2020 Spalio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Šilališkiai tapo LRT laidos „Lietuvos patriotai“ nugalėtojais

  • Įkelta: 2017-05-05
TVK stop kadras
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Vakar vakare žiūrovų laukė azartiškas LRT laidos „Lietuvos patriotai“ laidos finalas. Jame susirungė mūsų kaimynai – šilališkiai ir dzūkai iš Birštono. Fortūna šį kartą buvo šilališkių pusėje – jie iškovojo patriotiškiausio Lietuvos miesto titulą ir puikias dovanas.  Sveikiname kaimyninę Šilalę su pergale.

Šilališkiams „Lietuvos patriotų“ laidoje atstovavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė, vidaus ligų gydytojas Juozas Mačiukaitis, istorikas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, Šilalės kraštiečių draugijos pirmininkas Virginijus Jocys, profesorius, habilituotas medicinos daktaras, Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos kardiologas, Šilalės garbės pilietis Pranas Šerpytis. Žaidėjus palaikė būrys sirgalių.  Šilališkiams projekto metu siekti pergalės padėjo   komandos viršaitis, charizmatiškasis aktorius Giedrius Savickas.

Projekte-žaidime varžėsi mažesnieji šalies miestai ir miesteliai. Jo tikslas – pilietiškumo ugdymas, siekis parodyti įvairių Lietuvos vietų grožį, vertę, unikalumą. Projektas skirtas artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui, jame dalyvavo 27 Lietuvos miestai. 

Tauragėje, muzikos klube „Rūsys“ su programa „Keturi tenorai“ svečiavosi „Humoro klubo“ komikai: Paulius Ambrazevičius, Dominykas Klajumas, Mantas Bartuševičius ir Vaidotas Šiožinis. Net keletą valandų be atvangos juokinę publiką vaikinai teigė, jog Tauragėje vykęs pasirodymas pateisino jų lūkesčius ir pažadėjo būtinai dar kartą čia sugrįžti, tik jau su nauja programa. Apie „Humoro klubo“ virtuvę kalbiname vieną iš jo įkūrėjų, P. Ambrazevičių.

Praėjusią savaitę iš Gruzijos grįžo gausi švietimo ir ugdymo įstaigų bei savivaldybės atstovų delegacija, dalyvavusi  tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistema: situacija, problemos, perspektyvos“. Tauragės moksleivių kūrybos centro vadovė, ,,Gruzijos bičiulių draugijos Tauragėje“ pirmininkė, Zestafonio (Gruzija) garbės pilietė nuo 2015-ųjų Jolanta Kazlauskienė sutiko papasakoti, kodėl šis kraštas tauragiškiams kaip medum pateptas – Tauragės ir Zestafonio miestų draugystė tęsiasi nuo neatmenamų laikų. 

Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti dažnai per žiemą apleistomis kūno formomis. Vieni prakaitą lieja gamtoje – bėgiodami ar važiuodami dviračiu, kiti šoka į sportinius batelius ir keliauja į sporto klubus. Kad atšilus orams plušančių sporto salėse padaugėja, patvirtina ir kalbinti sporto klubų treneriai.

Trečiadienį LRT televizijos žiūrovai ekranuose išvydo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Navicką. Politikas dalyvavo žaidime „Kas ir kodėl“ ir bandė įveikti įvairius klausimus.

Šiandien gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas, važiuodamas Šilinės mišku, pro automobilio priekinį langą užfiksavo smagų vaizdelį – kaip per kelią liuoksi šernė su būriu šerniukų.

Visoje Lietuvoje populiaraus Austėjos Landsbergienės įkurto privataus vaikų darželio „Vaikystės sodas“ mokyklėlė veikia ir Tauragėje. Šeštadieninės mokyklėlės „Mažasis mokslininkas“ pamokose vaikai turi galimybę išlaisvinti kūrybines galias.

Neseniai iš kelionės po Ameriką grįžęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sporto aistruolis Linas Janušonis neslepia, kad  stebėti gyvai NBA krepšinio rungtynes buvo jo sena svajonė.

