2020 Kovo 31 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Šaulio batus“ pasimatavo pusantro šimto dalyvių

  • Įkelta: 2020-01-14

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį penktadienį, sausio 10 d., beveik pusantro šimto tauragiškių nepabūgo lietaus ir išsiruošė į naktinį žygį Laisvės gynėjų atminimui. Kiaurai permirkę šauliai ir patriotiškai nusiteikę piliečiai simbolinę 14 kilometrų atkarpą užbaigė Senosiose miesto kapinėse, atiduodami pagarbą kiekvienam iš keturiolikos 1991-ųjų sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusių herojų.

Tradicinis Tauragės J. Kasperavičiaus šaulių 702-a kuopos organizuojamas žygis „Šaulio batai“ šiemet atgimė su nauja jėga. Organizuojant Laisvės gynėjų pagerbimą, pečius šauliai surėmė su sporto mėgėjų bendruomene „Judėkime kartu“. Tai lėmė, jog žygyje dalyvavo rekordinis skaičius narsuolių – nepaisant to, kad be atvangos pylė lietus, į 15 km kelionę išsiruošė per 150 dalyvių, didelė dalis jų – šauliai, prisijungė visuomenininkai, ekstremalių pojūčių mėgėjai, naktinio žygio nepabūgo ir gausus būrys vaikų, buvo atvykėlių ir iš kitų miestų.

Žygis prasidėjo nuo susitikimo prie Švč. Trejybės bažnyčios ir J. Kasperavičiaus šaulių 702-a kuopos vado Sigito Ozgirdo pravesto instruktažo. Kuopos vadas teigė nesitikėjęs tokios dalyvių gausos ir pasidžiaugė, jog tauragiškiai ne tik mėgsta aktyvų laisvalaikį, tačiau ir yra pasiruošę patriotiškiems iššūkiams.

– Šauliai šį žygį rengia jau šeštą kartą, šiemet nusprendėme įtraukti ir plačiąją visuomenę. Žygio programa turėjo ne tik pramoginę, bet ir praktinę reikšmę. Norėjome patikrinti, kaip žmonės geba teikti pirmąją pagalbą, orientuotis kritinėse situacijose. Akivaizdu, kad tokios pratybos labai naudingos, nes tikro karinio konflikto atveju daugelis nežinotų, kaip elgtis. Visumoje, nepaisant lietaus, žygis, manau, pavyko, – kalbėjo S. Ozgirdas.

Žygeiviai su nekantrumu laukė jiems pažadėtų staigmenų – karinės apgulties miške ir vienybės jausmo giedant himną už Laisvės gynėjus. Sparčiu žingsniu patraukę link Oko miško daugelis jau juto, ką reiškia pasimatuoti „šaulio batus“. Lietus pylė be atvangos, taigi ekstremalių pojūčių netrūko. Nužingsniavę gerą galą mišku, žygeiviai papuolė į pasalą. Sproginėjo bombos, pro galvas švilpė kulkos, kurtino sužeistųjų šauksmai. Gerai, kad visa tai – tik priminimas to, kas buvo, o ne realybė. Po šio adrenalino pliūpsnio ir nuolatinio lietaus pusiaukelėje laukė skani košė ir karšta arbata.

Besibaigiant paskutiniams kilometrams žygeiviai aplankė Tauragės senąsias kapines, kur stovi medinis kryžius sausio 13-osios aukoms atminti. Ten jaunieji šauliai skambant simbolinio varpo dūžiams uždegė po žvakelę už kiekvieną tą naktį žuvusį didvyrį. Sugiedojus Lietuvos himną patraukė ten, kur ir pradėjo žygį – į Švč. Trejybės bažnyčios skverą.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Išmokų vaikams įstatymo pakeitimai. Dešimčia eurų didėja vaiko pinigai, daugiau gaus ir neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai.

Sausio 13-ąją kelioms minutėms Tauragės mieste sustojo gyvenimas: nevažiavo automobiliai, nutrūko darbas, o miesto triukšmą pakeitė sirenų gausmai. Taip tūkstančiai tvirtai rankomis susikibusių tauragiškių paminėjo Laisvės gynėjų dieną, tikėdamiesi ateityje šia iniciatyva „užkrėsti“ ir visą šalį.

Diena keičia dieną, sausis vis labiau įsibėgėja, o rimtesnės žiemos taip ir nematyti. Neįprastai šilti orai šalyje laikysis ir toliau. Pirmoje savaitės pusėje kasdien temperatūra kils aukščiau, trečiadienį vietomis oras sušils iki 8–9 laipsnių. Visgi, penktadienį numatomos nedidelės permainos.

Pernai Laisvės gynėjų dienos proga Tauragėje surengtą Atminties akciją „Sustok už didvyrius“ šiemet ketinama pakartoti su dar didesne jėga. Šiandien, sausio 13-ąją, 13-ą valandą, visi tauragiškiai kviečiami rinktis išilgai Dariaus ir Girėno gatvės, Tilžės plento. Kviečiamos ne tik įstaigos ir organizacijos, tikimasi pritraukti kuo daugiau pavienių žmonių, bendruomenių, šeimų.

Penktadienio vakarą Tauragės kultūros rūmuose įvyko Tauragės jaunimo ir su jaunimu dirbančių žmonių apdovanojimai „TAJA 2019”. Atsiimti apdovanojimų į sceną kopė dvylika nominacijų nugalėtojų.