2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Burokų“ vardas skamba ir už Tauragės ribų

  • Įkelta: 2016-06-10

A. Užkalnis „Burokuose“ ragavo šukutes. Nuotraukos iš socialinio tinklo Facebook

Taurų parke esantis restoranas „Burokai“ galutinai pakerėjo joje apsilankiusį žinomą rašytoją, apžvalgininką Andrių Užkalnį. Šios maitinimo įstaigos pavadinimas puikuojasi žurnale „Beatos virtuvė“ išvardintame lankytinų vietų „TOP 7“.

Kovo mėnesį, dar prieš atvykdamas į suplanuotą diskusiją „Versmės“ gimnazijoje, žurnalistas ir rašytojas Andrius Užkalnis savo Facebook paskyroje paskelbė apklausą: „kurio restorano virtuvę reikia išbandyti Tauragės mieste?“ Tarp įvairių pasiūlymų ne kartą paminėtas Taurų nuotykių parke įsikūrusio restorano „Burokai“ vardas. Paklausęs patarimų, A. Užkalnis taip ir padarė, su savo drauge nuvyko ten pietauti.

Po ilgo ir kankinančio laukimo, atsiliepimas nudžiugino kavinės savininkus ir tauragiškius – aštrių replikų negailintis kritikas „Burokus“ įvertino aukštu balu, net 4-iomis žąsimis iš penkių.

Žurnalo „Beatos virtuvė“ vasaros numeryje surinkti „topai“ iš visos Lietuvos. Jų tarpe – ir lankytinos maitinimo įstaigos. Žinoma, jas – pačias geriausias – atrinko pats Andrius Užkalnis. Žurnalistas džiūgauja, kad pagaliau praėjo tie laikai, kai išvykus iš sostinės, vienintelis pasirinkimas pavalgyti – degalinės dešrainis ar mamos įdėti sumuštiniai. Septynios „topinės“ vietos, kuriose skaniai pamaitins, išsidėsčiusios visoje Lietuvoje: Gargžduose – restoranas „Lijo“, Trakuose – kibininė „Kybynlar“, Šiluvoje – restoranas „Šiluvos karūna“, Varėnoje – „Pirčiupio karčema“ bei Šilutės rajone, Kintuose – „Šturmų švyturys“. Jų tarpe – ir Tauragės „Burokai“.

Kaip rašo A. Užkalnis, „vietos gyventojams tai vis dar neįprasta keistenybė, tačiau jie jau ten nueina, o gurmanai iš visos Lietuvos važiuoja ir negali patikėti atsidūrę Tauragėje.“

Į šalį ir vėl plūs šaltas oras, negana to, vėjas taip pat labai malonus nebus. Šiandien šalyje orai bus ramūs, o nuo rytojaus danguje augs debesys, prasidės laistymo darbai, kurie ypač suintensyvės šeštadienį. Tuo metu oras dar labiau atvės, bus vėjuota. Sekmadienį vyraus pragiedruliai, kritulių tikimybė menka. 

Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!“, kurio idėja padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę valstybę, vykdomas ir Tauragėje. Projektui įvairios organizacijos užregistravo per dvi dešimtis įvairių veiklų. Dalis jų jau įvykdyta. 

Baigėsi tauragiškių laukta, smagi, renginių įvairove džiuginusi tradicinė miesto šventė „Tauragės ragas 2016“. 509-ąjį gimtadienį miestas šventė penkias dienas. Surado ką veikti maži, jauni ir garbaus amžiaus sulaukę, muzikos ir meno mylėtojai, sporto gerbėjai. Tauragės rajono savivaldybė informuoja – iš viso surengti 35 renginiai, pasirodė 428 kolektyvai. Pirmą kartą miesto šventės renginių metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. 

Šią savaitę ne tik termometrų stulpeliai fiksuos gaivesnę temperatūrą, bet dar ir šaltas vėjas darbuosis iš peties. Kasdien danguje sukiosis debesys, vietomis palis. Kiek šilčiau bus trečiadienį, tačiau tik trumpam. 

Tauragės miesto dienos pritraukė daugybę lankytojų. Vyko įvairūs renginiai, mugės. Tačiau šventės kulminacija tapo šeštadienio vakarą įvykęs Džordanos Butkutės koncertas, kuris sukvietė visus tauragiškius į vieną vietą – Vasaros estradą.