2020 Lapkričio 27 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kaip šalia naujai statomo namo parengti idealią lauko erdvę?

  • Įkelta: 2020-11-20

Kai žmonės renkasi statyti namus, jie dažniausiai visą dėmesį sutelkia į pačio namo išvaizdą ir dizainą. Po statybų visą energiją sugeria interjero dekoravimas, o štai lauko ir landšafto sprendimams dažnai nelieka nei laiko, nei jėgų, nei biudžeto. Tai nėra gerai, nes nuosavo namo savininkų pasaulyje lauko erdvė ko gero bus tiek pat svarbi, kiek pats namo vidus. Juk į priemiestį ar užmiestį keliamasi dėl to, kad būtų daug erdvės ir vietos, todėl jai reikia skirti pakankamai dėmesio. Šis straipsnis yra skirtas tiems žmonėms, kurie tik ruošiasi statyti namą arba tai daryti pradėjo visai neseniai ir nori, kad lauko erdvė niekuo nenusileistų namo vidui ar tam, kaip jis atrodo. Štai praktiški patarimai, kaip šalia naujai statomo namo įrengti idealią lauko erdvę.

Pasidarykite planą ir suskirstykite erdvę į zonas

Kaip ir statant namą, kaip ir renkantis kambarių išdėstymą, taip ir lauko erdvė reikalauja šiokio tokio planavimo. Mes rekomenduojame skirstyti lauko erdvę į zonas. Lauke turėtų būti:

  • Estetinė zona – visa, kas skirta dėl grožio, dekoracijų. Į šią zoną patenka gėlynai, sodeliai, fontanai, kitos kiemo dekoracijos.
  • Rekreacinė zona – šioje zonoje (arba keliose mažose zonose) bus poilsio vietos, tokios kaip pavėsinės, aktyvaus laisvalaikio vietos, pavyzdžiui krepšinio aikštelė. Į rekreacinę zoną patenka pirtis, baseinas, pavėsinės ir kiti, susiję dalykai.
  • Praktinė ir buitinė zona – čia prisiglaus pašiūrės, garažai, sandėliukai ir kitos svarbios patalpos arba mazgai, kurie yra būtini teritorijos priežiūrai. Geriausia, kad šios zonos būtų ne pačiame centre.
  • Nepriskirta zona – tai bus paprasčiausia pieva ar takeliai be jokios aiškios paskirties.

Priklausomai nuo to, ko norite iš savo kiemo, priskirkite ir dominuojančią zoną. Jeigu norite, kad kieme būtų daug daug pramogų – didžiausią dalį skirkite rekreacinei zonai. Tačiau turėkite omenyje, kad reikės nemažų išlaidų įrengimui. Didelė estetinė zona pavers lauką meno kūriniu po atviru dangumi, tačiau pareikalaus daug laiko nuolatinei priežiūrai. Per daug nepriskirtos zonos ir kiemas gali atrodyti kiek nykokai.

Nepamirškite, kad viską nuo sėklų gėlėms, krepšinio stovų ar dekoratyvinių nykštukų iki didžiulių sodo pavėsinių galima įsigyti internetu. Netikite? Spauskite ant šios nuorodos https://www.varle.lt/lauko-pavesines/ ir patys pamatysite kiek daug įvairių pavėsinių yra Varle.lt internetinės parduotuvės prekių kataloge.

Apželdinimas bei vejos ir ten augančių augalų priežiūra

Gražiam kiemui būtina daili ir prižiūrėta veja. Kažkodėl yra taip, kad žaluma ir lygiai nupjauta veja gali net patį nuobodžiausią lauko plotą paversti gražiu. Dėl šios priežasties tikrai verta investuoti į profesionalų teritorijos apželdinimą bei automatinę laistymo sistemą.

Su pastaruoju sprendimu apsisaugosite nuo dažno galvos skausmo ir pigiau bei efektyviau prižiūrėsite, o tuo pačiu ir išlaikysite gražią lauko teritoriją.

