2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Orai nelepins: didesnės šilumos teks palaukti

  • Įkelta: 2020-05-18
Asociatyvi nuotrauka

Kol kas artimiausiomis dienomis orai keisis mažai: dangumi sparčiai plauks debesys, kurie kasdien atneš tai gausesnio, tai mažesnio lietaus, vyraus apysmarkis vėjas, o termometrų stulpeliai neskubės kilti.

Šiandien dieną vyraus permainingas debesuotumas, daugelyje vietovių prapliups lietus, vietomis ir perkūnija sugriaudės. Vyraus smarkokas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai stiprės iki 14–18  metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 13, Kaune iki 14 laipsnių. Šiauliuose bus apie 12, Klaipėdoje apie 11 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį vakarinius ir pietvakarinius šalies rajonus pasieks krituliai, kurie keliaus rytų link. Mažiausia kritulių tikimybė numatoma šiaurinėje šalies dalyje. Temperatūra šalies šiaurėje bus apie 1–3, likusioje šalies dalyje apie 3–6 laipsnius šilumos. Dienos metu palis daug kur, bus debesuota su pragiedruliais. Vyraus ramesnis pietų, pietvakarių krypties vėjas, kurį vakare keis vėjas iš šiaurės vakarų. Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 11, Kaune ir Šiauliuose iki 13 laipsnių. Panevėžyje bus apie 12 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį debesys praretės, bus vėsiau. Temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos, kai kur dirvos paviršių nubalins šalna. Dienos metu daug kur truputį palis, pūs žvarbokas šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje termometrai fiksuos 12, Kaune 13 laipsnių šilumos. Klaipėdoje bus apie 11 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį taip pat išsilaikys gaivesni orai. Naktį numatomas šalnų pavojus, temperatūra sieks 1–5 laipsnius šilumos. Dienos metu protarpiais pasirodys debesys, su negausiu lietumi. Išsilaikys vidutinio stiprumo šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 12, Šiauliuose ir Klaipėdoje iki 11 laipsnių.

Penktadienio naktį išsilaikys panaši temperatūra kaip ir ketvirtadienio naktį, o dieną jau bus truputį šilčiau. Visgi, dienos metu galimas didesnis debesų kiekis, dažniau lynos. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 14, Kaune apie 15 laipsnių šilumos. Klaipėdoje oras šils iki 13 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį gali būti truputį šilčiau, tačiau dažniau lankysis lietaus debesys, pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas.     

Tauragės muziejaus talismanu yra tapęs nykštukas barzdukas. Jį rasime stovintį ant pilies šulinio (autorius Kęstutis Plyskaitis), Archeologijos bokšte galite juo tapti įkišęs galvą į muliažą. Barzdukas animaciniame filmuke pasakoja apie skalvių istoriją Tauragės krašte. Naudojame reklaminius muziejaus knygų skirtukus, ant kurių užrašas: „Nykštukai barzdukai, suradę milžino dantį, iškart įkuria muziejų“ po edukacijos „Archeologija įdomiai“ vaikai gali gauti lipdukų su barzduko atvaizdu. Vos prieš keletą dienų muziejuje pastatytas suvenyrų aparatas, su kuriuo iš savo 5 ct monetos galite pasigaminti vieną iš keturių suvenyrų, taip pat ir su barzduko atvaizdu. Dar neseniai apie tokį beveik niekas nežinojo. Iš kur jis atsirado?

Ar žinote, kad?
  • Įkelta: 2020-05-08

Aukaimio pilis ant Batakių piliakalnio buvo itin reikšminga, nuolat puolama ir vis atstatoma. 1329 metais šią Karšuvos žemės pilį galutinai su žeme sulygino Vokiečių ordinas ir Čekijos karaliaus Jono Liuksemburgiečio jungtinės pajėgos, kurias sudarė riteriai iš Vokietijos, Anglijos, Silezijos ir kitų žemių. Tuokart, žygio į Žemaitiją metu, sunaikintos pagrindinės Žemaitijos gynybinės pilys ir į nelaisvę paimta apie 6000 žmonių.

Vakar vakare Taurų parke vyko nemokami kino iš automobilio seansai. Tai, kad tauragiškiams tokia pramoga aktuali ir reikalinga, buvo matyti iš automobilių skaičiaus – žiūrovų prigužėjo pilna stovėjimo aikštelė.

Praskaidrindama karantino nuotaiką, Tauragėje ką tik skambėjo skrabalų muzika! Miško gatvėje ir aplink ją gyvenančius miestelėnus ja pradžiugino gargždiškis atlikėjas Karolis Šileika, o kad būtų dar linksmiau, jam grojant šoko zumbos trenerė Daiva Mikalauskienė.

Tarpukario Lietuvoje buvo ganėtinai įsitvirtinusi nuostata, kad, „praūžus pasauliniam karui, atgijusioji dabartinių ribų Lietuva gavo liūdną architektūrinį palikimą“. Tokie teiginiai dažniausiai kildavo iš priešiškumo carinės Rusijos palikimui ir ne visuomet atitiko realybę. Tačiau ne Tauragės atveju. Pirmasis pasaulinis, arba Didysis, karas tauragiškių nepasigailėjo. 1915 m. „iš kitados gražaus miestelio liko griuvėsių krūvos ir keli ne visai sugriauti namai“. Tad šabloniška frazė apie tarpukario metų pažangą Tauragėje turi ypatingą reikšmę. Miestą atkurti teko kone plyname lauke. Deja, likimas nebuvo palankesnis ir Antrojo pasaulinio karo metais. Tauragė dar kartą smarkiai nukentėjo, taip atverdama centrinę miesto dalį radikalioms sovietinio laikotarpio rekonstrukcijoms.