Dėl dvokiančių dūmų Tauragės dvaro gyventoja kaltina baldų įmonę
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
baldai
Nuotraukos autorius:
Jurgitos nuotrauka
Aprašymas

Moters teigimu, iš įmonės kamino kyla nuodingi dūmai

 

Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 

Baisus dvokas

Tauragės dvaro gyventoja Jurgita teigia, kad iš bendrovės „Tiko baldai“ gamybos cecho kamino kyla nuodingi dūmai, o pučiant silpnesniam vėjui dažnai nuosavų namų kvartalas skęsta dūmuose. 

– Laukiu, kada pasibaigs šildymo sezonas. Ši problema tęsiasi nuo pat to laiko, kai čia atsikraustėme – jau dvejus metus. Tačiau jau ir anksčiau žmonės yra pasakoję, kad kai uždūmindavo, būdavo baisu, – kalbėjo pašnekovė. 

Moteris teigė įtarianti, kad bendrovėje „Tiko baldai“ yra deginamos klijuotų drožlių plokščių atraižos ir dėl to į aplinką patenka nuodingų cheminių medžiagų. 

– Bėda ta, kad įmonės direktorius viską neigia. Reikia būti kvailam, kad nesuprastum, kas dega. Mano vyras taip pat yra dirbęs baldų gamybos įmonėje ir žino, koks yra deginamos medienos kvapas, o koks – dažų, klijų. Tikrai dega baldų plokštės, – tikino Jurgita. 

Ji pasakojo, kad su įmonės direktoriumi mėgino pasikalbėti, tačiau esą bergždžiai – dūmai ir toliau riečia nosį.

– Pykstamės labai stipriai. Maždaug 7 val. 30 min. ryte pradeda kūrenti, tai keldama sūnų į mokyklą užsidarau miegamojo langą, kad nesklistų smarvė namuose. O kai nebūna vėjo, tai nė 23 valandą lango neatsidarysi. Niekaip nesuprantu – ankstesniais laikais būtų skiriamos baudos, o dabar... Kalbuosi, suprantu, ką jis degina, o jis atsako: „Eik, pažiūrėk, pas mane viskas tvarkoj, yra sukrautos malkosׅ“. Pikta, nes suprantu, kad ne malkos deginamos. Kartą išvydau iš kamino sklindančius mėlynus dūmus, tai nuėjau į tą bendrovę, o ten buvo pašalinis žmogus (gal atvykęs baldų užsisakyti), kuris išėjęs į lauką irgi patvirtino – tikrai dvokia, ne medis dega. Jau nebežinau, ką daryti, – aiškino pašnekovė. 

Jurgita sakė, kad dėl šios situacijos kreipėsi į aplinkosaugininkus, tačiau, anot jos, šie ryžtingų veiksmų nesiima.

Atliko neplaninį patikrinimą

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija „Tauragės žinioms“ patikino, kad vasario 14-ąją, gavę pranešimą dėl galimos taršos, inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės savivaldybės administracijos specialistais atliko neplaninį patikrinimą.  

„Nustatyta, kad įmonė patalpoms šildyti eksploatuoja du biokuru kūrenamus katilus. Požymių, kad katiluose būtų deginamos baldų gamybos metu susidariusios atliekos ar kitas netinkamas kuras, nenustatyta. Tačiau įmonėje nustatyta kitų aplinkos oro apsaugos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Už nustatytus pažeidimus įmonės atsakingam asmeniui bus taikomos administracinio poveikio priemonės <...> ir duodamas rašytinis įspėjimas trūkumams pašalinti“, –  raštu atsakė Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

Jie patikino, kad, gavę skundą apie galimą oro taršą, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart vyksta į nurodytą vietą ir atlieka patikrinimą. „Pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, buvo tikrinamos katilinės, apžiūrimas ir naudojamas kuras, ir patys katilai. Taip pat tikrinami dokumentai. Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, įtardami aplinkosaugos pažeidimą, turėtų nedelsdami kreiptis telefonu 112. Taip aplinkosaugininkai pranešimus gauna laiku, todėl gali iškart sureaguoti ir kuo greičiau imtis veiksmų“, – teigiama Aplinkos apsaugos departamento atsakyme. 

Kas mėnesį tikrina 2–3 kartus

Įmonės „Tiko baldai“ direktorius Algis Stonys gyventojos kaltinimus neigia. Anot jo, patikrinimai bendrovėje buvo atlikti jau ne kartą, pažeidimų dėl deginamo kuro nerasta. 

– Niekas šiuo klausimu į mane nėra kreipęsis, išskyrus tą vieną gyventoją. Mus visi jau tikrino ir nieko negali įrodyti. Tiesiog žmogus yra... Nenoriu apie ją nė kalbėti, – sakė A. Stonys.

Anot jo, kas mėnesį įmonėje įvyksta po 2–3 patikrinimus. 

– Žmogiškumo reikia turėti. Mes jau 10 metų dirbame, dūmai rūksta, nori nenori. Turime teisę kūrenti ir šildytis, – gyventojos skundais piktinosi įmonės direktorius. 

Paklaustas apie Jurgitos įtarimus, kad deginamos ne malkos, A. Stonys sakė: 

– Mes medieną kūrename. Ką jūs dabar bandot... Važiuoja instancijos, tikrina, ir dabar jūs bandot kažką pasakyti.  

Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
2024-06-17
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.