2020 Birželio 01 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šauktiniai išbandė šuolį parašiutu

  • Įkelta: 2020-02-29

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos Žvalgybos būrio kariai atliko šuolius su parašiutais. Atnaujinus šauktinių tarnybą Lietuvos kariuomenėje tai buvo pirmas kartas, kuomet šuolius atliko Kęstučio bataliono šauktiniai kariai. Visiems sėkmingai atlikusiems šuolius įteikti parašiutininko ženkleliai ir antsiuvai.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo bataliono vadas plk. ltn. Vytis Andreika, pirmą kartą palankiai sutapo visos aplinkybės – buvo gautas lėktuvas, vyravo palankios oro sąlygos. Šuoliai numatyti pagal nustatytą mokymų programą. Jaunuoliai, pasak vado, džiaugsmingai priėmė šį išbandymą. Šuolius organizuoja speciali kariuomenės tarnyba. Tokie išbandymai jaunuoliams padaro nemažą įspūdį, po mokymų būna, kad šauktinių privalomąją tarnybą baigę jaunuoliai grįžta į būrį tęsti tarnybą ir siekia tapti profesionaliais žvalgais.

Pernai po mokymų šeši jaunuoliai grįžo ir išreiškė norą tapti profesionaliais žvalgais. Ir dabar nemažai jaunimo kalba, kad jeigu galės grįžti į mūsų būrį, tuomet būtinai pereis į profesionaliąją tarnybą. Matyt turime labai gerą kolektyvą, kuris sudomina, motyvuoja jaunimą, – teigė būrio vadas plk. ltn. V. Andreika.

Praėjusią savaitę Baltijos šalių žemdirbiai dalyvavo protesto akcijoje Briuselyje dėl didesnių tiesioginių išmokų pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Proteste dalyvavo apie 170 ūkininkų iš Lietuvos, trys iš jų – tauragiškiai.

Ketvirtadienio rytą nuskambėjo teismo nuosprendis pernai gegužę žiauriai sumuštos jurbarkiškės byloje. Sužinojus, jos skriaudėjas už grotų nesės – jam skirta lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, visuomenėje kilo pasipiktinimas. Elektroninę peticiją, raginančią keisti nuosprendį, mažiau ne per parą pasirašė kone 40 tūkst. žmonių.

Šių metų pirmokėlių tėvams besikeičianti priėmimo į mokyklas tvarka sukėlė nemažai nerimo. Po praėjusios savaitės publikacijos į „Tauragės žinias“ kreipėsi bent kelios mamos, atstovaujančios skirtingoms stovykloms. Viena norėtų, jog svarstyta naujoji tvarka dėl centralizuoto priėmimo būtų priimta, kita – priešingai, kad šiemet viskas liktų po senovei. Dėl ko kilo šie prieštaravimai bei koks sprendimas buvo priimtas?

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybėje surengta neplanuota Ekstremalių situacijų komisijos spaudos konferencija, kurioje paskelbta apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

„Norime apginti savo vaikų mokytoją Nijolę Baublienę. Ji nuostabi mokytoja, vaikai ją labai myli. Tai, kuo ji kaltinama, – melas“. Toks pagalbos šauksmas į redakciją atskriejo iš Tarailių progimnazijos. Trečiokų tėvai pasipiktinę – jie sako, kad mokytojas tampa bejėgis apsiginti net ir nuo absurdiškų kaltinimų. Vaikų teisių tarnyba įvykį registravo kaip vaiko teisių pažeidimą, situaciją aiškinasi ir policija, o psichologė teigia, kad tokie konfliktai sukelia neigiamas pasekmes vaikui ir priveda jį prie lėtinio streso.