Bjaurusis ančiukas virsta gulbe
Įkelta:
2019-04-09
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Klaipėdiečių statybų bendrovė „Minestas“ skelbia, jog jau šią vasarą užbaigs J. Tumo Vaižganto gatvės daugiabučio statybas. Projekte numatyta 60 įvairių dydžių butų, 3 atskiros laiptinės, automobilių stovėjimo aikštelė, apželdinta aplinka ir erdvė vaikams. Redakcijai susisiekus su įmonės direktoriumi Andriumi Eidukevičiumi, šis patikino, kad daugiabutis ne tik baigiamas įrengti, bet ketvirtadalis butų jau parduota. Verslininkas sako, jog šalia miško kylantis pastatas vilioja jaunas šeimas, kurios nori gyventi geresnėmis sąlygomis. Įdomu tai, kad tauragiškiai labiau domisi didesniais butais negu, pavyzdžiui, Klaipėdos gyventojai.

Antras projektas

UAB „Minestas“ drąsiai galima vadinti pastatytų naujų būstų lydere Tauragėje per nepriklausomybės istoriją. 2008 metais ta pati Klaipėdos bendrovė naujam gyvenimui prikėlė J. Tumo-Vaižganto gatvėje esantį, 129 B numeriu pažymėtą 60 butų pastatą. Tuomet, investavusi 1 mln. eurų, UAB „Minestas“ tauragiškiams pastatė ir pridavė eksploatuoti daugiabutį, kuris tuo metu gyventojus stebino energetiniu taupumu.

J. Tumo-Vaižganto 129 A daugiabutis bus antrasis tos pačios įmonės įrengtas namas mūsų mieste. „Minesto“ vadovo A. Eidukevičiaus teigimu, tai projektas, kurio bendrovė ėmėsi seniau, tačiau dėl atėjusios 2008 m. krizės jis buvo sustabdytas.

– Dabar žmonės gyvena geriau. Susidėliojome finansus ir pradėjome darbus, – teigė pašnekovas.

5 aukštų pastate įrengiami keli maži 32 kv. m, dauguma didesnių – 57–65 kv. m, dideli 82 kv. m ir dar didesnės kvadratūros butai. Daugiabutį apžiūrėti pakvietęs įmonės direktorius sako, jog jau parduota ketvirtadalis, taip pat yra išskirtinių užsakymų – net 100 kv. m ploto būstų.  

– Sujungėme du butus, paliekame erdvę, kurią savininkai susiprojektuos pagal pageidavimą. Pastebime, kad tauragiškiai labiausiai domisi erdvesniais butais. Pavyzdžiui, Klaipėdoje ieško mažesnių. Galbūt tai lemia žemesnė kaina Tauragėje, o gal nedidelės centralizuotos šilumos sąskaitos, – svarstė A. Eidukevičius.

Naujos sienos

„Vaiduokliu“ vadintas raudonų plytų pastatas prie Oko miško jau baigiamas apšiltinti mineraline vata ir greit bus padengtas juodos ir šviesiai gelsvos spalvos fasado akmens masės plytelėms. Statytojas fasado apdailai pasirinko brangesnes apdailos medžiagas, kurios yra žymiai ilgaamžiškesnės nei tradiciniai ekonomiški tinkuojami fasadai, be to, laikui bėgant nekinta estetinė išvaizda. Prieš pradedant darbus buvo atlikta pastato konstrukcijų ekspertizė, permūrijamos sienos, uždengtas naujas stogas.

– Didžiąją dalį sienų permūrijome iš naujo, sumontavome naują vamzdyną, išvedžiojome elektrą, ventiliaciją. Iš to buvusio „vaiduoklio“ nieko nebeliko, tik pamatai ir išorinės sienos. Pastatas, kaip mes sakome, „apsiūtas“ ir atitinka B klasės energetinio efektyvumo reikalavimus, – teigė A. Eidukevičius.

Žurnalistę pažiūrėti daugiabučio pakvietęs vadovas pasiūlė pačiai įvertinti, ar tai, ką sako yra tiesa. Kol kas tik vienoje iš trijų laiptinių baigiami butų įrengimo darbai. Laiptinės patalpose atėjusiuosius pasitinka jaukios spalvos, jau sumontuotos šarvuotos ir dūmams atsparios durys bei visos galimybės projektuoti būstą taip, kaip geidžia širdis. Daugiabutyje dar tvyro dulkių kvapas – apdailos darbai beveik visuose aukštuose virte verda.

Nuotrauka

– Privalumų daug. Šio namo gyventojams nereiks sukti galvos dėl renovacijos, turės šiuolaikiškai įrengtą butą, taip pat daugeliui svarbu kaimynystė. Pastebėjome, jog „Vaižganto namai“ labiausiai domina jaunas šeimas, kurios nebenori gyventi senos statybos bute. Kalbant paprastai, perka tie, kurie nori pagerinti savo gyvenimo sąlygas. Prie namo – tyla ir grynas oras vaikams, čia pat Oko miškas, kur galima pasivaikščioti su šunimi, – daugiabučio privalumus vardino UAB „Minestas“ vadovas.

Šiuo metu sklypo teritorijoje įtemptai dirba statybininkai. Baigiami fasado apdailos darbai, klojamos trinkelės. Pastatas naujakuriams bus parengtas iki liepos mėnesio. Įmonė į šį projektą investuos 1,5 mln. eurų.

