2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Pavežėjai nuo šiol ir Tauragėje

  • Įkelta: 2018-02-02
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Nuo praėjusios savaitės Tauragės gatvėse galite išvysti du specialiais „Etransport“ lipdukais  apklijuotus automobilius – tai kol kas nauja pavežėjų paslauga mūsų mieste.   

Į Tauragę su nauja pavežėjo paslauga atkeliavusi  „Etransport“ – viena stambiausių sostinės taksi ir pavežėjų paslaugų bendrovių, kuri plečiasi visoje šalyje, o praėjusią savaitę startavo mūsų mieste. „Etransport“ direktorius Virginijus Kukalis pasakojo, kad didžiuosiuose miestuose jų paslaugas klientai  mėgsta dėl žemos kainos  (kilometro kaina – vos 49 euro centai), o vairuotojai – dėl galimybės papildomai užsidirbti. Viskas, ko reikia norint tapti pavežėju – tai nuosavas automobilis, vairuotojo pažymėjimas ir, žinoma, išmanusis telefonas. Mat klientai pavežėjus gali išsikviesti naudodamiesi mobiliąja programėle telefone.

– Yra pavežėjų, kuriems tai tampa pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu, kitiems tai – būdas prisidurti prie algos ar netgi laisvalaikio praleidimo būdas, – sakė V. Kukalis ir suskubo pridurti, kad norint tapti pavežėju, būtinas ir individualios veiklos pažymėjimas.

Pavežėjų Tauragėje gretas tikimasi papildyti dar bent keliais naujais nariais.

V. Kukalis pasakojo, kad atsisiuntus mobilią programėlę ir pasirinkus kelionės maršrutą, duomenys akimirksniu perduodami arčiausiai esančiam vairuotojui. Klientas skubiai gaus atsakymą su informacija, koks automobilis ir koks pavežėjas pas jį atvažiuos. Jeigu neturite išmaniojo telefono, ne bėda – pavežėją galima išsikviesti internetu ar telefonu.    

Taksi altarnatyvos darbu Tauragėje susidomėję pavėžėjai – 21 metų Paulius ir 43 metų Romas dar negali pasigirti klientų gausa, tačiau tikisi, kad greitu laiku paslauga „prigis“ Tauragėje ir bus mėgstama.

– Taip nutiko, kad paskutiniu metu buvau bedarbis. Nors yra tekę ir degalinės operatoriumi dirbti, ir emigranto duonos krimsti. Tačiau, žinote, smagiau savam krašte, tarp savų.  Pamačiau darbo skelbimą ir nusprendžiau pamėginti. Tiesa, kol kas klientų  nedaug – per savaitę tik trys. Jie pasakojo, kad pavėžėjo paslaugomis naudodavosi sostinėje, todėl sužinoję, kad pavežėjų yra ir Tauragėje, nusprendė išmėginti. Tikiuosi, kad įsivažiuosime. Žmonės sužinos apie mus ir naudosis pavežėjų paslaugomis, – viltimis apie startą darbe pasidalijo Romas.

Už kito automobilio, pažymėto specialiais lipdukais, vairo sėdo 21 metų Paulius. Vaikinas atviras:

– Turiu klausos negalią, todėl ne kiekvienas darbas mano jėgoms. Tačiau su šiuo, manau, susidorosiu. Mat informacija apie planuojamą kliento maršrutą gaunama mobiliosios programėlės pagalba,  – teigė Paulius.

Pavežėjų pasiteiravus, kaip į atsiradusius naujus konkurentus reaguoja taksi vairuotojai, sužinojome, kad kol kas neigiamų reakcijų nesulaukta.

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.

„Dunokų“ turgelį, esantį prie Muzikos mokyklos, modernizuoti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė teigia, kad laukti liko nebe daug. Šiuo metu rengiamos anketos pirkėjams, pardavėjams, miesto gyventojams. Remiantis galimybių studijos rezultatais, bus formuojama prekyvietės ateities vizija. 

Šalyje augant emigracijai, vis labiau trūksta kvalifikuotų ir motyvuotų darbuotojų. Dėl to Lietuvos įmonės darbuotojų ieško Rytų rinkose. Trūkstamų specialistų: inžinierių, tolimųjų reisų vairuotojų, statybininkų gausu ekonominę krizę išgyvenančioje Ukrainoje. Su darbuotojais iš šių šalių paprasta bendrauti dėl kalbos ir gerai pažįstamo kultūrinio mentaliteto. Dalis jų jau sėkmingai darbuojasi Lietuvoje, ne išimtis ir Tauragė. Kaip teigia darbdaviai, pas mus galiojanti užsieniečių įdarbinimo tvarka nėra labai patogi nei darbdaviui, nei darbuotojui. Nors trukdo biurokratija, Tauragėje dirbančių ukrainiečių yra. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Vienas seniausių Tauragėje „Ginara autoservisas“ persikėlė į naujas patalpas Pramonės gatvėje. 70 arų sklype išdygo modernus angaras, kuriame vienu metu gali būti remontuojami 5 sunkvežimiai, traktoriai ar lengvieji automobiliai. Į servisą 800 tūkst. Eur investavęs verslininkas Remigijus Mickus teigė, jog senosiomis darbo sąlygomis veikti nebegalėjo bei pakvietė „Tauragės žinias“ pasidairyti po 1000 kv. m ploto patalpas.