Pirkti pamėgtų šakočių teks eiti kitur
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.
Šakočius kepančios šilutiškių įmonės parduotuvė Respublikos gatvėje atidaryta prieš porą metų. Paklausta, kodėl ji išsikraustė į naujas patalpas, pardavėja Gražina juokauja:
– Mūsų pirkėjai šmaikštauja – sako, aprūpinot šakočiais vieną Tauragės pakraštį, dabar – kitą. O iš tiesų tai natūralu, kad plečiamės. Kaip ir visiems, įsitvirtinti iš pradžių būna sunku, todėl apsiribojom kuklesnėmis patalpomis, atveždavom ir kuklesnį asortimentą. O dabar jau turim nuolatinių pirkėjų ratą, esam žinomi, taigi prireikė erdvesnių patalpų, galime atsivežti daugiau ir įvairesnių prekių. Gražina pasakoja, kad anksčiau tekdavo prekes susikrauti sandėlyje ir vis nešti iš jo, žmonės vis klausdavo, ar dar liko to ar ano. O dabar parduotuvėje daug vietos, visas prekių asortimentas išrikiuotas lentynose, galima laisvai rinktis.
Šakočius kepanti Ligitos Kužmarskienės įmonė Šilutėje gyvauja jau 25-tus metus. Pasak jos, dar neseniai šios įmonės kepamų šakočių pirkti žmonės net į Šilutę važiuodavo. O atidarius parduotuvę Tauragėje sako nuolat sulaukdavusi pirkėjų atsiliepimų, kaip gerai, kad pamėgtų saldumynų bus galima nusipirkti ir Tauragėje. 
Įmonės kepami šakočiai – įvairių rūšių, kiekvienas gali išsirinkti pagal skonį ir piniginę. Pardavėja sako, kad šie šakočiai ypač giriami už minkštumą. Kepami ir su sviestu, ir su margarinu, riebesni ir liesesni, puošniai dekoruoti ir apipilti šokoladu, dideli ir maži. Galima nusipirkti netgi šakočių trupinių – juos pirkėjai, beje, ypač pamėgo, nes jie nebrangūs, kilogramas kainuoja vos pustrečio euro ir puikiausiai tinka „tinginiui“ gaminti, ir prie kavos ar arbatos paskanauti.
Parduotuvės lentynose – ne vien šakočiai. Čia išrikiuota ir daugybė kitokių skanėstų, atvežamų iš įvairiausių šalies kampelių. Gražina sako, kad per daugelį metų pavyko atsirinkti geriausius, išbandytus ir patikimus tiekėjus: antai šimtalapiai atkeliauja iš Alytaus, grybukai – iš Klaipėdos ir Panevėžio, voveraitės – iš Šilalės, skruzdėlynai – iš Pagėgių ir t.t.
Autorės nuotrauka

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Įkelta:
prieš 16 valandų
Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-20

Kai žmonės renkasi statyti namus, jie dažniausiai visą dėmesį sutelkia į pačio namo išvaizdą ir dizainą. Po statybų visą energiją sugeria interjero dekoravimas, o štai lauko ir landšafto sprendimams dažnai nelieka nei laiko, nei jėgų, nei biudžeto. Tai nėra gerai, nes nuosavo namo savininkų pasaulyje lauko erdvė ko gero bus tiek pat svarbi, kiek pats namo vidus. Juk į priemiestį ar užmiestį keliamasi dėl to, kad būtų daug erdvės ir vietos, todėl jai reikia skirti pakankamai dėmesio. Šis straipsnis yra skirtas tiems žmonėms, kurie tik ruošiasi statyti namą arba tai daryti pradėjo visai neseniai ir nori, kad lauko erdvė niekuo nenusileistų namo vidui ar tam, kaip jis atrodo. Štai praktiški patarimai, kaip šalia naujai statomo namo įrengti idealią lauko erdvę.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-19

Statistika rodo, kad didžioji dalis vyresnių nei nei 35 – erių amžiaus žmonių yra netekę bent vieno danties. Nesunku nuspėti, ką renkasi danties netekusieji – dantų implantacija šiandien tampa bene pačiu geriausiu sprendimu. Dantis šios procedūros metu yra atkuriamas labai greitai (dažniausia procedūra trunka nuo pusvalandžio iki valandos); atkurtas dantis atrodo ypač natūraliai, o tinkamai prižiūrimas – netgi tarnauja visą likusį gyvenimą. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad yra užtikrinamas itin estetiškas vaizdas. Tačiau ypač svarbu akcentuoti, kad dauguma žmonių ir mano, jog danties implantacija yra reikalinga tam, kad būtų užtikrintas patrauklus vaizdas. Tačiau iš tiesų dėmesį norisi atkreipti į tai, kad dantų implantacijos procedūros reikšmė yra gerokai svarbesnė nei vien tik galimybė turėtų patrauklią šypseną. Tad pats metas įvardinti ir kitas priežasties, kodėl ši procedūra turėtų būti pasirenkama kiekvieno žmogaus, netekusio nors vieno danties.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Šiuolaikinis pasaulis pažengė taip toli į priekį, kad praeityje kamavusios sveikatos problemos dažnai nebeatrodo tokios baisios ir varginančios. Lietuvoje apie 30% vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių neturi savų dantų. Priežasčių daugybė: netinkama burnos priežiūra, odontologų baimė ir jos skatinami reti apsilankymai odontologo kabinete, per dažnas saldumynų vartojimas ir t.t. Tačiau tai ne tik senjorų sveikatos problema – skaičiai rodo, kad daugiau nei 20% vyresnių nei 45 metų amžiaus Lietuvos gyventojų susiduria su ta pačia problema – dėl sveikatos problemų dantų netekti gali net vaikai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-13

Posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi, pasitvirtina ne visada – tai puikiai įrodo į gimtinę grįžtantys ir čia savo vietą randantys kraštiečiai. Viena jų – Neta Norkutė, po tarptautinio verslo studijų ir ilgų metų sostinėje grįžusi į gimtąją Tauragę ir čia įkūrusi savo verslą – įmonę „Savorija“, gaminančią prieskonius ir žolelių mišinius, atspindinčius viso pasaulio skonių įvairovę. Gimęs iš pomėgio gaminti maistą, augintas jaunatviškos drąsos, verslas po truputį skinasi kelią. Ir nors koją kišti jam bando jau antras karantinas, jauna moteris rankų nenuleidžia ir tvirtai tiki šviesia savo įmonės ateitimi.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-10

Ką tik minėjome Visų šventųjų dieną, lankėme artimųjų kapus. Turbūt ne vienas ta proga prisiminėme ir savo mylimus, tikrais šeimos nariais tapusius augintinius, kurių jau nebeturime šalia. Kaip atsisveikinome su jais? Vis labiau populiarėja mirusiųjų kremavimas. Kremuoti, pasirodo, galima ne tik žmones, bet ir augintinius. Vienintelė tuo užsiimanti įmonė, jau pustrečių metų veikianti Tauragės rajono Zoliškių kaime, siekia formuoti humaniškesnes atsisveikinimo su augintiniais tradicijas.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

Ar, žinojote, kad taksi programėle „Bolt“ galima išsikviesti ir Tauragėje? O gal jau ir naudojotės? Tada gali būti, kad jus į reikiamą vietą savo „Peugeot“ automobiliuku nuvežė Kristina Liolaitė. Jai šis darbas – dar vienas sau mestas iššūkis, nors toli gražu ne pirmas. Mat moteris jau 30 metų prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-27

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Kaukės bus pradėtos dalinti nuo trečiadienio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-26

Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“.  Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-21

