2020 Rugsėjo 30 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kaip Lietuvą pakeitė prabėgę ketveri šalies politinio gyvenimo metai? Apie tai kalbamės su Seimo nare Aušrine Norkiene, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja, Tauragės rajono skyriaus pirmininke, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotoja. 

Nepriklausoma savanorių komanda sukūrė internetinį puslapį, kuriame rasite testą, skirtą pasitikrinti, kurių partijų politinės pažiūros labiausiai atitinka jūsiškes. Iš aktualiausių ir plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusių klausimų sudarytas testas jį išspręndusiam parodo penkias, labiausiai jo pažiūras atitinkančias partijas. Projektas parengtas savanoriška iniciatyva, norint paskatinti piliečius balsuoti ir būti politiškai aktyviais.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 88 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 43 iš jų registruoti Šiaulių, 29 Kauno, 15 Vilniaus bei 1 Telšių apskrityse.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius siekia 105. Tauragė nebepatenka į savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis negu kitose Lietuvos savivaldybėse sergamumas sąrašą.

Ilgą laiką lepinusi vasariška šiluma atslūgs, tad šiomis dienomis sulauksime vėsesnių orų gūsio, taip pat ir kritulių bei smarkesnio vėjo. Dienos bus rudeniškos.

Paaiškėjus, kad Lietuvos partizanų memorialo atidarymo Kryžkalnyje renginio organizatoriai neregistravo dalyvių ir tokio sąrašo epidemiologams nepateikė, NVSC ragina renginio dalyvius kreiptis dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti į Karštąją koronos liniją telefonu 1808.

Paskutinėmis savaitėmis Klaipėdos regiono keliuose pasirodė naujasis „Yutong ICE12“ elektra varomas autobusas. Bendrovė „Klaipėdos autobusų parkas“, bendradarbiaudama su „Yutong“ autobusų atstove „Busnex“, autobusus išbandė daugelyje skirtingų maršrutų: Klaipėda–Kaunas–Klaipėda, Klaipėda–Naujoji Akmenė–Klaipėda ir, žinoma, Klaipėda–Tauragė–Klaipėda.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl galimybės balsuoti Seimo rinkimuose saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Kad galimybė balsuoti rinkimuose būtų užtikrinta kiekvienam rinkėjui, VRK siūlo saviizoliacijoje esantiems asmenims užpildyti specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrinti galimybę pasinaudoti balsavimo teise artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Lauksargių globos namų gyventojai jau pamėgo leisti laiką naujai suformuotose kiemo erdvėse, kuriose žaidžiami lauko stalo žaidimai, vyksta kūrybiniai užsiėmimai, jaukūs ir draugiški pokalbiai. Naujai pradžiai žaliąją zoną prikėlė ką tik baigtas įgyvendinti projektas „Draugystės kiemas“. Jį įgyvendindama, kūrybingų darbuotojų komanda triūsė negailėdama savęs, o leisti laiką kieme gali ne tik globos namų gyventojai, bet ir visi lauksargiškiai.

Pareigūnai praneša vakar Pagramantyje sulaikę neblaivią vairuotoją. Mirtinai girta moteris nesuvaldžiusi automobilio įlėkė į gyvenamojo namo tvorą.