2018 Sausio 21 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento darbo grupė nusprendė parengti naujus pakeitimus, pagal kuriuos politikai komitetų posėdžiuose galėtų dalyvauti nuotoliniu būdu. Tarybos nariai, negalintys atvykti į komiteto posėdžių salę, dalyvauti jame galėtų „Skype“ ar kitos programinės įrangos pagalba.

Inžinierius, išradėjas Viktoras Jokubaitis, įgyvendinantis patentuotas kapiliarinės energetikos ir aerodinaminių treniruoklių idėjas, praėjusiais metais dalyvavo projekte „Idėja Lietuvai“. Jo idėja sulaukė nemažo palaikymo, išradėjo projektas buvo publikuojamas leidinyje „Mokslo Lietuva“, rubrikoje „Išradėjų mintys – valstybės atkūrimo šimtmečiui“. 

Penktadienį į Tauragę atvyko ūkio Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kaip skelbia savivaldybė, pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su Tauragės rajono verslininkų ir įmonių situacija.

Naujausiame numeryje skaitykite: Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 aukštų išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Pieninė jau baigia suformuoti ir didžiąją dalį darbuotojų komandos. Tai ne tik tauragiškiai, bet ir atvykę darbuotojai iš Ukrainos. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Senatvė ypatinga ne tik savo gyvenimiška patirtimi, nuveiktais darbais. Ją paženklina ir įvairiausios ligos, kartais net kelios iš karto. Dažniausiai slaugos rūpesčiai gula ant artimųjų pečių, tačiau pagalbos jie drąsiai gali ieškoti Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos skyriuje, kuriame sudarytos tinkamos sąlygos žmogaus orumui išlaikyti. 

Trečiadienio rytą staiga iškritęs sniegas apsunkino vairuotojų dalią. Pasikeitusių oro sąlygų neįvertinusi „Audi“ vairuotoja sukdama iš Vytenio į Dariaus ir Girėno gatvę ėmė slysti ir atsitrenkė į kelio ženklą. Į įvykį atskubėjo policijos pareigūnai. 

Beliko tik šiek tiek daugiau nei mėnuo iki vasario 16-osios, kuomet minėsime Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmetį. Per visą šalį nuvilnysiančio minėjimo koncepcija – ne tik istorinės 1918-ųjų vasario 16-osios datos, kuomet buvo pasirašytas Lietuvai lemiamas Nepriklausomybės aktas, paminėjimas, bet ir praėjusio valstybės šimtmečio retrospektyvinis pajautimas, kiekvieno piliečio savęs, kaip šimtmetį gyvuojančios valstybės dalies, suvokimas. Vasario 16-osios renginiai sujungs įvairias Tauragės įstaigas bendram tikslui – su griausmu paminėti istorinę sukaktį. Bažnyčių varpų gaudesys, iškilminga eisena, koncertai, šviesos ir garso instaliacijos – visa tai jau nugulė renginių plane. 

Praėjusią savaitę į Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos kabinetą jauna mama atnešė ir paliko dviejų mėnesių kūdikį. Berniukas tą patį vakarą nuvežtas į vaikų globos namus „Šaltinėlis“, o trečiadienį po medikų apžiūros paguldytas į Vaikų ligų skyrių. Kūdikį palikusiai mamai teikiama psichologinė pagalba. Moteris savo sprendimą dar gali keisti.