2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dalis ūkininkų su nerimu laukia rudens

  • Įkelta: 2020-05-12
Pievagrybių plantacija Alfa.lt archyvo nuotrauka

Karantino metu Tauragės rajono savivaldybė paskelbė sąrašą ūkininkų, kurie yra pasirengę savo užaugintą ar pagamintą produkciją pristatyti visiems norintiems. Tai įvairiausios daržovės, mėsa, medus ir kita produkcija. Nors karantinas vis labiau švelninamas, dalis ūkininkų su nerimu laukia rudens. Sveikatos apsaugos specialistai prognozuoja, kad rudenį kils antroji viruso banga. Tad dabar investavus į derlių gali būti, kad rudenį jis neduos grąžos arba į nuostolius nueis dėl kitų priežasčių.

Su nerimu laukia rudens

Tauragėje pievagrybius auginantis ūkininkas Antanas Pielikis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad kol kas didesnių sunkumų dėl auginamos produkcijos neturi. Grybai auga specialioje patalpoje. Užaugintus grybus jis veža parduoti į Kauną, Šiaulius – tiekia įvairioms parduotuvėms, maisto gaminimo įstaigoms, pavieniams asmenims čia pat, Tauragės apylinkėse.

Gamtinės sąlygos didelės įtakos grybams neturi, tačiau užėjus vasaros karščiams jis grybų neaugina. Tad pagrindinis sezoninis laikotarpis yra pavasaris ir ruduo. Ūkininkas sako, kad žmonės kreipiasi, perka pievagrybius. Tačiau su nerimu ūkininkas laukia rudens. Sveikatos apsaugos specialistai teigia, kad kovą–balandį siautėjęs virusas pamažu atsitraukia, tačiau rudenį prognozuojama antroji viruso banga. Tad sudėtinga imtis investicijų, kai nėra aišku, ar rudenį situacija nepasikeis.

– Dabar esame pristabdę veiklą. Vasarą įprastai išeinam atostogų, karšti orai grybams netinka. Rudenį vėl pradėtume auginti. Bet baiminamės: įdėsi pinigus, bet jeigu susirgs kas ar ką… Taip ir laukiam rudens, – telefonu pasakojo Antanas.

Medaus sezonas tik prasideda

Kiek kitokia bitininkų situacija. Kaip telefonu pasakojo Tauragės pašonėje bites auginantis Alvydas Bucius, medaus sezonas tik įsibėgėja. Gamta pradeda žydėti, iš po šiltos žiemos bunda bitės, kurioms Tauragės apylinkės yra grynas lobis – čia augalų, žiedų įvairovė, tad ir medus skalsus, daug maistinių medžiagų. Kitaip nei iš tų regionų, kur plyti rapsų laukai.

Bitininkas savo medų parduoda tiek atvykusiems, tiek išvežioja kitiems po apylinkes. Tauragėje yra parduotuvė, kuriai tiekia savo medų. Pasak pašnekovo, medus – ne tik vaistas, bet ir maistas. Svarbu tik jo nepadauginti.

– Aš pats jo į kavą, arbatą dedu, cukraus visai nevartoju. Galima po šaukštelį, du kasdien suvalgyti. Stiklainiuko mėnesiui užtenka. Padauginus medaus odą gali išberti, tad svarbu jo nepadauginti, – patarimą duoda Alvydas.

 

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad pirmadienio ryto duomenimis nustatyti 6 nauji koronaviruso atvejai. Per savaitgalį buvo patvirtinti 43 nauji užsikrėtimai koronavirusu, daugiau kaip pusė – židiniais tapusiose gydymo įstaigose.

Pirmadienį popiet Atgimimo aikštėje įjungtas fontanas. Tiesa, kol kas tik vanduo – šviesų ir muzikos šou kol kas nepamatysite ir neišgirsite. 

Prieš vidurdienį Tauragėje sutriko elektros tiekimas. ESO informuoja, kad elektros neturi apie 1700 namų ūkių.

Po beveik vasariško savaitgalio sulauksime kardinalių orų permainų. Pirmadienį viena šalies pusė dar suspės pasimėgauti malonia šiluma, tačiau iki vakaro vėsa ir lietus apims visą šalį.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistu pradėjo dirbti ilgametis Šilalės rajono savivaldybės administracijos darbuotojas Faustas Sragauskas. Tauragėje jau darbuojasi jo žmona Birutė Sragauskienė – moteris vadovauja Vaiko teisių apsaugos skyriui. Taigi, nuo šiol į darbą sutuoktiniai keliaus kartu.