2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Gitanas Nausėda: noriu akcentuoti regionų problemas

  • Įkelta: 2017-11-09
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Lapkričio 10-ąją Tauragėje organizuojamas Regionų lyderystės forumas  po vienu stogu sukvies šalies įvairių sričių lyderius. Visą dieną gyvoje debatų ir diskusijų erdvėje įžvalgomis dalinsis visiems puikiai pažįstami veidai – ekonomistai Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros  vadovas Kęstutis Šetkus, inovatorius, verslininkas Vladas Lašas ir kiti žinomi lyderiai.

Kaip skelbia organizatoriai, tai beprecedentis renginys, atviras visuomenei, kuriame idėjų pasisemti ir diskutuoti kviečiami tauragiškiai, neabejingi regiono dabarčiai ir norintys prisiimti atsakomybę už savo ateitį. Gausus būrys – per 20 pranešėjų, savo srities profesionalų, sieks įkvėpti ir skatinti regionų gyventojus imtis iniciatyvos, diegti inovacijas ir keisti požiūrį į regionus.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas informavo, jog  forumas Tauragėje organizuojamas siekiant dalintis idėjomis, profesionalų patirtimi ir žiniomis formuojant regioninę politiką.„Šiandien Lietuvos regioninė politika labai aktuali tema kalbant apie Lietuvos ateitį, todėl labai svarbu, kad regionai patys išsakytų savo nuomonę svarbiausiais klausimais ir patys nuspręstų, kuria linkme turi būti formuojama regioninė politika. Dar daugiau, Lietuvoje žinomi lyderiai sieks įkvėpti ir skatinti gyventojus imtis iniciatyvos“, – teigė D. Kaminskas. 

„Intensyvėjančios konferencijos daugelyje Lietuvos vietovių regionų politikos tematika rodo šios problemos aktualumą. Šią svarbą pabrėžia ir vadinamosios Baltosios knygos projekto parengimas, kuris nulems regionų plėtros strategiją per artimiausius kelerius metus. Savo pranešime noriu akcentuoti  opiausias dabartines regionų problemas ir veiklos koordinavimo tarp atskirų savivaldybių trūkumą. Ypač svarbu didinti teritorinį darbo jėgos mobilumą, kuris leistų geriau suderinti darbo jėgos pasiūlą ir paklausą konkrečiose savivaldybėse. Regionų atotrūkio mažinimas yra vienas iš pagrindinių skurdo mažinimo kelių, kadangi daugeliu atveju socialinė atskirtis yra regioninės atskirties pasekmė. Regionų judėjimą į priekį paspartintų konkurencijos tarp savivaldybių stiprinimas pagal aiškią kiekybiškai išmatuojamų ekonominių-socialinių rodiklių sistemą.“ – „Tauragės žinioms“ teigė SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda, skaitysiantis pranešimą artėjančiame forume.  

Forumo metu taip pat bus duotas startas bendram Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Tauragės rajono savivaldybės projektui – „Globalūs regionai – globali Tauragė“. Projektą pristatys LSA direktorė Roma Žakaitienė.

 

Mokyklines uniformas Tauragės švietimo įstaigoms siuvusi UAB „Dangija“ paskelbė apie visų 28 darbuotojų atleidimą ir įmonės likvidaciją. Bendrovės direktorius Adas Gavėnia neslėpė, jog tokį sprendimą įmonės akcininkai priėmė todėl, kad siuvykla nebesusidoroja su rinkos iššūkiais – didėjančia minimalia alga bei darbuotojų trūkumu. 

Tauragė toliau išlieka geriausia apskrityje besitvarkančia savivaldybe. Laisvosios rinkos institutui paskelbus 2016-ųjų indeksavimo rezultatus paaiškėjo, kad 12–13 vietas Lietuvoje užimanti Tauragės savivaldybė pavyzdingai tvarkosi finansų, mokyklų infrastruktūros gerinimo srityse. 

Tauragės rajono savivaldybės Tarybos posėdyje nustatyti fiksuotų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimą. Nors kainos, lyginant su praėjusiais metais, nepasikeitė, Tarybos narys Silverijus Statkus išreiškė rūpestį, kad per mažai apmokestinti gyvūnus kerpantys asmenys.

Tauragės rajone yra 239 įmonės, kuriose atlyginimai nesiekia minimumo. Vos dviejų ar trijų šimtų eurų atlyginimą moka žinomi autoservisai, maitinimo įstaigos, parduotuvės ir net medžio apdirbimo įmonės. Šiuos viešus duomenis skelbia „Sodra“, siekdama mažinti vieną iš šešėlinės ekonomikos reiškinių – dalies darbo užmokesčio mokėjimą „vokeliuose“. 

Netrukus duris atversiančioje naujoje „Maximoje“ Tauragėje ketina įsikurti kavinė „Caifcafe“, lankytojams  žadanti pasiūlyti didelį šaltų, karštų kavų, gėrimų, desertų ir užkandžių asortimentą. Šiuo metu kavinė renka darbuotojų komandą.