Kam sekmadienį LNK eteryje teko stebėti unikalų projektą „Mes – vieno kraujo“, turbūt atpažino dvidešimtmetį tauragiškį Luką Dedūrą. Vaikinas įsikūnijo į lietuvaičių pamėgtą atlikėją Donatą Montvydą. Luko pasirodymą vertinusios komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl tolimesnį likimą šiame projekte nulems kompozitorius Deivydas Zvonkus.

Aktyvius tauragiškius vienijančios organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vedlys Saulius Bagdonas, prieš keletą mėnesių pradėjęs dirbti Druskininkų „Snow arenoje“, nusprendė plėsti savo veiklos geografiją. Nuo šiol organizacija vadinsis „Aktyvi Lietuva“.

Penktadienį J. Tumo-Vaižganto gatvėje atsidarė vieta laisvalaikiui, skirta biliardo ir kompiuterinių žaidimų mėgėjams. Pramogų pasiūlą Tauragėje ėmęsi gaivinti du vaikinai tikisi ateityje čia rengti įvairius vakarėlius iki sutemų.

Kaip ir kiekvienais naujais metais, taip ir šiais, dažnas sau pasižadėjo daugiau sportuoti ir sveikiau gyventi. Skeptikai atkirstų, kad pusės žmonių ryžtas kažkur išgaruoja jau po kelių savaičių, tačiau sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo „MyHero!“ įkūrėjas, treneris ir sveikatingumo specialistas Ignas Bakėjus nėra toks kategoriškas. Anot jo, sporto populiarumas šalyje jau metai iš metų auga. Tik kai kuriems vis dar reikia priminti, kad sveikas kūnas nėra vien tik darbo sporto salėje rezultatas.

„Laba diena, kur važiuojate? Gal galite pavėžėti?” – tokiais klausimais prasideda kiekvieno keliaujančio autostopu kasdienybė. Islandijoje viskas paprasčiau, šalį ratu juosia vienas pagrindinis kelias, vadinamasis ROAD1, kuris jungia visus pagrindinius Islandijos miestus. Taigi, iš mandagumo paklausę krypties, judame aplink Islandiją.

Molotovo linijos bunkeriai, kurių keletas yra ir Tauragėje, domina ne tik diplomuotus istorikus, bet ir istoriją tyrinėjantį jaunimą bei nepriklausomus ekspertus iš kitų šalių. 2016-ųjų rudenį Lietuvoje viešėję Lenkų tyrinėtojai, kartu su tauragiškiu Kęstučiu Jankumi, inventorizavo ir aprašė apie 250 bunkerių visoje Lietuvoje. Neatsilieka ir vietiniai moksleiviai – „Versmės“ gimnazistas Andrius Pleikys savo susidomėjimą istorija įprasmino net interneto laidoje.

Penki tauragiškiai, šiuo metu gyvenantys Vilniuje, spalio mėnesį leidosi kelionėn į Vietnamą. Socialistinė respublika keliautojų dėmesį pritraukė egzotika ir įspūdinga gamta. Džiunglės, kumščio dydžio vorai, nuodingos gyvatės, tropinis karštis – tai tik keli pavojai, kuriuos užgožė vietinių svetingumas ir patirti įspūdžiai. Anot tauragiškio Tomo Meilos, jį itin sužavėjo vietnamietiška virtuvė. Net ir prieskoniais apibarstytas, pačirškintas 5 centimetrų dydžio kirminas jam buvo skanus. Kelionės akimirkomis ir patirtais nuotykiais keliautojai dalijasi su „Tauragės žinių“ skaitytojais.  

