UAB Autobusų parkas: sąnaudų savikaina – mažiausia Lietuvoje
Įkelta:
2022-06-13
Nuotrauka
autobusas
Aprašymas

Dabar Autobusų parke eksploatuojami 5 elektrobusai. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

 

Tarybos nariams pristatydamas UAB Tauragės autobusų parko metinę ataskaitą, kadenciją baigiantis jos vadovas Rimantas Martinavičius žodžių į vatą nevyniojo: „Metai buvo kitokie, įsivažiavimas po pandemijos buvo sudėtingas“, – sakė jis. Vis dėlto netrūksta ir sėkmingai įgyvendintų projektų, ir džiuginančių rodiklių.

Autobusų parko padėtis išsamiau nagrinėta komitetų posėdžiuose. Bendrovėje, pasak vadovo, dirba 60 darbuotojų, 68,3 proc. jų – vairuotojai. Darbuotojų skaičius stipriai nesikeitė. Vidutinis darbo užmokestis – 1226 eurai iki mokesčių, darbuotojų amžiaus vidurkis – 54 metai.

R. Martinavičius vardijo svarbiausius bendrovės pasiekimus: įrengtos modernios švieslentės Autobusų stotyje ir mieste, įdiegta bilietų pardavimo internetu programa, kasose – atsiskaitymai kortele, SMS žinučių apie gautas siuntas išsiuntimas klientams. Buvo parengtas dviejų maršrutų projektas, kuris jau sėkmingai įgyvendintas, šie maršrutai populiarūs. Vadovas teigė iš gyventojų sulaukiąs vis daugiau norų, pageidavimų, į kuriuos bus stengiamasi atsižvelgti. 

Pokyčiai vyksta ir toliau: netrukus ant remonto baro pastato bus įrengta saulės jėgainė – jau patvirtinta sąmata, vyksta vertinimo ir projekto pirkimo darbai. 

Pasak direktoriaus, transporto priemonių rodikliai, investicijos su savivaldybės ir struktūrinės paramos pagalba džiugina – 16 procentų transporto priemonių sudaro elektriniai autobusai. Tai vienas geriausių rodiklių Lietuvoje, iš viso elektrinis transportas šalyje sudaro 1–2 proc.

Pateikė vadovas ir vietinio susisiekimo paslaugų analizę, lygindamas praėjusius metus su 2019-aisiais, kadangi, pasak jo, tas laikotarpis buvo kupinas didelių iššūkių: 

– Startavom su nemokamu važiavimu, paskui atsidūrėme COVID situacijoje, dabar grįžtam į normalų gyvenimą, rida ima didėti, tačiau keleivių skaičius vis dar į buvusį lygį nesugrįžo. Šiais metais pozityvo jau daug daugiau, keleiviai grįžta. Su pajamomis – lygiai tas pats, – teigė direktorius.             

Vis dėlto, anot jo,  tolimojo susisiekimo maršrutų situacija liūdna. Šis klausimas nekart aptartas su rajono vadovais. 

– Turime labai didžiulį kritimą lyginant su 2019 m.: mūsų tarpmiestiniai pervežimai buvo labai geri, o paskui rida krito beveik 3 kartus, keleivių skaičius – 4 kartus, pajamos tiek pat mažėjo, – neslėpė vadovas. – Šitam segmente optimizmo daug neturim, nors dabar srautai šiek tiek sugrįžta, nes dalį maršrutų esam nuėmę, juos visai arba laikinai sustabdę ten, kur keleivių srauto nebuvo. Lyginant su 2020 metais rezultatai irgi prastesni – nebegavom subsidijų už mažėjančias darbo užmokesčio sąnaudas. Dabar už ketvirtį optimizmo turim, yra pliusas. Iš Susisiekimo ministerijos jokios pagalbos nesulaukėm.

Vadovas akcentavo, kad 1 km sąnaudų savikaina neseniai indeksuota ir dabar ji yra 1 euras 7 centai už km. 

