Kai kurių kaimų gyventojai liks be medicinos punktų
Įkelta:
2023-12-04
Nuotrauka
med punktai
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Aprašymas

Bendruomenių, seniūnijų atstovams pristatytas medicinos punktų reorganizavimo planas 

 

 

Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   

Vicemerė Andžela Jakienė, pradėjusi susitikimą, teigė, kad šiuo klausimu savivaldybėje diskutuota su PSPC, ir pastebėjo, kad gyventojų poreikis naudotis medicinos punktų paslaugomis mažėja, tad ateina laikas įvertinti situaciją ir priimti sprendimus, kuriuo keliu eiti. 

– Aišku, savivaldybei svarbiausia užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams, – teigė vicemerė, pridūrusi, kad medikai pasiruošę pristatyti paslaugų alternatyvas. 

Galėtų uždaryti

PSPC vadovas Donatas Petrošius akcentavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) strategija yra paslaugas pacientams teikti arčiau namų. 

– Anksčiau kaimo felčerę buvo galima prisikviesti kaimuose bet kada. Dabar yra visiškai kitaip. Slaugytojų krūviai kaimuose nedideli, gyventojų mažėja, keičiamos ir paslaugos, – kalbėjo PSPC vadovas. – Rengiant reorganizacijos planą atsižvelgta į daugelį faktorių – į punkto paklausą, geografinę padėtį, žmogiškuosius išteklius, medicinos punkto būklę ir daugelį kitų. 

Pasak D. Petrošiaus, dabar teikiamos slaugos paslaugos namuose, savivaldybė dalyvauja pavėžėjimo paslaugų projekte, o nuo 2024-ųjų pavėžėjimo paslaugos planuojamos teikti visoje šalyje. 

– Tai, kas daroma sveikatos sistemoje, iš esmės keičia požiūrį į medicinos punktus. Turime pakankamai svarių argumentų uždaryti visus medicinos punktus, bet to nedarome. Norime diskutuoti, kad ir pacientams, ir medikams būtų paranku. Reorganizacija turėtų būti vykdoma visiems priimtinomis sąlygomis, – teigė jis. 

PSPC pristatė ambulatorinės slaugos paslaugas namuose, teikiamas nuo 2021-ųjų spalio. Šiuo metu namuose aptarnaujama 415 pacientų, šiais metais jau suteikta 11 330 paslaugų. Šias paslaugas gali gauti asmenys, kuriems nustatytas mažas, vidutinis arba didelis slaugos poreikis. Jį nustato paciento šeimos gydytojo komanda. Ambulatorinės slaugos paslaugas gali gauti ir asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų išlieka sutrikęs gebėjimas pasirūpinti savimi ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Pas pacientą medikai maksimaliai gali apsilankyti 52, 156 arba 365 kartus per metus, apsilankymų skaičius priklauso nuo slaugos poreikio lygio. 

PSPC slaugos paslaugų namuose komandą sudaro slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas. Šiuo metu skyriuje dirba 6 slaugytojos, 2 slaugytojų padėjėjos, 3 kineziterapeutai. 

Pasak D. Petrošiaus, planuojama suformuoti ir Mobiliąją ambulatoriją, bet viskas priklausys nuo žmogiškųjų išteklių – jei atsirastų, komandoje dirbtų ir gydytojas. 

Akcentuota, kad PSPC paslaugas teikia prie įstaigos prisirašiusiems pacientams. Kitos poliklinikos irgi teikia slaugos paslaugas pacientų namuose. 

Neliktų 11 punktų

Pasak D. Petrošiaus, rajone veikiančių 18 medicinos punktų yra per daug. Palikti siūloma Lomių, Pagramančio, Sartininkų, Dauglaukio, Eičių, Kunigiškių ir Taurų medicinos punktus. 

Išliktų Žygaičių ambulatorija, o Gaurės ambulatorija taptų medicinos punktu. 

Po reorganizacijos neliktų 11 medicinos punktų: Visbarų, Šakių, Lauksargių, Kęsčių, Dapkiškių, Norkaičių, Dacijonų, Baltrušaičių, Mažonų, Sungailiškių ir Šakviečio. 

Didžioji dalis susitikime dalyvavusių kaimų atstovų apgailestavo, kad medicinos punktų neliks. Visbarų kaimo atstovė teigė, kad medicinos punktas kaimo gyventojams labai reikalingas, nes nemažai jų senyvo amžiaus. Slaugytoja, nors ir gyvena ne pačiame kaime, pas visbariškius atvyksta ne tik darbo valandomis, kurių turi nedaug, bet ir vakarais. 

Šakviečio bendruomenės atstovės išsakė pastebėjimą, kad gyventojams trūksta informacijos apie teikiamas paslaugas. 

– Duokit žmogų, mes įdarbiname. Niekas nepasiūlė, ir mes neradome, tad siūlome išeitį punktą palikti Lomiuose, kuriame paslaugas galės gauti ir šakvietiškiai, – kalbėjo D. Petrošius. 

Planai nedžiugina 

„Tauragės žinių“ kalbinta viena žygaitiškė svarstė: 

– Negaliu atsakyti, ar užtenka tiek, kiek dirba ambulatorija. Turime tenkintis tuo, ką turime... Su kaimynais neretai pakalbam, kad, neduok Dieve, sugalvos uždaryti ambulatoriją. Negana to, kad jau uždarė kaimuose paštus, būtų kažkokia tragedija... 

Pasak jos, norėtųsi, kad viskas būtų vietoje – ne tik šeimos gydytojas, slaugytoja, kad būtų galima vaistus susileisti, spaudimą pasimatuoti. Reikalinga būtų ir vaistinė.  

– Poreikis pas mus tikrai yra ir jeigu uždarytų, tai nežinau, kokius kelius reikėtų pradėti minti... Viliuosi, kad nemažins ambulatorijoje teikiamų paslaugų, o kad padidintų, vilties maža, – teigė žygaitiškė.

Nuomonę išsakė ir kita garbaus amžiaus Žygaičių krašto atstovė. 

– Ambulatorija Žygaičiuose dirba porą valandų. Trumpai. Liūdna mums, kad nėra vaistinės, nes nė paprasčiausių vaistų negalima nusipirkti, – sielvartavo moteris.

Pasak jos, seniau Žygaičiuose dirbdavo visa komanda – šeimos gydytojas, stomatologas, veikė ir vaistinė.

– Negirdėjau dar, ką žmonės kalba, ar nori, kad paliktų. Be abejo, reikėtų, kad paliktų. Patogu turintiems mokyklinio amžiaus vaikų, viskas čia pat. Patogu, žinoma, ir vyresnio amžiaus žmonėms, – teigė moteris. 

Planuojamo uždaryti Kęsčių medicinos punkto paslaugomis besinaudojanti gyventoja tikino, kad medicinos punktas kaime labai reikalingas.

– Žinoma, mažuose kaimeliuose medicinos punktas reikalingas. Gydytojui išrašius, pavyzdžiui, leidžiamų vaistų, labai patogu nuvykti į greta esantį medicinos punktą, o ne važiuoti į Tauragę ir dar laukti ilgoje eilėje. Deginamas kuras, gaištamas laikas, o ypač turint sveikatos problemų tikrai nesinori vien po pusvalandį pirmyn ir atgal važiuoti į miestą, kad būtų sulašinti ar suleisti vaistai, – nuomonę išsakė moteris.

Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
prieš 21 valanda
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.
Nuotrauka
juros slaitas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-26
Sausio 24–25 dienomis į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. rinkosi Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai, kurie analizavo priežastis ir veiksnius, galėjusius turėti įtakos nuošliaužoms. Diskutuota, kokių veiksmų galima imtis susidariusiai situacijai suvaldyti bei kokie sprendimai galimi, kad tokios nelaimės nepasikartotų.