2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

M. Levickis muzikos mokys naudodamas kavamalę ir grąžtą

  • Įkelta: 2018-11-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės moksleiviai turės išskirtinę galimybę ne tik susitikti su pasaulinio lygio žvaigžde – Martynu Levickiu, bet ir pasimokyti iš jo muzikos paslapčių. Akordeono virtuozas keliauja per šalies regionus ir susitikęs su moksleiviais rengia jiems interaktyvias muzikos pamokas. Kitą trečiadienį jis atvyksta į Tauragės kultūros centrą.

„Muzikos pamoka su Martynu Levickiu“ – interaktyvus edukacinis projektas, kurio sumanytojas akordeonistas Martynas Levickis. Po visą šalį keliaujantis projektas šįkart atvyksta ir į muzikos profesionalo, garsinančio Lietuvą visame pasaulyje, gimtąją Tauragę.

Šią vasarą M. Levickis koncertavo Liudo Mikalausko organizuojamame Tarptautiniame muzikos festivalyje Tauragės Pilyje, kur surinko tūkstantinę žiūrovų minią – „Ekstremalaus klasikos pliūpsnis“ sumušė festivalio lankytojų rekordą. Tarptautines arenas šturmuojantis talentas iki 8 metų su mama gyveno Tauragėje. Sėmėsi muzikos pradmenų iš pedagogo Romualdo Eičo.

M. Levickis pripažino, jog grįžti į Tauragę jam malonu. Pernai pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje jis surengė pirmąjį savo koncertą. Trečiasis vizitas Tauragėje – ypatingas. Muzikos paslapčių akordeono virtuozas ieškos su moksleiviais interaktyvioje pamokoje.

2016-aisiais metais netipines muzikos pamokas pradėjęs rengti M. Levickis sulaukė didžiulio šalies moksleivių susidomėjimo. Jis jau aplankė Druskininkų, Šiaulių, Utenos ir kitų miestų moksleivius.

Jaunasis atlikėjas su pamokos dalyviais dalinsis savo patirtimi bei žiniomis apie muziką bei bandys atsakyti į klausimus, kaip išgirsti ir suprasti muziką, kokia yra muzikos atsiradimo istorija, kaip daromi muzikos įrašai dabar ir anksčiau, kaip gimsta muzikos ir kitų menu sintezės.

Užsiėmime bus naudojamos įvairios technologijos, video ir audio medžiaga – tai, kas padės efektyviai iliustruoti pamokos turinį bei įtraukti visus projekto dalyvius. Interaktyvioje muzikinėje kelionėje moksleiviai išbandys ir praktines užduotis: jie patys galės sukurti muzikinį instrumentą, o vietoje nenustygstantis mokytojas gyvais pavyzdžiais – kavamale, grąžtais, šlifuokliais įrodys, kad ir triukšmas gali būti muzika.

„Man senokai galvoje kirbėjo mintis rengti tokias muzikos pamokas, kurios nebūtų vien dūdelės pūtimas. Norėjau paprastais, gyvenimiškais pavyzdžiais vaikams papasakoti ir parodyti, kaip vystėsi muzikinės epochos, kaip jos pereidavo viena į kitą, nes man pačiam mokykloje tai kėlė daug klausimų“, – pasakoja M. Levickis.

Tai nėra pirmas kartas, kai M. Levickis ragauja pedagogo duonos, – gyvendamas Londone jis su malonumu dėstė muzikos discipliną šeštadieninėje mokykloje.

Šis interaktyvus edukacinis projektas, skirtas 5–10 klasių moksleiviams, Tauragės kultūros rūmuose vyks lapkričio 14 d., 13 val. Dalyvavimas pamokoje nemokamas, tik būtina užsiregistruoti iš anksto el. paštu dalia@accoakademija.lt, įrašant vardą, pavardę, amžių, mokyklą, miestą. Šį projektą remia Kultūros taryba.

 

Devyniolikmečiui tauragiškiui Ovidijui Budginui, kol kas nedrąsiai žengiančiam į sceną, fortūna palanki: sėkmingai nugalėjęs muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nokautų etape, po poros savaičių jis kils į dvikovą. Net jei joje pralaimėtų, tai nebūtų priežastis nusivilti: Ovidijus džiaugiasi jau dabar nužengęs projekte kur kas toliau nei tikėjosi. Sėkmė įkvepia, suteikia pasitikėjimo savimi ir žadina svajones apie tolesnį gyvenimo kelią su muzika.

Spalio 21 d., 13 val., Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje pirmą kartą Tauragėje bus atliktas (sugiedotas) legendinis Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Projektu siekiama supažindinti Tauragės krašto jaunimą ir visuomenę su Antano Baranausko nežinoma kūryba – unikaliu ir autentišku Anykščių giedotojų giedamu „Anykščių šileliu“ (iki šiol mes žinojome, kad šis kūrinys skirtas skaitymui, o ne giedojimui), laiškų poemos „Kelionė Petaburkan“ dainomis, kurios virto liaudies dainomis.

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 17–19 d. atkeliauja į Tauragę. Jau 12-ąjį kartą rengiama festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus bent 1 euro centą.

Visą vasarą, jau aštuntus metus iš eilės spalvingais renginiais džiuginęs VIII-asis Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis kviečia į uždarymo renginį. Šiandien Tauragės kultūros centre, pristatoma šimtmečio premjera Lietuvos regionuose – G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“.

Šią vasarą Lietuvoje startavo projektas, raginantis lankytis po šalies miestus bei pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Nukeliavęs į pasirinktą kraštą, dalyvis gauna vieną magnetuką ant šaldytuvo, o surinkus 60, susideda spalvingas Lietuvos žemėlapis–mozaika.