– Tai mažiausia savikaina Lietuvoje. Ir dar mažės. Esam pasiruošę iššūkiams, – teigė jis.

Papasakojo vadovas ir apie dar vieną įgyvendinamą projektą – 6 įkrovimo stotelių su 12 prieigų įrengimu:

– Pagrindai pakloti, laukiama statybininkų, kurie statys stoginę, išklos trinkeles, per tą laiką bus sumontuota 12 prieigų. Keturiose autobusai jau dabar kraunami, dar dvi stotelės yra kitur, taigi galim krauti 6 autobusus.

Dabar įmonėje eksploatuojami 5 elektrobusai. Perkami dar 7: trijų pirkimas jau paskelbtas, keturių netrukus skelbs, iki 2023 m. pabaigos jau visi turėtų būti gauti.

Paklaustas, ar yra galimybė perimti geltonuosius autobusiukus, vadovas sakė, kad tam reikia politinio sprendimo, jie yra pasiruošę, eksploatuoja juos, tiesa, turi tam tikrų problemų dėl jų techninės būklės. 

R. Martinavičius atskleidė ir įmonės problemas: seni remonto bazės pastatai, nepavyksta pritraukti lėšų plovyklos ir valymo įrenginių kapitaliniam remontui, sena ir visos teritorijos asfalto danga. Kitos problemos – kylančios kuro kainos ir didėjantys mokesčiai – kelių mokestis, draudimai. Neramina ir mažėjantis keleivių skaičius – nežinia, kada jis grįš į ankstesnį lygį, galiojančių tolimojo susisiekimo maršrutų sutarčių priešlaikinis nutraukimas. Problema yra ir infrastruktūros trūkumas autobusų maršrutų tinklo plėtrai, profesinės mokyklos neruošia D kategorijos vairuotojų, taigi jaučiamas jų trūkumas. Tiesa, šiuo metu darbuotojų netrūksta.   

Tarybos narių klausiamas, kaip bendrovei atsiliepia kylančios elektros kainos, direktorius teigė, kad bet kokiu atveju elektrinis autobusas teikia ekonomiją, jau nekalbant apie ekologiją, patikimumą, mažesnes aptarnavimo problemas. 

– Vilniuje buvo atliekamas mūsų „Iveco“ autobuso garantinis aptarnavimas, tai iki Vilniaus autobusas nuvažiavo su pilno pakrovimo baterija ir dar kilo keli procentai, vadinasi, gali nuvažiuoti apie 300 km, o elektros sunaudoja maždaug 100 kW, tai yra maždaug 18 eurų. O jei būtume važiavę dyzeliniu autobusu, būtume sunaudoję 36 l kuro, o tai šios dienos kainomis sudaro apie 45 eurus. Taigi nauda išlieka, nors elektros kainų augimas neramina, – teigė R. Martinavičius.

Paklaustas, kiek kainuos keisti elektrobusų akumuliatorius, jis sakė, kad akumuliatoriai turėtų tarnauti ne mažiau kaip 10 metų, kritimo kreivė apie 2–3 procentus per metus. 

– Tai reiškia, kad per 10 metų jis krenta maždaug 20 procentų, taigi yra visiškai pajėgus darbuotis toliau. Kaip iš tikrųjų bus, sunku pasakyti, bet bent jau 5–7 metus problemų tikrai neturėtų būti. Paskui teks juos keisti. Apie kainą sunku ką nors pasakyti, akumuliatorius sudaro maždaug 25 proc. autobuso vertės.

Baigusio pristatinėti ataskaitą R. Martinavičiaus Viktoras Kovšovas paklausė:

– Jūsų kadencija baigiasi. Ar yra noro pratęsti darnaus judumo temą viešame sektoriuje? 

– Įstatymas neleidžia, tačiau priklausys nuo savivaldybės. Variantų yra, – nedaugžodžiavo R. Martinavičius.

 

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 10 valandų
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas.