2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Orai: šiluma grįš su trenksmu

  • Įkelta: 2016-06-13
Mortos Mikutytės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pagaliau vėsa traukiasi. Savaitės pradžioje pajusime, kad dienos vis šiltėja. Tačiau orus kiek sujauks trečiadienį į šalį plūstelėję krituliai. Tuo metu galimi ir kiek gaivesni orai. Antroje savaitės pusėje šiluma sparčiai kils, bet orai bus audringi: dažnai lis, griaudės perkūnija. 

Šiandien galėsime mėgautis šviesesniu dangumi ir kiek šiltesniais orais. Kritulių nenumatoma. Vilniuje ir Kaune dieną numatomas nedidelis debesuotumas. Temperatūra sieks 20 laipsnių. Šiauliuose įdienojus oras sušils iki 17 laipsnių, dangumi plauks debesys. Pajūryje dienos metu švies saulė. Numatoma 16 laipsnių temperatūra. Vakarėjant dangus apsiniauks. 

Antradienį orai taip pat bus sausi, tik kiek debesuoti. Pūs rytų, pietryčių krypties vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse, pirmoje paros pusėje, temperatūra sieks 13–17 laipsnių. Vyraus giedras dangus. Įdienojus debesys uždengs saulę, oras sušils iki 22  laipsnių. Šiauliuose vyraus permainingas debesuotumas. Naktį ir ryte bus apie 11–16, dieną apie 21 laipsnį šilumos. Pajūryje, pirmoje paros pusėje, dangus bus apniukęs. Termometrai fiksuos 14–16 laipsnių. Įdienojus nušvis saulė, oras šils iki 21 laipsnio.

Trečiadienį prakiurs dangus, tad vietomis gausiai palis, bus kiek vėsiau. Pasisuks šiaurės rytų vėjas. Vilniuje ir Kaune vyraus debesuotumas, numatomi krituliai. Naktį ir ryte temperatūra svyruos tarp 13–15 laipsnių.  Dieną bus apie 19–20 laipsnių šilumos. Šiauliuose dangų gaubs storas debesų sluoksnis. Pirmoje paros pusėje temperatūra sieks 13 laipsnių. Įdienojus oras šils iki 20 laipsnių. Pajūryje – be kritulių.  Nakties ir ryto metu debesys tai susibėgs, tai vėl skirstysis. Temperatūra sieks 14–16 laipsnių. Diena bus apniukusi, termometrų stulpeliai kils iki 18 laipsnių.  

Nuo ketvirtadienio temperatūra sparčiai kils aukštyn, tačiau į šalį tuo pačiu metu veršis ir krituliai. Sustiprės pietvakarių vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse, pirmoje paros pusėje, bus apie 15–20 laipsnių šilumos. Auštant dangus apsiniauks, pradės lynoti. Kiek gausiau palis dieną. Tuo metu griaudės perkūnija, bus apie 24 laipsnius šilumos. Šiauliuose, naktį ir ryte, bus giedra. Temperatūra svyruos nuo 12 iki 19 laipsnių. Įdienojus atplauks lietaus ir perkūnijos debesys, bus apie 20 laipsnių šilumos. Pajūryje naktis numatoma giedra, vyraus 14 laipsnių temperatūra. Ryte dangus apsiniauks, negausiai lynos. Dieną debesys skirstysis, galimas griaustinis. Temperatūra sieks 17–18 laipsnių.  

Penktadienį pakils pietų krypties vėjas, debesys vis neš lietų. Vietomis temperatūra šoktels net iki 30 laipsnių. Vilniuje ir Kaune, pirmoje paros pusėje, gausiai palis. Temperatūra sieks 18 laipsnių. Dieną nušvis saulė, oras įkais net iki 27–29 laipsnių. Šiauliuose numatomi kiek gaivesni orai. Danguje kabos debesys, dažnai lis. Nakties ir ryto metu bus apie 15–18, dieną apie 20 laipsnių šilumos. Pajūryje bus debesuota. Naktį ir ryte termometrai fiksuos 16–17 laipsnių. Įdienojus pasipils lietus, pakils vėjas. Numatoma 19 laipsnių temperatūra.  

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį numatomi šilti orai. Tačiau danguje vėl sukinėsis debesys, daug kur galimi trumpi lietūs. 

 

Taurų parke esantis restoranas „Burokai“ galutinai pakerėjo joje apsilankiusį žinomą rašytoją, apžvalgininką Andrių Užkalnį. Šios maitinimo įstaigos pavadinimas puikuojasi žurnale „Beatos virtuvė“ išvardintame lankytinų vietų „TOP 7“.

Į šalį ir vėl plūs šaltas oras, negana to, vėjas taip pat labai malonus nebus. Šiandien šalyje orai bus ramūs, o nuo rytojaus danguje augs debesys, prasidės laistymo darbai, kurie ypač suintensyvės šeštadienį. Tuo metu oras dar labiau atvės, bus vėjuota. Sekmadienį vyraus pragiedruliai, kritulių tikimybė menka. 

Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!“, kurio idėja padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę valstybę, vykdomas ir Tauragėje. Projektui įvairios organizacijos užregistravo per dvi dešimtis įvairių veiklų. Dalis jų jau įvykdyta. 

Baigėsi tauragiškių laukta, smagi, renginių įvairove džiuginusi tradicinė miesto šventė „Tauragės ragas 2016“. 509-ąjį gimtadienį miestas šventė penkias dienas. Surado ką veikti maži, jauni ir garbaus amžiaus sulaukę, muzikos ir meno mylėtojai, sporto gerbėjai. Tauragės rajono savivaldybė informuoja – iš viso surengti 35 renginiai, pasirodė 428 kolektyvai. Pirmą kartą miesto šventės renginių metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. 

Šią savaitę ne tik termometrų stulpeliai fiksuos gaivesnę temperatūrą, bet dar ir šaltas vėjas darbuosis iš peties. Kasdien danguje sukiosis debesys, vietomis palis. Kiek šilčiau bus trečiadienį, tačiau tik trumpam.