2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Antroji festivalio diena: suvienyta muzika ir geri darbai

  • Įkelta: 2019-06-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į nepakartojamus renginius. Vakar šios muzikos gerbėjai rinkosi „Požerūnų malūne“ – klausė naujos tauragiškių grupės „Optima“, gospel choro „Gloria“ ir garsiųjų „Blues Makers“, o kartu ir darė gerus darbus, dalyvaudami LIONS klubo akcijoje. Žmonės dosniai aukojo reta genetine liga sergančiai Agnei. Kad ji galėtų ir toliau naudotis delfinų terapija, suaukota 1251 eurų.

Ketvirtadienio popietę gausiai susirinkę tauragiškiai ir miesto svečiai, plačiai pasklidę pievoje prie „Požerūnų malūno“, leidosi įtraukiami siautulingų džiazo muzikos garsų. Koncertą pradėjo pirmuosius žingsnius žengianti tauragiškių džiazo grupė „Optima“. Skambėjo Frenko Sinatros dainos, atliekamos Justo Kirstuko, ir instrumentiniai kūriniai.

Choras „Gloria“ klausytojus tiesiog užbūrė, puikūs balsai ir melodingos giesmės užliejo pozityvo banga.

Vis dėlto, žinoma, labiausiai džiazo gerbėjai laukė V. Jutas & „Blues Makers“ pasirodymo. Ir ne veltui. V. Jutas pristatė nuolat atnaujinamą projektą, skirtą pasaulinio garso gitaristui, kompozitoriui ir atlikėjui Erikui Claptonui. Išjausti, tiksliai perteikiami žymiausi E. Claptono kūriniai nepaliko abejingų.

Pasiklausyti kokybiškos muzikos susirinkę tauragiškiai buvo kviečiami atverti pinigines ir padėti reta genetine liga sergančiai mažai mergaitei, kuri delfinų terapijos dėka po truputėlį sveiksta, Tačiau, kad galėtų tęsti terapiją, jos mamai trūksta pinigų. Tauragiškiai dalyvavo aukcione, kuriame buvo galima įsigyti delfinų piešinių knygą, pirko maišelius ir marškinėlius su „Džiazo dienų“ festivalio simbolika, o dovanų gavo daugkartinio naudojimo puodelius su klubo LIONS simbolika.

Kaip koncerto pabaigoje paskelbė LIONS klubo prezidentas Laurynas Jarutis, akcijos rezultatas viršijo lūkesčius – suaukota 1251 euras. Tiek pinigų užteks dešimčiai delfinų terapijos seansų ir kelionėms į Klaipėdą apmokėti.

Tai buvo trečiasis šiųmetinių „Džiazo dienų“ koncertas. Birželio 1-ąją nuskambėjo pirmasis festivalio akordas –į Tauragės miesto šventės programą įsiliejo festivalio atidarymo koncertas, kuriame pasirodė pernai susibūręs Tauragės jaunimo džiazo orkestras ir ką tik susibūrusi grupė „Optima“. Po jų į sceną žengė korifėjai: džiazo karalius iš Amerikos Stanley Breckenridge ir  vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

 

 


Po vakarykščio lietaus išaušusi pirma išties vasariška diena vilioja į gatvę didelius ir mažus. Juo labiau, kad šiandien Tauragė pražydo visomis vasaros spalvomis: visame miesto centre pilna veiksmo. Labiausiai, ko gero, vilioja Bažnyčių gatvė, kurioje įsikūrė prekybininkai iš visos Lietuvos.

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Šiemet ryškiu šventės „Tauro ragas 2019 “ akcentu tapo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir riaumojančių motociklų garsas. Tauragės miesto šventės metu Lietuvos ir aplinkinių šalių baikeriai tradiciškai susirinko į vieną įdomiausių motociklininkų renginių Lietuvoje „RisingThunder custom bike show 2019“. Įspūdinga motociklų paroda ir jų griausmas užliejo ne tik Pilies aikštę, Vytauto gatvę, bet ir visą Tauragę.

Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Skirtinguose Lietuvos miestuose įgyvendinta edukacinė iniciatyva dr. Juozo P. Kazicko atminimui, Tauragėje išsivystė į unikalų, įvairialypį, skirtingas amžiaus grupes – nuo vaikų iki suaugusiųjų – įtraukiantį renginių ciklą. Dr. Juozo P. Kazicko (1918–2014) atminimui skirti renginiai Tauragėje, gegužės 23-iąją vykę nuo popietės iki pat vėlaus vakaro ne vieno tauragiškio su šypsena pavadinti „Kazickų diena“. Kazickų šeimos fondas Tauragės gyventojams dovanojo Nomedos Marčėnaitės vedamas „puodeliavimo“ dirbtuves, Pasvalio kultūros centro Jaunimo teatro „Drama“ ir Pasvalio P. Vileišio gimnazijos teatro spektaklį „Nesibaigiantis kelias“ bei dr. Juozo P. Kazicko gyvenimui atminti skirtą parodą ir Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“.