Savarankiškai keliauti į egzotiškąją pietryčių Aziją – ne kiekvienam. Neseniai iš mėnesio viešnagės Mianmare grįžę tauragiškiai Tadas Dargis ir fotografų klubo „Fotojūra“ prezidentė Sigita Flaksienė tokiam iššūkiui ryžosi susižavėję dokumentika apie šią šalį. Kartą prisilietę prie rytietiškos kultūros, pamatę daugybę kontrastų, nerimstantys keliautojai jau svajoja tęsti nuotykius. Sigita ir Tadas mielai sutiko pasidalinti dar karštais egzotiškos kelionės įspūdžiais su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusi tauragiškė Ona Balčienė su džiugesiu parodė didžiulį pomidorą, svėrusį 848 gramus. 

Baigėsi „Tauragės žinių“, Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus, fotografės gretos Medelienės ir Lino Grigalavičiaus veterinarijos vaistinės organizuotas nuotraukų konkursas „Penkios laisvės“. Dėkojame dalyvavusiems skaitytojams bei dalinamės aktyviausios dalyvės ir pirmosios vietos nugalėtojos – Ievos Nagulevičienės istorija.

Žūklė museline meškere (angl. flyfishing, – red. past.) – tai ir menas, ir sportas, ir filosofija. Per dešimtmetį ištikimi šiam hobiui Edgaras Jurgilas ir Tadas Dargis Pagramančio regioniniame parke rengia edukacinius   užsiėmimus, moko vaikus žvejybos museline meškere subtilybių, mėtymo technikos, muselių rišimo meno. Žvejai siekia šviesti visuomenę aplinkosaugos temomis – visą pagautą laimikį jie paleidžia, to paties moko ir vaikus.

Gyvūnus mylintis ir tarnybinį pasieniečių šunį dresuojantis Skirmantas Mėčius ėmėsi papildomos veiklos – nuo šiol bendro paklusnumo moko ir tauragiškių geriausius draugus. Jauno kinologo teigimu, tenka mokyti ir šeimininkus, kurie dažnai iš didelės meilės per daug lepina savo augintinius.

Tradiciniu tampantis ekstremalus plaukimo baidare maratonas prasideda – „Ištvermės yrio“ dalyviai jau iškeliavo į starto vietą. Prieš akis – 146 km Jūros upe. Šiemet ekstremaliam išbandymui registravosi 45 entuziastai.

Pirmas Vaidoto Meškio žygis pėsčiomis buvo 25 km ilgio. Vėliau, kaip pats teigia, pasidarė priklausomas nuo iššūkių ir prisijungė prie Tauragės ekstremalų asociacijos. Naujausias Vaidoto pasiekimas – beveik 800 km žygis pėsčiomis Šv. Jokūbo piligrimo keliu. Iš Prancūzijos į Ispaniją tauragiškis ėjo beveik mėnesį.

Sekmadienio popietę tauragiškius dar kartą džiugino VI-asis Tarptautinis Tauragės vokalinės muzikos festivalis. Šįkart Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje griausmingai skambėjo vargonai ir paties Liudo Mikalausko bosas.

Vakarų Ukrainoje esančiame Ternopilio mieste gyvena apie 220 tūkst. gyventojų. Anot turistų, tai vienas kosmopolitiškiausių šios šalies miestų, jame veikia keturi universitetai, netrūksta gatvėje kavą geriančių madingų studentų iš Libano, Jordanijos ir kitų Arabų valstybių. Vyresnieji kasdien traukia į savo įprastas darbo vietas, šiame mieste veikia didelė radijo detalių gamykla, rengianti įrangą karinei pramonei. Vakarų Ukrainos žemė turtinga savo didžia istorija ir itin draugiška čia atvykusiems lietuviams. Išgirdę „Литва“ jie draugiškai tiesia ranką bei pasakoja apie savo šalies rūpesčius.

Penktadienį Baltrušaičiuose ant užtvankos kranto vyko Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Baltrušaičių bendruomenės organizuotas literatūrinis muzikinis vakaras ,,Rugpjūčio lyrika“. 

Penktadienį Baltrušaičiuose ant užtvankos kranto vyko Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Baltrušaičių bendruomenės organizuotas literatūrinis muzikinis vakaras ,,Rugpjūčio lyrika“.