Nupjaukite šakas, kurios kelia riziką ir medžius, kurie neatitinka plano

Nors kai kur medelynai ir gali būti gražūs, kieme vis tiek norisi atviros ir laisvos erdvės. Neretai namas pradedamas statyti sklype, kur turime senus arba labai plačiai išsikerojusius medžius. Iš vienos pusės toks medis prideda namo kiemui šiokio tokio jaukumo ir žemiškumo, tačiau gausybė prikritusių lapų, rizika dėl lūžtančių šakų ar pats seno, nebegyvo medžio buvimas gali ir visiškai nebežavėti. Tokiu atveju nebūtina kažko samdyti. Galima paprasčiausiai užsukti į jau minėtą Varle internetinę parduotuvę ir įsigyti galingą benzininį pjūklą, kuris padės nupjauti pavojingas šakas ar svarbioje vietoje išaugusį medį.

Suderinkite apšvietimą

Didelė gražaus kiemo dalis – tinkamas apšvietimas. Čia nepakaks tik pasižiūrėti ir iš akies nustatyti, kur vertėtų pasistatyti šviestuvus. Renkantis apšvietimą verta pasitarti su eksterjero dizaino specialistais bei galbūt gauti vieną-kitą 3D apšvietimo modelį iš specialistų, kurie parodys, kaip kiemas bus apšviestas vienu ar kitu atveju. Visada norisi, kad tamsiu paros metu matytųsi praėjimai, o taip pat, kad būtų apšviesti patys gražiausi lauko elementai – augalai, vanduo, dekoracijos.

Takeliai, praėjimai

Jeigu kieme norite gražios darnos tarp augalų ir pačio namo, turite nusitiesti takelius praėjimui. Nors tam tikrose vietose vis tiek neišvengsime ištryptos žolės, daug geriau, kada ištrypta tik tam tikra zona, o ne visas žalias plotas. Mes rekomenduojame takelius grįsti akmenimis, plytelėmis arba į pagalbą pasitelkti žvyro sluoksnį. Sudarykite optimalius maršrutus pagal kiemo schemą ir turėtumėte gerokai pakelti bendrą estetinį lygį.

Dekoracijos

Kalbant apie dekoracijas, jų kieme turėtų būti ne per daug. Geriausia, kad kiekvienoje estetinėje zonoje būtų po vieną ar dvi dekoracijas, bet ne per daug. Galų gale, kiekviena dekoracija turėtų turėti prasmę ir svarbą jūsų kiemui, todėl nepersistenkite ir kas 10 metrų nestatykite fontanų ar nesodinkite gėlynų.

Erdvės ir lokacijos panaudojimas jūsų naudai

Galiausiai – visada panaudokite tai, ką jau turite. Jeigu sklypas yra prie vandens, nutieskite takelį iki jo ir jį apšvieskite. Jeigu sklype ir kalva, ant jos galite pastatyti suoliuką arba gėlyną. Jūs visada turite daugiau dalykų, kuriuos galite panaudoti savo naudai nei kliūčių, kurios trukdo siekti norimo rezultato. Svarbu tik tai pastebėti ir vadovaudamiesi kitų praktika ir savo intuicija sukursite patį gražiausią eksterjerą.

Užs. Nr. 63

Statistika rodo, kad didžioji dalis vyresnių nei nei 35 – erių amžiaus žmonių yra netekę bent vieno danties. Nesunku nuspėti, ką renkasi danties netekusieji – dantų implantacija šiandien tampa bene pačiu geriausiu sprendimu. Dantis šios procedūros metu yra atkuriamas labai greitai (dažniausia procedūra trunka nuo pusvalandžio iki valandos); atkurtas dantis atrodo ypač natūraliai, o tinkamai prižiūrimas – netgi tarnauja visą likusį gyvenimą. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad yra užtikrinamas itin estetiškas vaizdas. Tačiau ypač svarbu akcentuoti, kad dauguma žmonių ir mano, jog danties implantacija yra reikalinga tam, kad būtų užtikrintas patrauklus vaizdas. Tačiau iš tiesų dėmesį norisi atkreipti į tai, kad dantų implantacijos procedūros reikšmė yra gerokai svarbesnė nei vien tik galimybė turėtų patrauklią šypseną. Tad pats metas įvardinti ir kitas priežasties, kodėl ši procedūra turėtų būti pasirenkama kiekvieno žmogaus, netekusio nors vieno danties.

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.

Šiuolaikinis pasaulis pažengė taip toli į priekį, kad praeityje kamavusios sveikatos problemos dažnai nebeatrodo tokios baisios ir varginančios. Lietuvoje apie 30% vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių neturi savų dantų. Priežasčių daugybė: netinkama burnos priežiūra, odontologų baimė ir jos skatinami reti apsilankymai odontologo kabinete, per dažnas saldumynų vartojimas ir t.t. Tačiau tai ne tik senjorų sveikatos problema – skaičiai rodo, kad daugiau nei 20% vyresnių nei 45 metų amžiaus Lietuvos gyventojų susiduria su ta pačia problema – dėl sveikatos problemų dantų netekti gali net vaikai.

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai.

Posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi, pasitvirtina ne visada – tai puikiai įrodo į gimtinę grįžtantys ir čia savo vietą randantys kraštiečiai. Viena jų – Neta Norkutė, po tarptautinio verslo studijų ir ilgų metų sostinėje grįžusi į gimtąją Tauragę ir čia įkūrusi savo verslą – įmonę „Savorija“, gaminančią prieskonius ir žolelių mišinius, atspindinčius viso pasaulio skonių įvairovę. Gimęs iš pomėgio gaminti maistą, augintas jaunatviškos drąsos, verslas po truputį skinasi kelią. Ir nors koją kišti jam bando jau antras karantinas, jauna moteris rankų nenuleidžia ir tvirtai tiki šviesia savo įmonės ateitimi.

 

Ką tik minėjome Visų šventųjų dieną, lankėme artimųjų kapus. Turbūt ne vienas ta proga prisiminėme ir savo mylimus, tikrais šeimos nariais tapusius augintinius, kurių jau nebeturime šalia. Kaip atsisveikinome su jais? Vis labiau populiarėja mirusiųjų kremavimas. Kremuoti, pasirodo, galima ne tik žmones, bet ir augintinius. Vienintelė tuo užsiimanti įmonė, jau pustrečių metų veikianti Tauragės rajono Zoliškių kaime, siekia formuoti humaniškesnes atsisveikinimo su augintiniais tradicijas.

Ar, žinojote, kad taksi programėle „Bolt“ galima išsikviesti ir Tauragėje? O gal jau ir naudojotės? Tada gali būti, kad jus į reikiamą vietą savo „Peugeot“ automobiliuku nuvežė Kristina Liolaitė. Jai šis darbas – dar vienas sau mestas iššūkis, nors toli gražu ne pirmas. Mat moteris jau 30 metų prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio.

Šių dienų odontologija siūlo daug įvairių sprendimų ir vienas populiariausių yra dantų implantacija. Ji kasmet atliekama tūkstančiams žmonių. Na, o pastarieji džiaugiasi, kad po šios procedūros gyvenimas smarkiai pasikeičia. Kviečiame sužinoti, kaip.

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Kaukės bus pradėtos dalinti nuo trečiadienio.

Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“.  Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.

Nuo šiandien pačiame Tauragės centre, tose pačiose patalpose, kuriose anksčiau veikė „Molupio“ parduotuvė, išgerti kavos, paskanauti saldumynų, ir ne tik jų, kviečia kepyklėlė „Prezo“. Lietuvoje tokia kepyklėlė – 45-oji.

Ilgėjantys vakarai ir vėstantis oras pramogas ir poilsį perkelia į namus. Pasitelkę tinkamus išmaniuosius įrenginius ir sprendimus ne tik paįvairinsite šias veiklas, bet ir sutaupysite. „Tele2“ pasirūpino naujais pasiūlymais, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Jūsų organizmo tikrasis vitamino D poreikis nebūtinai susijęs su tuo, kiek šios maistinės medžiagos yra jūsų kraujyje. Jūsų genai gali atskleisti visiškai kitokią situaciją. Skaitykite toliau ir sužinokite apie suomių atliktą tyrimą, kurio rezultatai naujausią informaciją apie šį vieną svarbiausių vitaminų pateikia visai kitoje šviesoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad viešo aukciono metu bus parduodamos Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės – UAB „Dunokai“ akcijos (56, 14 proc.).  Akcijų paketo pradinė pardavimo kaina – 612 750 Eur.

Nuo spalio 5 d. smulkiesiems ūkio subjektams visą mėnesį bus galima teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“. Šia priemone ne kartą pasinaudojusi verslininkė Inga Kilčiauskienė teigė, jog be paramos jos ir vyro Audriaus verslai tikrai būtų ne tokie, kokie yra šiandien.