Kiek kainuoja?

A. Eidukevičiaus nuomone, šiuo metu turbūt labiau verta būstą pirkti nei jį nuomotis. Esą nuoma gali siekti apie 200 eurų, o tai yra daugiau nei mėnesinis įnašas bankui. „Minesto“ direktoriaus teigimu, buto šiame name kaina prasidės nuo 25 tūkst. eurų.

Pigiausi, penktame aukšte esantys būstai su daline apdaila kainuos nuo 530 eurų už kvadratinį metrą. Vidutinio dydžio butų kaina sieks 600 eurų / kv. m ir daugiau.

Nuotrauka

– Pageidaujantys buto su apdaila, turėtų dar pridėti apie 200 eurų nuo jau minėtos sumos. Tokių užsakymų taip pat turime, – tvirtino A. Eidukevičius.

Įsigiję būstą taip pat turės vietą sutvarkytoje automobilių stovėjimo aikštelėje, priskirtas, tačiau neįrengtas rūsio patalpas.

Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.
Nuotrauka
mokomoji
Įkelta:
2020-12-29
Vyriausybė, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 situaciją Lietuvoje, prieš šventes priėmė sprendimą laikinai uždrausti transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.
Nuotrauka
revolut
Įkelta:
2020-12-21
Iki šių metų pabaigos „Revolut“ į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), prižiūrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, sako, kad kartu su dideliu kiekiu sąskaitų išaugs ir galimų rizikų grėsmė, tačiau pripažįsta, kad tokį scenarijų prognozavo iš anksčiau ir ėmė tam ruoštis.
Nuotrauka
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Įkelta:
2020-12-18
Tauragės rajone dar 2016 m. pradėto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kuriuo siekiama išplėtoti komunalinių atliekų surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, didžioji dalis darbų jau baigti. Tauragėje įrengtos naujos požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA) įrengtas pastatas, skirtas pakartotinai naudoti tinkamiems daiktams laikinai saugoti, individualių namų valdoms išdalinti žaliųjų atliekų konteineriai bei kompostavimo dėžės.
Nuotrauka
kirpeja
Įkelta:
2020-12-17
Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti pokyčiai nuo sausio laukia savarankiškai dirbančiųjų?
Nuotrauka
koliazas
Įkelta:
2020-12-14
Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be kvapų. Šiandien kvepalai, kvapiosios žvakės, kvapai namams ar automobiliui yra tapę neatsiejama kasdienybės dalimi. Tauragiškis Alius Verumbickas kuria kvepiančias žvakes, tačiau jos visai kitokios nei tos, kurias siūlo masinė prekyba: jos pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai. 
Nuotrauka
rakto skylute
Įkelta:
2020-12-13
Vis dažniau galvodami apie savo sveikatą, žmonės ima ne tik ieškoti fizinės, sveikatą gerinančios veiklos, bet ir pagalvoja apie sveikesnės mitybos galimybes. O rasti sveikesnius produktus lengviau, kai jie pažymėti specialiu ženklu. Ženklas „Rakto skylutė“ ant produkto rodo, kad jis atitinka visus sveikatai palankesnių produktų vertinimo kriterijus. Toks ženklas įteiktas UAB „Savorija“ gaminančiai prieskonius.   
Nuotrauka
beta
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2020-12-04
Daugelis Lietuvos gyventojų norėtų atsinaujinti savo daugiabutį ir mano, kad modernizacija prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-13

Posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi, pasitvirtina ne visada – tai puikiai įrodo į gimtinę grįžtantys ir čia savo vietą randantys kraštiečiai. Viena jų – Neta Norkutė, po tarptautinio verslo studijų ir ilgų metų sostinėje grįžusi į gimtąją Tauragę ir čia įkūrusi savo verslą – įmonę „Savorija“, gaminančią prieskonius ir žolelių mišinius, atspindinčius viso pasaulio skonių įvairovę. Gimęs iš pomėgio gaminti maistą, augintas jaunatviškos drąsos, verslas po truputį skinasi kelią. Ir nors koją kišti jam bando jau antras karantinas, jauna moteris rankų nenuleidžia ir tvirtai tiki šviesia savo įmonės ateitimi.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-10

Ką tik minėjome Visų šventųjų dieną, lankėme artimųjų kapus. Turbūt ne vienas ta proga prisiminėme ir savo mylimus, tikrais šeimos nariais tapusius augintinius, kurių jau nebeturime šalia. Kaip atsisveikinome su jais? Vis labiau populiarėja mirusiųjų kremavimas. Kremuoti, pasirodo, galima ne tik žmones, bet ir augintinius. Vienintelė tuo užsiimanti įmonė, jau pustrečių metų veikianti Tauragės rajono Zoliškių kaime, siekia formuoti humaniškesnes atsisveikinimo su augintiniais tradicijas.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

Ar, žinojote, kad taksi programėle „Bolt“ galima išsikviesti ir Tauragėje? O gal jau ir naudojotės? Tada gali būti, kad jus į reikiamą vietą savo „Peugeot“ automobiliuku nuvežė Kristina Liolaitė. Jai šis darbas – dar vienas sau mestas iššūkis, nors toli gražu ne pirmas. Mat moteris jau 30 metų prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-27

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Kaukės bus pradėtos dalinti nuo trečiadienio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-26

Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“.  Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.