TRATC ataskaita: rūšiavimo linija – jau netrukus
Įkelta:
2022-06-16
Nuotrauka
tratc
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

 

Gegužę Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Virginijus Noreika savivaldybės tarybos nariams pristatė įmonės veiklos ataskaitą. Įmonė praėjusius metus baigė pelningai, tačiau iššūkių netrūksta.

Pristatydamas įmonės veiklos ataskaitą V. Noreika teigė, kad pernai padidintas įstatinis kapitalas, nors didėjo ir sąnaudos. 210 tūkst. eurų uždirbta papildomai už sąvartyno vartų mokestį.

– Visame regione sutvarkyta 31 tūkst. tonų atliekų, 35 proc. jų pašalinta sąvartyne – taigi  vyriausybės nustatytus rodiklius atitinkam. 11 proc. atliekų panaudota energijai išgauti, – vardijo direktorius. – Buvo užduotis sumažinti mišriųjų atliekų kiekį iki 7 proc., to padaryti nepavyko, tačiau džiugina, kad pakuočių ir antrinių žaliavų tvarkymas didėja, o siekis yra, kad mišriųjų ir žaliųjų atliekų mažėtų. 

Pasak jo, 152 tūkst. eurų padidėjo planuotų atliekų surinkimo suma, lyginant su 2020 m. Taip yra dėl to, kad pernai padidinti rinkliavos dydžiai. Pernai įmonei pavyko 20 proc. sumažinti kreditorinius įsiskolinimus. 

Vykdomas ES projektas dėl pakartotinio daiktų naudojimo – statomas pastatas sąvartyne.  

– Norim pasistatyti saulės jėgainę, jau turime ir projektą, bet negalime to padaryti, kol neturime pastato. „Apastata“ baigs jį statyti rugpjūčio mėnesį. Rudenį bus kvietimai dėl saulės energijos, sudalyvausime ir bandysime tą jėgainę pasistatyti, – teigė V. Noreika. – Akcininkai buvo iškėlę užduotį dėl rūšiavimo linijos įrengimo. Manau, visas procedūras esam praėję, banko patvirtinimą dėl paskolos gavimo esame gavę. Netrukus rūšiavimo liniją turėtume turėti.

Tarybos narys Viktoras Kovšovas teigė, kad pataikaujant vežėjams priimtas sprendimas vežti mišrias atliekas kas antrą savaitę. Jis klausė, ar žmonės nesiskundžia dėl retesnio atliekų vežimo, ypač vasarą, kai kyla problemų dėl kvapų, parazitų ir t.t.

– Tokių nusiskundimų kol kas neturime, – atsakė direktorius. – Žmonės dabar keičiasi konteinerius: kas turėjo didesnius, keičiasi į mažesnius ir atvirkščiai. 

Tarybos narys Sigitas Mičiulis įsitikinęs, kad sprendimas mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę buvo protingas ir racionalus, nes kiekvieną pirmadienį gatvės būdavo pilnos šiukšliavežių. Jis klausė, kaip įmonė planuoja spręsti kitą problemą:

– Sąvartyno mokestis padidėjo 100 proc., jis didės kasmet, nes Lietuva dabar turi vieną mažiausių mokesčių Europoje. Dabar galima vežti į sąvartyną 35 proc. atliekų, o nuo 2030 m. nebus galima į sąvartyną vežti išvis jokių atliekų. Kaip tai gali nugulti ant atliekų turėtojų pečių?

Pasak direktoriaus, tai pagrindinis klausimas, kiekvieną savaitę svarstomas asociacijos direktorių pasitarimuose. 

– Manau, kito kelio nebus, turėsime kuo didesnius kiekius vežti deginti. Turime pasiekti, kad žmonės dar labiau rūšiuotų, kad pakuotės ir antrinės žaliavos nepatektų į komunalines atliekas. Ateityje numatoma plėsti ir skatinti rūšiuojamąjį surinkimą. Ateityje tam numatomos priemonės ir finansavimo šaltiniai. Būtų atskiri konteineriai antrinėms žaliavoms. Dabar turim išvystę pakuočių sistemą, o būtų konteineriai dar ir antrinėms žaliavoms, statybinėms atliekoms, net pavojingoms atliekoms. Taip būtų sumažintas komunalinių atliekų srautas. Be to, bus skiriamas nemažas finansavimas atliekų perdirbimui, skatinant į šią sritį įtraukti privatų verslą. Tai sričiai bus organizuojami konkursiniai projektai. Ministerija tikisi, kad augs atliekų perdirbamoji pramonė. Tą reikės daryti, o sąvartynai turės likti kalnais, – teigė V. Noreika.        

Kiek metų dar bus galima vežti atliekas į sąvartyną, kol jis užsipildys ir reikės įrengti naują? Atsakydamas į šį klausimą direktorius teigė, kad dabar turima ketvirta sekcija šiemet turėtų pasiekti 10 metrų ir paskui gali kilti dar 10 metrų. Sunku prognozuoti, bet talpa buvo paskaičiuota kažkur pusė milijono tonų, dabar artėjama prie 300 tūkst. tonų. Po dviejų-trejų metų, o gal ir anksčiau, sąvartynas turėtų užsipildyti. Kita vertus, komunalinių atliekų kiekiai mažėja, taigi sąvąrtyno užpildymo laikas gali prasitęsti. 

 

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 8 valandas
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 22 valandas
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas.