Savivaldybė futbolo skolos nenurašys – sutartį nutraukė
Įkelta:
2021-02-25
Nuotrauka
Vytauto stadionas
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybė principingai siekia išieškoti tūkstantinę skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“, kuri valdo Tauragės futbolo akademiją bei FK „Tauras“. Viešoji įstaiga prašo skolą nurašyti arba imtis kitų nei teisinių veiksmų. Rajono meras tarybos posėdyje aiškino, kad skola – tai mokesčių mokėtojų pinigai, todėl nurašyti jos lengva ranka neketinama.

Sukėlė diskusijų audrą

Tauragės rajono savivaldybės taryboje klausimas dėl pritarimo vienašališkam skolos grąžinimo sutarties nutraukimui sukėlė diskusijų audras tiek komitetuose, tiek pačiame tarybos posėdyje. Pusantros valandos trečiadienį vien prie šito klausimo diskutavę politikai balsų dauguma galų gale nusprendė vienašališkai nutraukti skolos sutartį tarp savivaldybės ir VšĮ „Tauragės futbolas“. Kaip buvo skelbta anksčiau, šios viešosios įstaigos dalininkai yra Tauragės rajono savivaldybė ir Arūnas Pukelis kaip privatus asmuo. Praėjusių metų pabaigoje protokoluose  užfiksuota, kad VšĮ „Tauragės futbolas“ 2019–2020 metų laikotarpiu skolos nesumažino. Įstaigos atstovai kiek anksčiau aiškino, kad skola buvo „paveldėta“.

– Savivaldybė daugiausia remia futbolą, prašymas viską perkelti iš Sporto centro į VšĮ „Tauragės futbolas“ savivaldybės netenkina, neskirsime išskirtinių sąlygų, nesiimame žlugdyti įstaigos, bet ar galime tauragiškių pinigus dovanoti? Manau, kad ne. Ten yra iš mokesčių mokėtojų pinigų pastatytas turtas, į kurį išieškojimas ir būtų nukreiptas, ne į atsiskaitomąsias sąskaitas, tad jokių vaikų ugdymui skirtų lėšų neliesime, jeigu tik vaikų ugdymas išliks, – tarybos posėdyje prieš balsavimą teigė rajono meras Dovydas Kaminskas.

Nuotrauka
Kaminskas

Treneriai pasitraukė

Meras teigė, kad futbolo klubui „Tauras“ savivaldybė skiria 25 tūkst. eurų per metus. Dar apie 46 tūkst. eurų, pasak mero, buvo skiriama buvusiai Tauragės futbolo mokyklai kaip mokinių krepšelis. Kaip pažymėjo meras ir kiti politikai, apie šimtas mokinių mokėsi Tauragės futbolo mokykloje, kurią buvo įkūręs treneris Andrius Bendikas, apie pusę šimto auklėtinių iš Sporto centro buvo atsivedęs kitas treneris Tomas Rimas. Abiejų trenerių įstaigoje jau nebėra.

Dar pernai rašėme, kad išsiskyrus finansiniams lūkesčiams A. Bendikas iš įstaigos pasitraukė ir pastaruoju metu užsiima privačia veikla. T. Rimas tuo metu aiškino, kad nori skirti daugiau laiko savo šeimai, tad iš įstaigos taip pat pasitraukė. Akademija tąkart viešame pareiškime nurodė, kad jeigu žaidėjai ar jų atstovai apsispręs taip pat grįžti į Sporto centrą ir nutraukti sutartį su akademija, žaidėjai neteks teisės dalyvauti LFF rengiamose pirmenybėse, bus nutraukta žaidėjo istorija Comet registracinėje sistemoje, nebus galimybės užregistruoti naujos komandos. Taip pat pažymėta, kad biudžetinės įstaigos nebus registruojamos į LFF varžybas, tokią teisę turi tik klubinę struktūrą turinčios organizacijos.

Procesai sukėlė abejonių

Posėdyje politikai pažymėjo, kad su abiejų minėtų trenerių pasitraukimu įstaigoje vyksta nesuprantami ir sunkiai paaiškinami procesai. 

– Paliko klubą Andrius Bendikas, vienas geriausių trenerių Tomas Rimas, kurio komanda patekdavo tarp aštuonių stipriausių komandų šalyje, nusisuko privatūs rėmėjai, įstaiga per metus nesurenka lėšų. Kažkas negerai. Turime 29 klubus ir akcijų tik viename, kur kalbame apie problemas. Turime apginti viešąjį interesą, ne savivaldybės funkcija turėti akcijas, – prieš balsavimą pasisakė tarybos narys Sigitas Mičiulis.

Meras pažymėjo, kad įstaigoje anksčiau buvo šeši dalininkai. Turtas, apie kurį kalbama (stadionas, tribūnos, pastatai ir kt.), pasak mero, įvertintas 200 tūkst. eurų. Kodėl tokios vertės turto atsisakė dalininkai, merui buvo nesuprantama.

– Kas dabar daroma, didelių ditirambų sakyti nereikėtų, dabar vietoje šešių dalininkų liko tik vienas. Kiti atsisakė, palikdami turtą kaip paramą klubui. Žmonės atsisakė pinigų, realiame pasaulyje nesu matęs, kad kas atsisakytų savo turto, – posėdyje kalbėjo meras D. Kaminskas, taip pat patikindamas, kad kalbos apie tai, kad vietoje stadiono norima statyti kotedžus, yra nepagrįstos. – Žemės sklypas ten yra valstybės, pagal panaudą, kotedžų ten neatsiras, – tikino meras.

Kas dabar daroma, didelių ditirambų sakyti nereikėtų, dabar vietoje šešių dalininkų liko tik vienas. Kiti atsisakė, palikdami turtą kaip paramą klubui. Žmonės atsisakė pinigų, realiame pasaulyje nesu matęs, kad kas atsisakytų savo turto, – posėdyje kalbėjo meras D. Kaminskas, taip pat patikindamas, kad kalbos apie tai, kad vietoje stadiono norima statyti kotedžus, yra nepagrįstos.

 

Siūlė ieškoti kompromisų

Kai kurie politikai siūlė klausimą atidėti ir ieškoti kompromisų. 

– Esu dviprasmiškoje situacijoje, labai sunku apsispręsti: lyg norisi balsuoti už, bet gal yra galimybės eiti ne teisiniu keliu, – svarstė tarybos narys Viktoras Kovšovas.

Raimondas Matemaitis savo pasisakyme prieš balsavimą pastebėjo, kad žiniasklaidoje daug kalbama apie Tauragės kriminalinę praeitį.

– Tikiu, kad atkursime geresnę Tauragę, negu jinai buvo, Tauragę, kurioje norėtume gyventi, kad gyventų vaikai ir vaikaičiai, Tauragę be baimės, – apmąstymams kvietė politikas.

Darius Petrošius į tokias politikų prakalbas reagavo trumpai. 

– Neklijuokim etikečių, einam ir balsuojam, – kolegas baigti diskusijas kvietė politikas. 

Dar po kelių pasisakymų balsų dauguma politikai pritarė sutarties dėl skolos nutraukimui. Prieš balsavusių neatsirado. Po balsavimo posėdžiui pirmininkavęs meras nebesuteikė teisės replikuoti. 

– Siūlau nebereplikuoti ir eiti prie kitų klausimų, – po balsavimo nukirto meras.

Nuotrauka
Stadionas

Prašė nenutraukti sutarties

Pakomentuoti situaciją „Tauragės žinios“ prašė  VšĮ „Tauragės futbolas“ direktorės Dainoros Jonaitės, kuri vietoje komentaro redakcijai persiuntė įstaigos raštus bei kreipimąsi į tarybos narius su prašymu nenutraukti skolos sutarties ir imtis kitų priemonių.

„Tikiuosi, kad rašte pateikta informacija padės Tarybai priimti teisingą sprendimą ir suteiks galimybę ieškoti kitų skolos sprendimo būdų. Per pastaruosius metus įvyko daug, teigiamų ir inovatyvių pokyčių – dedami tvirti pagrindai tiek jaunimui ugdyti, tiek mėgėjams garsinti savo miestą, tad vasario 17 d. Tarybos sprendimas bus labai svarbus šiandien futbolą žaidžiantiems vaikams, jaunimui – tiek mėgėjiškai, tiek ketinantiems rinktis profesionalo karjerą. Labai tikiuosi, kad Tarybos nariai atstovaus viešą sportinį interesą ir susivienys futbolo sporto šakos labui“, – prieš posėdį teigė D. Jonaitė.

Tauragės futbolo akademija dalyvauja tarptautinėje „Anderlecht“ mokymų programoje, futbolo klubas „Tauras“ pateikė prašymą dalyvauti LFF II lygoje, kuri nuo šių metų bus vientisa – neliks Vakarų ir Pietų zonų. Taip tikimasi pritraukti didesnio dėmesio ir suteikti daugiau motyvacijos klubo jaunimui būti pastebėtiems.

Ėmė paskolas

Pati skola susidarė prieš beveik dešimt metų, kai viešoji įstaiga ėmėsi renovuoti futbolo stadioną. Teko imti paskolą iš tuo metu dar veikusio „Snoro“ banko, garantą suteikė Tauragės rajono savivaldybė. Viešoji įstaiga vėliau bandė paskolą refinansuoti kitame banke, savivaldybei vėl suteikiant garantijas. Pagal sudarytą sutartį viešoji įstaiga privalėjo padengti skolą iki nurodyto termino, kas mėnesį sumokant nustatytą sumą, priešingu atveju buvo skaičiuojami delspinigiai. Porą pastarųjų metų skola nebuvo mokama.

Kiek anksčiau komentuodama padėtį viešosios įstaigos vadovė D. Jonaitė teigė, kad pastarieji metai įstaigai buvo sudėtingi, tačiau finansinė padėtis stabilizuojama. Praėjusiame tarybos posėdyje savivaldybė atleido įstaigą nuo NT mokesčio už praėjusius metus (3 267 Eur). Bet jau tada politikai iškėlė klausimą dėl skolos ir siūlė administraciją imtis ryžtingų veiksmų dėl skolos išieškojimo.

Kaip rašoma tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte, sutartis sudaryta 2016 m. rugsėjo 15 d. Viešoji įstaiga įsipareigojo sugrąžinti savivaldybei 88 230,32 Eur skolą pagal grafiką. Aiškinamajame rašte pažymima, kad viešoji įstaiga sutarties įsipareigojimų nevykdo. 2016 metais sumokėta 1 020 Eur, 2017 metais sumokėta 4 080 Eur. Pradelsti įsipareigojimai 2021 vasario 1 d. sudarė 21 930 Eur, visas skolos likutis 2021 vasario 1 d. sudarė 83 130,32 Eur. 

Toliau rašte pažymima, kad pagal sutarties 5.1 punktą savivaldybė turi teisę vienašališkai, nesikreipdama į teismą, sutartį nutraukti ir per 30 dienų iš skolininko pareikalauti nedelsiant grąžinti visą skolą bei sumokėti palūkanas bei netesybas, jei per įspėjimo terminą, ne trumpesnį nei 14 dienų, nėra pašalinamas pažeidimas. Sutartis galėjo būti nutraukta, jei daugiau nei 10 dienų skolininkas nevykdo savo piniginės prievolės.

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.