Nuo šiandien pačiame Tauragės centre, tose pačiose patalpose, kuriose anksčiau veikė „Molupio“ parduotuvė, išgerti kavos, paskanauti saldumynų, ir ne tik jų, kviečia kepyklėlė „Prezo“. Lietuvoje tokia kepyklėlė – 45-oji.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Jūsų organizmo tikrasis vitamino D poreikis nebūtinai susijęs su tuo, kiek šios maistinės medžiagos yra jūsų kraujyje. Jūsų genai gali atskleisti visiškai kitokią situaciją. Skaitykite toliau ir sužinokite apie suomių atliktą tyrimą, kurio rezultatai naujausią informaciją apie šį vieną svarbiausių vitaminų pateikia visai kitoje šviesoje.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad viešo aukciono metu bus parduodamos Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės – UAB „Dunokai“ akcijos (56, 14 proc.).  Akcijų paketo pradinė pardavimo kaina – 612 750 Eur.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Nuo spalio 5 d. smulkiesiems ūkio subjektams visą mėnesį bus galima teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“. Šia priemone ne kartą pasinaudojusi verslininkė Inga Kilčiauskienė teigė, jog be paramos jos ir vyro Audriaus verslai tikrai būtų ne tokie, kokie yra šiandien.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Rengiama nauja valstybinė strategija, kurioje numatyta Lietuvos daugiabučių pastatų energinį efektyvumą vidutiniškai padidinti daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijas sumažinti daugiau nei 80 proc. Kad būtų pasiekti tokie rodikliai, senų daugiabučių renovacijos tempai Lietuvoje palaipsniui turėtų išaugti trigubai, o iš viso iki 2050 m. keliamas tikslas atnaujinti apie 30 tūkst. tokių gyvenamųjų namų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-07

Liaudies išmintis sako, kad duonai skonį suteikia žmogaus rankų šiluma. Jau 35-erius gyvavimo metus skaičiuojančios Vytauto Juškio kepyklos „Skruzdėlė“ kepamą duoną, pyragus, sausainius seniai pamėgo ne tik tauragiškiai – nuolatiniai pirkėjai jos laukia daugelyje šalies miestų. O kad čia kepama duona išties natūrali ir autentiška, patvirtina neseniai jai suteiktas kulinarinio paveldo produkto sertifikatas.  

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-07

Celiulitas, celiulitas ir dar kartą celiulitas. Nors vasara ir praėjo, daugeliui moterų ši problema niekur nedingo. Rudens-žiemos sezonu galime pasidžiaugti ilgomis kelnėmis, šiltais rūbais, kurie problemines zonas ne tik paslepia, bet ir leidžia jas pamiršti. Tačiau būtų naivu tikėtis, kad neieškant sprendimų šis trūkumas pats savaime ir išnyks, tad jau pavasarį nemažai moterų bei merginų suskubs ieškoti pagalbos sporto salėse, kosmetologijos kabinetuose ar estetikos bei plastinės chirurgijos klinikose. Tačiau galbūt yra būdas, kaip bikini sezonui išlikti pasiruošus visus metus?

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-30

Svarstant, kokiais drabužiais atnaujinti savo garderobą šį rudenį, vargu, ar apdairu vaikytis karščiausių mados tendencijų. Šiemet šaltasis žiemos sezonas žada būti permainingas ir nenuspėjamas, todėl parduotuvių lentynose verčiau paieškoti mados diktatui nepavaldžių stiliaus perliukų. Dabar itin palankus laikas sutelkti dėmesį į savo poreikius bei lūkesčius drabužiui, iš naujo įvertinti komfortą bei išsigryninti stilių. Taigi kokius drabužius veikliai moteriai verta įsigyti šį rudenį?

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-29

Bulviakasis jau įpusėjo, po stogu jau keliauja ir morkų, burokėlių, kopūstų derlius. Vis dėlto daržovių augintojai džiaugsmu netrykšta: nors derlius neblogas, realizuoti produkciją vis sunkiau, o ir kainas didieji prekybininkai numuša. Be to, keičiasi ir pirkėjų įpročiai – jei anksčiau žmonės būdavo įpratę bulvių ir kitų daržovių – kopūstų, morkų, burokėlių pirkti iškart visai žiemai, tai dabar dažnas perka, kaip sakoma, tam kartui – vos kilogramą ar du. O ir paprotys raugti kopūstus, kitas daržoves sparčiai nyksta.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-23

Minimalizmą dievinančios būsimosios nuotakos bus sužavėtos modernaus dizaino minimalistiniu papuošalu. Minimalistiniai sužadėtuvių žiedai tampa nauju pastarųjų keletos metų hitu! Pasak juvelyrų, tai ypač stilingas sprendimas, su kuriuo vyrai niekada neprašaus. Minimalistiniai žiedai savo kukliomis linijomis veda tiesiai į stiliaus viršūnę ir tam pritartų net stiliaus ikonos!