Mokyklos nelaukia įstatymo pataisų – taisykles įsiveda pačios
Įkelta:
2022-05-12
Nuotrauka
telefonai
Aprašymas

Asociatyvi Freepik.com nuotrauka

 

Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kurios mokyklos jau turi įsivedusios savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.

Pataisai nepritarta

J. Džiugelis siūlė įstatymo pakeitimą dėl informacinių ir komunikacinių technologijų įrangos naudojimo mokyklose asmeninėms reikmėms tvarką, kurią turėtų nustatyti mokyklos taryba. Anot jo, dar 63 proc. mokyklų nėra reglamentavusios šio klausimo ir dėl mobiliųjų telefonų naudojimosi arba nesinaudojimo pamokų metu sprendžia mokytojai.

„Mes tiesiog siekiame, kad kiekviena mokykla susitartų su mokinių, mokytojų ir kitų specialistų bendruomenėmis, ar jų mokykloje mobilieji telefonai, išmanieji laikrodžiai ir kitos išmaniosios priemonės yra leidžiamos, ar neleidžiamos,“ – svarstant pataisas Seime teigė J. Džiugelis.  

Kaip teigė Seimo narys, mokytojai turi tikrai didelį krūvį, todėl jie turėtų užsiimti tiesioginiu savo darbu, tai yra mokyti vaikus, dėstyti pamokas, o ne malšinti konfliktus, susijusius su mobiliųjų telefonų naudojimu pamokų metu.

Siūlydamas šią pataisą J. Džiugelis siekia įtraukti jaunimą į demokratinius procesus: „Apskritai viešoji diskusija dėl šio įstatymo projekto sulaukė ypač didelio jaunimo dėmesio. Tai yra ypač gerai, nes jaunimas taip pat turi žinoti, kad jie gali daryti įtaką savo valstybės sprendimams, politiniams sprendimams ir panašiai. Dar kartelį atkreipiu dėmesį – tai nėra imperatyvus draudimas. Tai yra prašymas mokyklų bendruomenėms susitarti.“

Projektui po pateikimo pritarė 33 Seimo narių, prieš balsavo 17, susilaikė 67 parlamentarai. Alternatyvaus balsavimo metu nuspręsta grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti. Tokiam sprendimui pritarė 67, prieš balsavo 59 Seimo nariai.

Telefonų vieta – dėžutėse

„Tauragės žinių“ kalbinti Tauragės rajono mokyklų vadovai teigė, kad tikrai pasitaiko atvejų, kai mokiniai naudojasi mobiliaisiais telefonais pamokų metu, bet dėl to didelės problemos nemato – daugumos mokyklų vidaus taisyklėse įrašyta, kad pamokų metu naudotis mobiliaisiais telefonais ne ugdymosi tikslais negalima. 

– Aišku, kyla tokių problemų, nes vaikai yra vaikai. Per pamokas jie bando naudotis telefonais. Mokytojai kažkaip su jais susitaria, bet nėra taip, kad visada 100 proc. pavyksta. Bandom, pavyzdžiui, rinkti telefonus, dėti juos į dėžutes. Be abejo, turime bendras taisykles, kad pamokų metu telefonais negalima naudotis. Galbūt kitais metais bandysime užtikrinti, kad visuose kabinetuose būtų dėžutės ir mokiniai atėję į pamokas sudėtų savo telefonus į jas, o išeidami juos pasiimtų. Manau, taip galėtume kažkiek juos suvaldyti. Iš tikrųjų tai pritarčiau tokiam įstatymo pakeitimo projektui, – komentavo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys.

Norėtų lygybės

Pasak Tauragės „Aušros“ progimnazijos direktorės Snieguolės Bastakienės, mokykloje didelių problemų dėl telefonų nekyla, bet pasitaiko atvejų, kai mokiniai naudojasi mobiliaisiais pamokų metu be rimtos priežasties. Pamokose telefonai nėra visiškai uždrausti, kadangi kai kurie mokytojai pamokose naudoja mobiliuosius įrenginius ugdymo tikslais, kad mokiniai galėtų prisijungti prie įvairių programėlių.

Progimnazijos vadovė mano, kad geriau būtų nustatyti vienodas taisykles visoms mokykloms, kad nekiltų neaiškumų tiek mokiniams, tiek tėvams:

– Galbūt iš dalies pritarčiau šiam pakeitimui. Dar nelabai gilinausi į tai, bet, manau, būtų kažkiek daugiau aiškumo ir tėveliams, nes kiekviena mokykla turi savo atskiras taisykles. Jei būtų bendros, galėtume mokykloje adaptuotis ir būtų bendri principai, galiojantys visose mokyklose. Dažnai ir tėveliai, ir mokiniai piktinasi, kad vienoje mokykloje vienokios taisyklės, o kitoje – kitokios. Kodėl vienur galima, o kitur ne. Pritarčiau tokiam sprendimui, bendru pagrindu mokykla galėtų prisitaikyti taisykles sau pagal poreikį. Bendras taisykles mokyklos tarybos sprendimu savo mokykloje jau turime.

Nustatytos griežtos taisyklės

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė komentavo, kad mokykloje po nuotolinio mokymosi taisykles visgi reikia pakartoti:

– Mes mokykloje turime savo tvarką. Pagal taisykles mokiniai, atėję į mokyklą, turėtų išsijungti mobilųjį telefoną, įsidėti į kuprinę ir įsijungti tik mokytojui leidus, jeigu jo reikia kokiai nors veiklai. Arba grįždami į namus vaikai įsijungia telefonus, kad praneštų tėvams, jog jau eina namo. Tvarka yra tokia. Iki pandemijos buvo pakankamai tos tvarkos laikomasi, o dabar, po nuotolinio mokymosi, šiek tiek ta tvarka buvo išsiderinusi, bet mes toliau siekiame atstatyti tas taisykles ir laikytis susitarimo. Visko būna – vaikai yra vaikai. Yra kas laikosi taisyklių, yra kas ir nesilaiko, su kuriais reikia pravesti pokalbius arba priminti taisyklę, galiojančią mokykloje. Kai kuriems užtenka vieno karto, su kai kuriais reikia pakartoti keletą kartų, įvairiai. Šiam įstatymo pakeitimui pritarčiau. 

Draudimams nepritaria 

Savo nuomonę apie mobiliųjų telefonų naudojimą mokyklose išsakė ir mokiniai. Keletas kalbintų gimnazistų nepritarė planuojamiems priimti draudimas, kiti teigė, kad dėl telefonų naudojimo rimtų konfliktų nekyla, mokytojai sugeba suvaldyti situaciją.

– Konfliktų mokykloje nelabai kyla. Žinoma, būna ir piktybinių moksleivių, kurie per pamokas įsijungia ir naudojasi telefonais. Manau, protingas žmogus, kuriam  pamokos svarbios, nori klausytis mokytojo dėstomos medžiagos ir net nepagalvoja imti į rankas telefono. Manyčiau, drausti mobiliuosius telefonus mokykloje nenaudinga. Kiekvienas atsakome už save ir, manau, turime turėti supratimą šiuo klausimu. O draudimas – mokiniams šiais laikais nelabai suprantamas dalykas. Manau, jie vis tiek rastų būdų, kaip jais pasinaudoti, – įžvalgomis dalijosi ir Tauragės Žalgirių gimnazijos tarybos narė Silvija Sniečkutė.

Pakaktų susitarimo

„Lietuvos ryto“ kalbinta psichologė Liudmila Nikolajeva idėją drausti naudotis telefonu mokykloje vertina dvejopai. Pasak jos, verčiau reikėtų ieškoti susitarimo. 

„Mano žiniomis, mokyklose bent jau žodinis susitarimas – pamokų metu nesinaudoti telefonais – ir taip yra. Praktika jau taikoma, todėl tokio draudimo nelabai ir suprantu. Be to, noriu pažymėti, kad visi draudimai sulaukia pasipriešinimo iš žmonių. Tai galėtų būti daugiau rekomendacija, kuria remiantis vyktų diskusija pačiose mokyklose su vadovais ir bendruomene. Visų bendras sprendimas sulauktų mažiau pasipriešinimo. Aklai priimti draudimą valstybiniu lygiu, mano supratimu, nėra tinkama“, – sakė L.Nikolajeva.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 valandas
Šiandien švenčiame Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giemės dieną. Vakare, 21 val., visi pasaulio lietuviai kviečiami kartu sugiedoti valstybės himną – „Tautišką giesmę“. O Tauragės krašto muziejus kviečia ne tik į Alfonso Čepausko parodos atidarymą, bet ir nemokamai aplankyti muziejaus erdves.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) kartu su Plungės rajono savivaldybės VSB skelbia įgyvendinantis projektą, susijusį su ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimu metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tradiciškai paskutinę birželio dieną iškilmių Pilies menėse metu Tauragės „Lions“ klubo prezidento regalijos perduodamos naujam prezidentui. Metams prie „Lions“ klubo šturvalo, perėmusi jį iš Kęstučio Patašiaus, stos puikiai visiems žinoma verslininkė Lijana Zinkevičienė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasaros karščiai - nemenkas iššūkis dirbantiems, kai tuo metu, regis, vienintelis dalykas, kurio norisi, tai gulėti paplūdimyje kur nors po palme. Dažnas oro trūkumas, dėl to atsiradęs mieguistumas bei galvos skausmai byloja apie netinkamą vėdinimo sistemą arba jos nebuvimą. Kad būtų geras mikroklimatas, svarbu yra ne tik vėsinti patalpas, tačiau ir užtikrinti oro judėjimą, kitaip tariant, ventiliaciją.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-07-04
Nuo vasaros pradžios padidinus pensijas ir socialines išmokas, dalis gyventojų realų padidėjimą pajus nuo liepos – tie, kurie gauna už praėjusį mėnesį mokamas išmokas. Už praėjusį mėnesį mokamos išankstinės pensijos, taip pat šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijos, išmokos vaikams, socialinė pašalpa, šalpos išmokos ir tikslinės kompensacijos. rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime. 
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2022-07-04
Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs nei įprastai: šių metų gegužės mėn. buvo užsakyti 51 967 pasai, atitinkamai pernai metais – 23 227, t. y. 2,2 kartų daugiau nei ankstesniais metais, o bendrai per šių metų šešis mėnesius jau išrašyta tiek pat pasų, kiek per visus 2021 metus. Be to, vasaros sezono metu piliečiams pradedant aktyviai keliauti po užsienio šalis, poreikis keisti pasą padidėja.   
Nuotrauka
Meno mokykla
Įkelta:
2022-07-04
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą dėl Tauragės meno mokyklos renovacijos. Pastatą apžiūrėję specialistai jame rado nemažai trūkumų. Tiesa, kada prasidės darbai, dar nežinia. 
Nuotrauka
pedagogu trukumas
Įkelta:
2022-07-03
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
2022-07-01
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2022-06-30
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
2022-06-30
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.