Rengiama nauja valstybinė strategija, kurioje numatyta Lietuvos daugiabučių pastatų energinį efektyvumą vidutiniškai padidinti daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijas sumažinti daugiau nei 80 proc. Kad būtų pasiekti tokie rodikliai, senų daugiabučių renovacijos tempai Lietuvoje palaipsniui turėtų išaugti trigubai, o iš viso iki 2050 m. keliamas tikslas atnaujinti apie 30 tūkst. tokių gyvenamųjų namų.

Liaudies išmintis sako, kad duonai skonį suteikia žmogaus rankų šiluma. Jau 35-erius gyvavimo metus skaičiuojančios Vytauto Juškio kepyklos „Skruzdėlė“ kepamą duoną, pyragus, sausainius seniai pamėgo ne tik tauragiškiai – nuolatiniai pirkėjai jos laukia daugelyje šalies miestų. O kad čia kepama duona išties natūrali ir autentiška, patvirtina neseniai jai suteiktas kulinarinio paveldo produkto sertifikatas.  

Celiulitas, celiulitas ir dar kartą celiulitas. Nors vasara ir praėjo, daugeliui moterų ši problema niekur nedingo. Rudens-žiemos sezonu galime pasidžiaugti ilgomis kelnėmis, šiltais rūbais, kurie problemines zonas ne tik paslepia, bet ir leidžia jas pamiršti. Tačiau būtų naivu tikėtis, kad neieškant sprendimų šis trūkumas pats savaime ir išnyks, tad jau pavasarį nemažai moterų bei merginų suskubs ieškoti pagalbos sporto salėse, kosmetologijos kabinetuose ar estetikos bei plastinės chirurgijos klinikose. Tačiau galbūt yra būdas, kaip bikini sezonui išlikti pasiruošus visus metus?

Klientų patogumui „Tele2“ kviečia išbandyti savitarnos svetainę, kurioje lengvai ir greitai galėsite pasitikrinti savo duomenis ir sąskaitas, patogiai keisti mokėjimo planus bei pasirinkti kitas norimas paslaugas. Savitarną privatiems ir verslo klientams rasite http://mano.tele2.lt.

Svarstant, kokiais drabužiais atnaujinti savo garderobą šį rudenį, vargu, ar apdairu vaikytis karščiausių mados tendencijų. Šiemet šaltasis žiemos sezonas žada būti permainingas ir nenuspėjamas, todėl parduotuvių lentynose verčiau paieškoti mados diktatui nepavaldžių stiliaus perliukų. Dabar itin palankus laikas sutelkti dėmesį į savo poreikius bei lūkesčius drabužiui, iš naujo įvertinti komfortą bei išsigryninti stilių. Taigi kokius drabužius veikliai moteriai verta įsigyti šį rudenį?

Bulviakasis jau įpusėjo, po stogu jau keliauja ir morkų, burokėlių, kopūstų derlius. Vis dėlto daržovių augintojai džiaugsmu netrykšta: nors derlius neblogas, realizuoti produkciją vis sunkiau, o ir kainas didieji prekybininkai numuša. Be to, keičiasi ir pirkėjų įpročiai – jei anksčiau žmonės būdavo įpratę bulvių ir kitų daržovių – kopūstų, morkų, burokėlių pirkti iškart visai žiemai, tai dabar dažnas perka, kaip sakoma, tam kartui – vos kilogramą ar du. O ir paprotys raugti kopūstus, kitas daržoves sparčiai nyksta.

Rugsėjo 26 d. Tauragėje, Pilies aikštėje, vyks rudens gėrybių mugė. Šiemet mugės darbo laikas nuo 10 iki 17 val.

Minimalizmą dievinančios būsimosios nuotakos bus sužavėtos modernaus dizaino minimalistiniu papuošalu. Minimalistiniai sužadėtuvių žiedai tampa nauju pastarųjų keletos metų hitu! Pasak juvelyrų, tai ypač stilingas sprendimas, su kuriuo vyrai niekada neprašaus. Minimalistiniai žiedai savo kukliomis linijomis veda tiesiai į stiliaus viršūnę ir tam pritartų net stiliaus ikonos!

Rugsėjis – pasiruošimo mokslo pradžiai ir naujiems darbams laikas. „Tele2“ pasirūpino patraukliais būtiniausių įrenginių ir interneto planų pasiūlymais. Jais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.