto savaitgalio, pirmoji rugsėjo savaitė jau bus gaivesnė. Pirmadienį į šalį atkeliaus lietus, šiluma palaipsniui išblės, nors vietomis termometrų stulpeliai dar spės šoktelti iki 29 laipsnių. Antradienį ir trečiadienį daug kur palis, vyraus žemesnės temperatūros nei praėjusį savaitgalį, o ketvirtadienį vėl padvelks vasariška šiluma, krituliai atsitrauks. Tačiau tik trumpam.  

Šeštadienį Prancūzijoje prasidėjo aštuntasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Po dviejų kvalifikacijos važiavimų staigmeną pažėrė „GCK Academy“ komandai šiame čmepionate atstovaujantis lietuvis Rokas Baciuška. Geriausią laiką pademonstravęs ne tik savo važiavime antrojoje kvalifikacijoje, bet ir laimėjęs ją, šovė į pirmąją vietą ir tapo bendrosios įskaitos lyderiu po dviejų kvalifikacijų.